צילום: יח"צ דאסו סיסטם
מכון המחקר
'מיגל' שממוקם בגליל העליון משתמש בתוכנת BIOVIA של דאסו סיסטמס למחקר ופיתוח חיסון נגד COVID19

כחלק מהמאמץ הכלל עולמי בתחום מדעי החיים, להתמודדות עם התפרצות COVID‑19, מדענים ממכון המחקר 'מיגל הגליל' בישראל משתמשים ביישומי BIOVIA של דאסו סיסטמס כדי להאיץ את המחקר והפיתוח שלהם בחיסון אפשרי נגד SARS‑CoV‑2.

מיגל השתמשה ביישומי BIOVIA, בנוסף למגוון כלים חישוביים, במשך ארבע שנים של מחקרים רב תחומים בפרויקטים לפיתוח חיסונים נגד נגיפי העופות ממשפחת וירוס הקורונה. כאשר COVID‑19 הפך למגיפה, מרכז מחקר ופיתוח אקדמי זה - שמתמקד במדעי הצומח, החקלאות, מדעי הסביבה, מדעי המחשב, התזונה והביוטכנולוגיה - החל להשתמש ביישומים וכלים חישוביים אלה כדי ליישם את המחקרים שלו בחקירת מוטציות COVID‑19 ולהביא חיסון חדש עבור בני אדם נגד וירוס הקורונה לבדיקות in vivo פרה-קליניות תוך 90 יום.

במסגרת המאבק נגד COVID‑19, פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE והיישומים הדיגיטליים של דאסו סיסטמס יכולים לסייע לאקו-סיסטם הבריאותי ולענות לצרכי מחקר ופיתוח קליני, ייצור וטיפול בחולים.

על ידי שימוש ב-BIOVIA למחקר ופיתוח COVID‑19, מכון המחקר של מיגל יכול להנחות את תהליכי ניהול המעבדות והניסויים שלו בגישה דיגיטלית, שמזרזת את תוצאות המחקר. מדעניו יכולים לעבד ולנתח במהירות את נתוני המחקר שנאספו בארבעת השנים האחרונות ולבנות מודלים של התנהגות חלבונית ויראלית ושל התפתחות אפיטופי הניטרול החזויים שלה. דבר זה מאפשר למיגל לנתח את תוצאות הבדיקה מהיבטים שונים של מחקרי העבר ולהחליט באילו אסטרטגיות מחקר להשתמש בעתיד.

BIOVIA Pipeline Pilot מייעלת את יצירת מחזורי החדשנות המחקרית על ידי תמיכה בפיתוח ופריסה מהירים של תהליכי עבודה במדעי נתונים, שמזרזים את יצירת תובנות מדעיות הניתנות למימוש. BIOVIA Discovery Studio מספקת מערך מקיף של שיטות מידול והדמיה כדי לחקור את הדקויות של כימיית חלבונים ולהניע את הגילוי והפיתוח של טיפולים על בסיס מולקולות קטנות וגדולות החל מזיהוי המטרה (target ID) וכלה באופטימיזציה של תרופות מיועדות (lead optimization).

logo בניית אתרים