חויות אישיות מתחרות הג'אז הבינלאומית/ עמר אשנטו

״ציפיתי להשתתף בתחרות זו כבר מספר שנים. לפני שעברתי לארה״ב בשנת 2016, אפילו נרשמתי לשלב האודישנים לתחרות אך לאחר שנודע לי שקיבלתי מלגה גדולה דיה להמשך לימודי האקדמיים בניו יורק, נאלצתי לבטל את הרשמתי לתחרות שכן רילוקיישן לארה״ב והשתתפות בתחרות בפולין לא יכלו לעבוד לוגיסטית יחד.

עקבתי אחרי התחרות וזוכיה מאז 2016 ובשנה האחרונה סוף סוף הייתה לי ההזדמנות להירשם ולהשתתף בתחרות מבלי שזה יתנגש עם מחויבויות מוסיקליות אחרות שלי.

 

את התשובות לגבי האם עלינו לשלב חצי הגמר היינו צריכים עוד לקבל באפריל אך בעקבות משבר הקורונה מתן התשובות נדחה ולא ידענו אם בכלל תתקיים תחרות. לבסוף משתתפי חצי הגמר התבשרו על עלייתם לשלב זה לפני כחודש ויחד עם הודעה זו עדכנו אותנו שהוחלט להפוך את התחרות השנה למתכונת אונליין.

 

אני מאוד שמח ומעריך את עמותת Seifert על ההחלטה האמיצה לקיים את התחרות על אף האתגר העצום שקיום תחרות מוסיקלית דרך הרשת טומן בחובו. האירוע היה מרשים וסוחף לא פחות מתחרות חיה וההתרגשות הייתה גדולה על אף שאנחנו חווים את כל החוויה דרך מסך.

מבחינה הפקתית נדרש מאיתנו המתחרים להרבה יותר מבדרך כלל שכן היינו צריכים לשכור הרכב לנגן עימו, לשכור צלמים להקלטות וידאו וסאונד של הקטעים לתחרות וכן אדם שיבצע את השידור בלייב-סטרימינג בזמן שאנו מנגנים. משימה לא פשוטה בהתחשב במציאות שכולנו נמצאים בה לצד העובדה שהיה לנו רק כחודש להרים את ההפקה הזאת.

נראה אמנם שבסופו של דבר רובנו צלחנו את המשימה והצלחנו לספק תוכן מוסיקלי וויזואלי ברמה ורזולוציה גבוהה כך שנוכל להציג את הכשרון שלנו בצורה המדויקת ביותר.

 

לי באופן אישי הרגיש שרמת הנגנים עלתה פלאים השנה בהשוואה לשנים קודמות ואני חש כבוד גדול לחלוק את הבמה ואת פודיום המנצחים עם קבוצה כזאת של כנרי ג׳אז מוכשרים.

על אף אכזבתי מכך שצוות השופטים החליט השנה לא להעניק פרס ראשון ובמקום זאת לחלק יותר פרסים אחרים, אני אסיר תודה על זכייתי במקום ה-3 בתחרות הבינלאומית וכן על החוויה הבלתי נשכחת הזאת שבה זכיתי לצמוח כמוסיקאי וכן להכיר עשרות כנרי ג׳אז מוכשרים אחרים עליהם לא שמעתי מלפני. ״

טואול - בניית אתרים