תאטרון במוזיאון החצר הישן בירושלים/ דנה בכר

מוזיאון חצר הישוב הישן נמצא בבית עתיק בן 500 שנה ברובע היהודי בירושלים. המוזיאון מאפשר הצצה נדירה על הווי החיים של אנשי הישוב הישן בירושלים. מבעד לחפצים עולה סיפורם של בעליהם וקורם עור וגידים:על נישואין ולידה, על שמחות ועצב, על התמודדות יומיומית עם קשיי החיים , ההסתפקות במועט והאמונה בבורא עולם.

במוזיאון מתקיימות תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות השופכות אור על חיי היהודים בין החומות.

 

מוזיאון חצר הישוב הישן מקיים משנת 2007 סיורים תיאטרליים יחודיים השופכים אור על פסיפס דמויות תושבי העיר העתיקה בעבר: על שדכן , חתן עיקש , כלה שמפחדת להנשא, גבאי בית כנסת, חזן שהצטרד בסליחות, בעלבוסטע שלא כדאי להתעסק איתה ומגוון דמויות נפלאות נוספות.

צוות השחקנים של המוזיאון מגוון וכולל את חביב מזרחי, שי דורון, ענת אשכנזי, ירדן באומהאפט, ועוד.

 

בחודשי הקיץ והסתיו מקיים המוזיאון את הסיורים התיאטרליים לבודדים  ולמשפחות בימי חמישי בשעות אחה"צ ולקבוצות בתיאום מראש:

לקראת שבת:

ויקטור מיוחס הוא בעל עסק מצליח מאד בשוק המקומי. למרות השבוע העמוס השיא מגיע תמיד לקראת סוף השבוע, שעות ספורות לפני שבת קודש. בסיור זה קצת לפני שבת נתלווה אל האיש הכי עסוק ברובע היהודי, בהכנות הקדחתניות שלפני היום הקדוש. סודות החמינדוס של אשתו שתחיה, סיפורי שבת ומעשיות , וטיפים איך להיות מוכנים קצת לפני שבת קודש...

 

השחקן חביב מזרחי מצליח להשכיח את הקורונה, . לשעה וחצי מרתקות בסמטאות הרובע היהודי- צללנו לירושלים של פעם עם חכם מיוחס והכנותיו לשבת קודש.  חכם מיוחס ,סוחר הכובעים, מתבל את סיפוריו  בביטויים בלדינו . מפגש עם אשתו אלגרה שתחיה, בעלת הבית הדעתנית, מעלה זכרונות  ממטבחיהן של הסבתות והדודות המבוגרות.
הסיור התיאטרלי "לקראת שבת" מצליח לרגש ולהעלות חיוך על פניהם של ילדים ומבוגרים כאחד. חוויה שלא תשכח במהרה.logo בניית אתרים