הבלדה על באסטר סקראגס/ ראובן שבת

בימוי: איתן וג'ואל כהן 133 דקות

סרט מעולה. נפלא ומיוחד של האחים כהן הגאונים. מערבון נוסף המבוסס על פרשנות קולנועית מבריקה לסיפורי מערבונים קצרים שפורסמו ככל הנראה בשנות השלושים באמריקה.

בסרט חמישה  סיפורים: הראשון הוא  הבלדה על באסטר סקראגס  המספר על אקדוחן עליז המנגן בגיטרה ונודד ברחבי המערב שהוא  לבוש בלבן, על סוסו במדבר, שר ומספר על עצמו תוך כדי נגינה ושירה, ושם גם הוא נקלע לדו קרב הזוי לגמרי.

 

 

הסרט השני -בקרבת אלגודונס" עוסק באקדוחן שודד בנקים הנע בפיקרסקיות לעבר תלייתו דרך מאבק עם בנקאי משונה, חבל תליה מתעתע ומבט עיניים אחרון של נערה יפה.

 

 

 הסרט השלישי-"מקור פרנסה"  הוא המורכב והמזעזע מבין הסרטים ועוסק באמרגן זקן, וצעיר נכה עם כשרון משחק ודיבוב גאוני המשמש לו מקור פרנסה ,עד לסיום הטרגי.

 

הסרט השלישי "הקניון המוזהב" ובו מופיע טום וייטס הגדול, מספר את סיפורו של כורה זהב זקן, התולה תקוותו עד להצלחתו בכריית זהב מפלג נהר. הוא מצליח אומנם, אבל לשם כך עליו לשלם מחיר כבד.

 

הסרט הרביעי- "הנערה שכעסה" מדבר על האשליה וחוסר התוחלת בחייה הטרגיים של נערה צעירה ומחזרה הצנוע, במהלך מסע של שיירת עגלות במערב, עד לסיום קשה מנשוא.

 

הסרט האחרון-"שרידים בני תמותה" הוא מורבידי, מוזר ועמוק, ומזכיר מחזות אבסורד.

חמישה נוסעים( ביניהם אישה אחת ) בתוך מרכבת דואר עושים את דרכם לאותה עיר.

אט אט במהלך נסיעתם מתגלים סודותיהם המורכבים וארשת מסכות העמדת הפנים מתפוררת בסיפור ומותירה אותם עירומים נפשית ובודדים מול אמת אכזרית של עצמם וחייהם.

 

כשרונם הגדול של האחים כהן הוא ביכולת שלהם ליצור פרוזה קולנועית במיטבה, דרך סיפור מתמשך: אירוני, מקאברי, אבל גם רגיש, אנושי, נוגע ללב ופורט על נימי תחושות של סימפטיה וכאב.

מעבר לצד האפי בסיפורים, יש הרבה דברים ושאלות הצצות ועולות מהסרטים.

המצלמות של האחים כהן, אתרי הסרט, העלילות, המשחק ובעיקר הבימוי הנפלא נותנים כולם את אותה תשובה-גם כאן מדובר ביצירה קולנועית משובחת שגאוני קולנוע יצרו אותה

ובאופן מעולה ונפלא.

logo בניית אתרים