פעילויות חברתיות בתמיכת המרכז לסיינטולוגיה בתקופת המשבר/ נעמה שלו

ערך עיקרי בעקרונות הסיינטולוגיה הוא עזרה ופעילות לשיפור החברה. בהתאם לכך, התנועה תומכת במספר רב של פעילויות התנדבותיות לרפורמה חברתית או לשיפור חברתי. פעילויות אלה מתנהלות בישראל שנים רבות — חלקן אף יותר מ-20 שנים — ועם פתיחת המרכז ביפו ב-2012 עברו לפעילות מוגברת.

כפי שאומר דובר המרכז- ״מנקודת מבטנו חשוב להמשיך בפעילויות חברתיות ואף לעצים אותן בתקופת המשבר הנוכחית, ואנו שמחים לומר שבמהלך הפעילויות הרבות שלנו בחודש האחרון הצלחנו להגיע ליותר מ-2000 אזרחי ישראל — כל זאת במקביל לפעילויות היועצים המתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה״ (עליה ניתן לקרוא בנפרד, כאן).

 

עמותת ״ישראל אומרת לא לסמים״

העמותה מקדישה את פעילותה לחינוך למניעת שימוש בסמים באמצעות חומרי הדרכה שפותחו על-ידי הארגון העולמי ״עולם נקי מסמים״ היושב בלוס-אנג׳לס ופועל בכ-156 מדינות, ומבוסס כולו על מתנדבים. חומרי ההדרכה, הכוללים חוברות מידע על כל סם וסם ואת הסרט התעודי ״האמת על הסמים״, מתורגמים ל-19 שפות ובכללן עברית, וזכו לפרסים רבים מתעשיית הפרסום והקולנוע.

בחודש האחרון הפעילה העמותה מרצים מתנדבים שהעבירו הרצאות על נזקי הסמים לכ- 250 חיילים ומפקדים בבסיס בדרום הארץ, ובוצעה חלוקה של חוברות הסברה בחוף הרצליה וברחבי תל אביב לכ-1000 איש, ועוד היד נטויה.

 

 

TWTH ״הדרך אל האושר״

הדרך אל האושר הוא מדריך הגיוני לחיים טובים יותר שנכתב על-ידי מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, ככלי חינוכי חילוני המבוסס על הגיון בלבד ואינו משוייך לאף אמונה או דת בעקרונותיו, כך שכל קבוצה או אדם יוכלו לאמץ אותו. היום יותר מתמיד, כל פעילות של הקניית ערכים בסיסיים הינה מתבקשת.

במסגרת הפעולות שנעשו לאחרונה על ידי מתנדבי הקבוצה חולקו מאות עותקים של הדרך אל האושר בטיילת תל-אביב יפו, הועברו שתי הרצאות בצבא לכ- 100 חיילים ובנוסף הועברה הרצאה און-ליין.

 

מאוחדים למען זכויות אדם

״מאוחדים למען זכויות אדם״ ו״נוער למען זכויות אדם״ הם שתי תכניות חינוכיות של שני ארגונים בינלאומיים בעלי שם זהה המוקדשים לחינוך והפצת המסר של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם (1948). המטרה היא ליידע את הציבור באשר לזכויות האדם הבסיסיות המיועדות לכל בני האדם, ללא הבדלי דת צבע ומין, מתוך הידיעה כי רק מודעות נרחבת לזכויות אלה תוכל ליצור את הנסיבות להפיכתן למציאות. בארץ פועלת כבר יותר מעשור עמותה המשתמשת בחומרים שהופקו על-ידי הארגון העולמי, גם היא בשם ״מאוחדים למען זכויות אדם״.

במסגרת הפעילות הוקמו החודש עמדות עצומה להחתמת העוברים והשווים על תמיכה בעקרונות ההכרזה וחולקו מאות חוברות הסברה מפורטות על תכנה. התגובות היו נלהבות.

 

עמותת מגן לזכויות אנוש

עמותת מגן לזכויות אנוש היא הסניף הישראלי של הארגון העולמי ״ועדת האזרחים לזכויות האדם״ (CCHR) המונה כ-300 סניפים ברחבי העולם. העמותה עוסקת משנת 1999 בחשיפת הפרות זכויות אדם בתחום בריאות הנפש והתעללות פסיכיאטרית. במסגרת הפעילות השוטפת של העמותה יצאו בחודש האחרון מעל 20 תלונות למשרד הבריאות - כולן על פסיכיאטרים אשר מפרים ברגל גסה את זכויות הפרט.

אחד מהמקרים הוא מקרה מזעזע על בחורה צעירה שקיבלה שוקים חשמליים אשר הובילו אותה ליחידה לטיפול נמרץ עקב חומר הרדמה לא מתאים. "הטיפול" בחשמל גרם לה לנסיגה במצב הפיזי והמנטלי עד למצב של חוסר תפקוד מוחלט.

העמותה ממשיכה ותמשיך לפעול למען הגברת המודעות הציבורית, לחשיפת מפרי הזכויות והעמדתם לדין וליצירה ושינוי חקיקתי בתחום.

logo בניית אתרים