מיכל פורר– תערוכה במגדל המוזיאון/ מארי רוזנבלום

 

 

במגדל המוזיאון , ברחוב הרקוביץ 4 בתל אביב, מול מתחם בתי המשפט בתל אביב ומוזיאון תל-אביב, מתקיימת תערוכה, כבר מספר שנים (מ- 2018 ) של האמנית מיכל פורר.

 

האוצרת : אורלי בלום (חלק מהכתוב כאן, המצוטט, הוא שלה).

 

תערוכת היחיד של פורר מיכל הינה תחת הכותרת BEYOND.

 

בתערוכה, שנפרשה בשטחים הציבוריים של מגדל המוזיאון, מציגה פורר מגוון מיצירותיה מהשנים האחרונות. רבות מהיצירות בתערוכה, שאותה אצרה אורלי בלום, מבטאות את הקשר לז'אנר הפופ-ארט כאשר פסלים המוצגים בה שואבים השראה מטווח רחב של רפרנטים תרבותיים, ממלאכות יד מהמאה ה-19, ועד אנימציה של דיסני.

 

"פורר מפסלת בחומרים וטכניקת מעורבות. פסליה עשויים ברונזה, אלומיניום וחוטי ברזל לצד פסלים מחומרים מורכבים הצבועים בתהליכים תעשייתיים.

 

רבות מיצירותיה של פורר מבטאות את הקשר לז'אנר הפופ-ארט, הפסלים משקפים מצבים אנושיים וחברתיים מורכבים וכנים , פסל של דמות שקופצת למים באומץ, דמות המנסה לעמוד בתנוחת בלרינה חיננית שאינה מתאימה כלל לצורתה העגולה, אלה ורבים אחרים, מהווים מטפורות לרגשות , תשוקות וקונפליקטים אישיים".

 

בתערוכה יש מגוון רב שונה וצבעוני. נמצא מלאכת יד, כמעט מתפוררת, מפוסלת מהמאה ה-19, אנימציה של דיסני.

 

ניכר כי פורר משוחחת עם החומרים והפסלים. ראיתי שם פסל לב תלת ממדי המתכסה בקעקועים , פסל של ביצה שלה רוכסן, תנוחות ספורט מגוחכות יפהפיות, צבעוניות.

 

רבים מפסליה מנופחים מעבר למידותיהם, מבריקים, צבעוניים.

 

אני מבקרת במקום לצרכיי האישיים והתערוכה בהחלט שווה ביקור. פורר מקפידה לשנותה ולהכניס בה מגוון רב של צבע צורה ותוכן. כיוון שהמקום הינו בנין משרדים יוקרתיים, הנו פתוח כל יום לאורך כל היום. נכנסים מסתובבים, יושבים בקפה שבכניסה (עכשיו סגור, לצערי) והעולם מחייך אליך.

 

בהמשכו של מבואת הכניסה הרחבה מצאתי פסלים של עצי ברוש מדהימים ביופיים. האומנית הינה מיכל גמזו. נחשבת לאומנית על החיה בניו יורק. יצירותיה נרכשות באירופה ובניו יורק ובמוזיאון תל אביב, בהחלט ראויה לכתבה נפרדת בשל אומנותה. פסלה מורכב מאינספור עלוות ברושים.

טואול - בניית אתרים