יורם טהרלב -
 השראות- ספר אומנתי וירטואלי/ מארי רוזנבלום 

 

אני רוצה להכיר רועה צאן. לא כי בא לי ללטף כבשה וגם לא כי בא לי לטייל עם עדרי צאן ובקר.

יש משהו ברועה הצאן שמתפתח בו והופך אותו לאיש נדיר.

רועה צאן מנהיג את עדריו למקום עשב, דואג למזונם, למים ולמחסה לעדרו ואף מגן על העדר מחיות טרף, מפגעי טבע ומשודדים. נהגו לכנות את רועי צאן כ"אבירים", "אדירים".

משה, דוד ויעקב, אבותינו , היו רועי צאן. בשירה מקראית נמשלו יחסי ה' ועמו ליחסי רועה ועדרו " ה' רועי לא אחסר. בנאות דשא  ירביצני על מי מנוחות ינהלני..." (תהילים כ"ג 1-2 ).

גם האומן הדגול היה רועה צאן וכך גם יורם טהרלב, נשוא כתבה זו.

אביו היה רועה צאן. אליהו הכהן, חתן פרס ישראל, מספר על טהרלב "היה מגיע מן השדות וריח האפרים באפו, את כל שנות נעוריו בילה לרגלי ההר הירוק תמיד שמעל קיבוץ יגור ומול עיניו נפרש המדרון מעל הוואדי שבו עץ השקדייה פורח".

טהרלב הינו משורר, פזמונאי, סופר וסטנדאפיסט ישראלי. שיריו הולחנו ובוצעו על ידי טובי היוצרים והמבצעים.

שיריו מספרים על אהבה, מולדת, טבע, תנכיים, מלחמות, היסטורים ומה אין בו באיש המיוחד הזה. הן הוא בא ממשפחה של רועי צאן.....שיריו מתובלים בהרבה הומור.

 

יוניברסל ארטיסט (UNIVERSAL ARTIST)    החליטה לשלב את שני המדיומים, ספר אומנותי וירטואלי.  אלו של שיח תרבותי אומנותי ייחודי, המפתח חשיבה של אומנים בתחום ציור, פיסול, כתיבה מול הטקסט, הקצב והיצירה של יורם טהרלב.

מפיקת התערוכה הינה מורן יעקובי.

הכוונה ליצור יחסי גומלין בין הטקסט לציור וכך לקבל אינטרפרטציה אישית ליצירותיו של האומן.

אליהו הכהן, חתן פרס ישראל, כתב על טהרלב:

"האיש אינו משורר היושב בבתי קפה ומתפייט על שיבולים וקמה ועדרי צאן. כשהוא כותב בפרדס ליד השוקת, הוא בא מהשדות, בין הברושים.....אביו היה רועה צאן ואת כל שנות נעוריו בילה לרגלי ההר הירוק תמיד שמעל קיבוץ יגור...בשיריו יש חותם מקומי וניחוח ארץ ישראל..."

הספר האינטרנטי מוגש וערוך בחוכמה, ביעילות ונוחיות ומכבד את טהרלב ואת האומנים.

האותיות גדולות וברורות. ליד כל אומן נמצא את קורות חייו, יצירותיו בעברית ואנגלית. בעמוד נפרד יופיע שירו של טהרלב, המלחין והמבצע ובעמודים הבאים נמצא את פרטי האומן המבצע את יצירתו, חייו, תחום עיסוקו.

וכך חברו להם עשרים אומנים, ידועים, וכאלה שפחות ידועים, בתחומים שונים וחברו למילים, למוסיקה וליצירה בכללה ויצרו ציור, צילום, שיר ועוד. יצירותיהם הם גם למכירה.

בין האומנים נמצא את אבי כץ- מאייר וקרטוריסט, אבי שרון – פסל וגרפיקאי, אורית כחילה זוהר – אומנית רב תחומית וטרפיסטית, אורנה אדורם- ציירת, ארנון קרמר – טייס, צייר, כותב, מפסל, ברוך גרינבר – צלם, מרצה, גליפת ניצה – קרמיקאית, צלמת, כותבת, דינה זייפר – אומנית רב תחומית, ציירת, מפסלת, דרורית הילמן – אומנית בזכוכית, דר' ורד סער – כותבת, ממחזרת חומרים, חגית כרמל – משוררת,  חווה גלאון אומנית רב תחומית , יובל ששון – כותב, יעל נויבירט – חוקרת, ציירת, מעיין מגריש – ציירת, בת 12 וכבר הייתה לה תערוכה משלה בחולון, משה גלעדי – גרפיקאי, תות הרמס סאטורי – משורר, אומן, פסיכותרפיסט ומורה רוחני.

חגיגה אמיתית, מתנה נהדרת לנפשנו ותזכורת לחיינו, בייחוד בעידן המיוחד השונה והמפחיד הזה.

האתר פתוח לכל אדם. https://my.flipbookpdf.net/93bYz

תהנו.

תהנו.

תהנו.

logo בניית אתרים