בכיוון של אלדד

חנן אלומה – עיתוי מושלם


חנן אלומה - מוזיקאי, כותב, מלחין, גיטריסט וזמר, יליד 1992, משחרר סוף-סוף את אלבום הסולו הראשון שלו "עיתוי מושלם" בהפקת נדב עברי.

חייב להודות שלא הכרתי את חנן ולא ידעתי עליו דבר כשהאזנתי פעם ראשונה לסינגל "עיתוי מושלם" ששלח לי שחר כהן - עורך מדור המוזיקה של "בכיוון הרוח". מפריטת הגיטרה הראשונה של השיר (המלווה גם בקליפ מדליק) נשביתי לגמריי בקסמו. המחשבות שעברו לי בראש היו: "רוח נעורים", "משהו אחר", "קול ייחודי", "בלוז", "מאיר אריאל", "פולק", "שנות השבעים", "גרוב מדבק", "מלודיה נפלאה".

רק אחרי שסיימתי להאזין קשב רב לכל השירים בלי לדעת עליו דבר, קראתי את הקומוניקט שנשלח לתקשורת ונדהמתי לגלות שהיה סנכרון מלא בין תחושותיי מהאזנה לשירים עצמם לבין קורות חייו של חנן. הבנתי שלאורך 28 שנותיו עבר חוויות קיצוניות, אושפז במחלקות פסיכיאטריות והתקשה לשחות עם הזרם, כפי שנתן לזה ביטוי מושלם בטקסט המרגש של השיר "ארץ השרוטים": "אומרים לי תתמודד תשטוף רצפה תתעורר אל תשבור את הכלים תתרגל לכללים".

יש משהו בשיריו של חנן, גם בטקסטים החשופים והכנים וגם במוזיקה הגרובית מלודית מדבקת שמחבר מיידית לעולם שלו. העולם של "האחר" שחי מחוץ לגבולות המוכר והרצוי או במילים אחרות מחוץ לגבולות המיינסטרים המהונדס בו כולם מצייתים לסוג מסויים של כללים לא כתובים ונשמעים אותו דבר, חסרי נשמה וייחוד.

השירים הסיפוריים של חנן שואבים המון השראה מהפולק והבלוז, כמו למשל השיר "פסח אליהו", בלוז קסום שמביא דרך סיפורו של "פסח אליהו" גם את עולמו של חנן עצמו. מהקומוניקט הבנתי שזה גם שירו הפופולרי ביותר בקרב הקהל בהופעות שלו.

בהאזנה רציפה שמחתי לגלות שהאלבום מאוד מגוון ומעבר לשירי מחאה וזעם תמצאו בו גם שירי אהבה רכים: "אין לי שום תכניות למחר, מחר לא בוער שום דבר" (מתוך "כשאראה אותך שוב"), שירי משוררים ("רחוב העצב החד סיטרי" בלוז לילי נפלא למילותיו של אלכסנדר פן), עליו זכה ב-2012 בהיותו בן 20 במקום הראשון בתחרות הלחנת שירי משוררים "משיב הרוח" ואפילו שירים בעלי גוון מקראי ("ואהבת לרעך כמוך").

בדומה לטקסטים והמוזיקה הייחודיים גם השירה של חנן לא דומה לשום דבר אחר, לגמריי חד פעמית, מחוספסת, חודרת לנשמה ובעיקר מרגשת. ניכר בכל שניה מהאלבום המיוחד הזה שמדובר במוזיקאי הזועק את נשמתו הזועמת והמיוסרת, והלעיתים רכה ומקבלת, אל העולם.

חנן מופיע מגיל 18 במקומות רבים, ביניהם האוזן בר, בר- גיורא, צוזאמן, סינקופה כפי שהיטיב לנסח מבקר המוזיקה יוסי חרסונסקי: “יש משהו אותנטי בפשטות ההגשה במגע הפולקי כשל טרובדור שעובר מבר לבר עם שירי העצב שלו כדי לזמר רומנטיקה מהולה בדכדוך בצורה בלתי אמצעית.’”

בנוסף ליוסי חרסונסקי זכה חנן בצדק רב להתייחסויות תקשורתיות אוהדות של המוזיקאי עמיר לב ויענקל'ה רוטבליט המוזיקאי והמשורר: "אין ספק שחנן אלומה הוא בלוזיסט מוכשר. יש לך את זה חנן. לך על זה".

באלבום משתתפים נגנים רבים: איתמר גוטמן - תופים וכלי הקשה, יהונתן קאופמן - גיטרה בס, איתמר בק - מפוחית, אמיר סטולר - חצוצרה, הגר לפידות - כינור, נדב עברי - קלרינט, קסילופון וסינתיסייזר, אלרועי פז - קלידים ופסנתר, עמית "פיט" ברקן - גיטרה סלייד, אוריה זנתי, תלמי פז ונדב עברי - קולות רקע, חנן אלומה - שירה וגיטרות.

 


 

 

ליצירת קשר עם אלדד בוברוביץ'  - מעצב גרפי ואיש כותב:

אתר:  https://www.atar2b.co.il

בלוג: https://atar2b.net

פייסבוק: https://www.facebook.com/eldad.bobrovitch

 

 

ליצירת קשר עם שחר כהן -  עורך מדור המוזיקה "בכיוון הרוח"


אתר: www.scmusic.co.il  .il


פייסבוק: https://www.facebook.com/shaharole


 

 

טואול - בניית אתרים