סדרת הטלויזיה המזח/ יוסף כהן אלרן

תסריט: אסתר מרטינז לובאטו

 

יש שלא יודעים עם מי הם חיים, ויש כאלה שלא מכירים את עצמם ולא את החבוי בתוכם. כזאת היא האישה אלחנדרה, אדריכלית בניין מצליחה מאוד, מוערכת ומבוקשת שאהבה את אוסקר האיש שלה אהבת עולם, וכך הוא הבעל-המאהב, שחי חיים כפולים מבלי להבין את עצמו, מוצא כי הוא חי בשני עולמות שונים, של אישה מקובלת, מצליחה ואוהבת ושל פילגש פרועה ומשוחררת בשם ורוניקה - אשת טבע יפה וחושנית עד מאוד, אם לילדה קטנה, אותה פגש כאשר רכבו נתקע באזור הנידח של מגוריה והיא מצילה אותו מבדידות המקום. משהו בהיותה משוחררת כל כך, פרועה ומינית מרתק אותו אליה, והוא שב ומבקר כקפוא שד בביתה המוזר ליד המזח הנידח. בינתיים הוא נסחף באהבתו למיניותה, כמו לדעתנותה ולקשיחותה המפתה, ולילדתה, קטנה מתוקה ויפיפייה בפני עצמה שחשה אליו אהבה בהיותה חסרת אב, והופך עד מהרה לאיש שיש לו שתי משפחות, אחת עירונית ומאורגנת ואחת כפרית שחיה בבית מוזר, כמעט בית פתוח, מוכה שמש ורוחות שבאות מן הים.

כשהאישה מגלה כי בעלה חי חיים כפולים, אינה מאמינה. אך כשמוכיחים אותה היא נוסעת אל המזח, אל המאהבת, שם היא מכחישה את זהותה האמיתית ומציגה עצמה כזואולוגית שבאה לחקור את הסביבה. מאחר והיא מחוסרת מגורים, מציעה לה המאהבת בתום לב לגור אצלה ועד מהרה מסכימה, מה עוד שהיא מאוהבת בילדה המקסימה שאין לה, והיא והמאהבת מתיידדות ומוקסמות זו מזו. לאט-לאט הן מבינות שהגבר איננו, והן מתחילות לחקור את היעלמו משתיהן, כל אחת בדמותה, ולאט לאט הן תוהות ותמהות על אופן היעלמו. הן חוקרות, תוך שיתופו בסודן של מפקד תחנת המשטרה הרדומה שבמקום, קצין לעת מצוא שהיה גם מאהבה של אותה אשת החוף, שלא בחלה עד כה בכמה מגברי העיירה ונהגה להביאם מדי פעם אל מיטתה. כך לא חסרות סצנות ארוטיות בסדרה, בהתאם לדמותה המינית החופשית והסוערת, בעיקר עם הבעל של אלחנדרה שהפך למאהבה הלוהט שלא יכול בלעדיה, וביקוריו אצלה הולכים ומתארכים, במקביל כמובן להיעדרויותיו מביתו ומרעייתו.

אני חושש לגלוש לעונה השנייה של הסדרה (כל עונה בת שמונה פרקים בני קרוב לשעה כל פרק, ושתי העונות זמינות בוי.או.די) שמא יתחוורו דברים לקורא טרם זמנם. אך העלילה הולכת ומסתבכת ככל שהיא מתקדמת, ובינתיים מתגלה האמת על דמותה של האישה. המאהבת נפגעת וסוערת עקב בגילוי, ועל אף הכול הן פועלות יחד לגילוי היעלמותו של הגבר, אותו משחק השחקן הידוע "מבית הנייר", אלברטו מורטה, כאשר קצין המשטרה מסייע בידן. הן מתקרבות זו לזו בתקופת החיפוש עד כי משיכתן זו אל זו גוברת עליהן, והן הופכות נאהבות בעצמן.

תוך כך מצליחה האישה וחברתה-שותפתה לעבודה, אדריכלית גם היא, לקבל את האישור מהמזמינים להקמתו של מגדל מגורים ועסקים מיוחד במינו, הצלחה גדולה מאוד כשלעצמה. אך הסדרה טבולה בקסם המקום הפראי והמרוחק, בנוף העיירה השכוחה, בסיפור ההיעלמות ובדמויות שצצות במקום, בדמותן של המאהבת, ושל הילדה, ושל האישה, ושל המאהב המאוהב מאוד. כמובן יש לציין את השחקנים והשחקניות שמיטיבים לשחק את הדמויות, ביחוד המאהבת, כולל סצנות המין הנועזות הלא מעטות.

ולבסוף אציין את דמות אמה של האישה, שהיא סופרת ידועה, ולא אומרים על ספרה האחרון, שחיברה בעקבות האירועים שקרו לביתה, האלמנה הנבגדת, אלא זאת: שזה הספר הטוב ביותר שכתבה.

logo בניית אתרים