סיפור:
ככה זה/ אבי אשכולי


יצאתי חבול ממועדון סאדו- מאזו ברחוב יפת ביפו אליו אני נוהג ללכת מידי פעם כדי לרוקן את מוחי מכל האשפה שהוא צובר בימים ובלילות  חסרי המעש העוברים עלי ,  שרכתי  את דרכי על המדרכה מתנודד כשיכור , חטפתי מכות עוד לפני כניסתי למועדון ... גיחכתי לעצמי...והם השלימו את המלאכה כשהייתי בפנים .

עם קללה עסיסית בפי כשאני מתנהל בכבדות הגעתי לכיכר השעון ושם צנחתי מותש על המדרכה מול ״ד״ר לק״ .

 הזיתי מותש מול חבורות של בליינים היוצאים ממסעדות ומועדונים למיניהם, מחכה לישועה שלא תגיע ...

בין העוברים ושבים החולפים על פני שמעתי קול אשה, די נעים ,האומרת לחברתה ״תראי

תראי את ההומלס הזה ... ממש דוחה״ העפתי מבטי כלפי מעלה לכיוון הקול ונדהמתי לזהות את אחת מחברותי מה״פייסבוק״ והבעה של גועל נפש על פניה .

היא לא זיהתה אותי בבגדיי המרופטים ופניי המגואלות בדם

- לעזאזל חשבתי ... כמה היא מפרגנת ו״מלייקקת״ לי בימים כתיקונם כשרק תמונתי הנאה מול עיניה ואפילו יצאה פעם מגידרה והחמיאה לי ״אתה דומה לז׳אק ברל״ אמרה ( ובוודאי הסמיקה מאחורי המסך ... )  ז׳אק ברל בתחת שלי חשבתי .

הרגשתי חלש יותר וההזיות גברו , ביאליק הופיע מולי, זעקתי לעברו בכל כוחותיי ״איפה האהבה איפה ...״ ״חפש אותי בסיבוב ... ״ ענה .

ביאליק יה ערס איכה לא תייבוש זעקתי כלפיו ... הוא גיחך  ועמיחי הציץ מולי ״אתה צודק בין כוכבים״ אמר ״אך לא כאן״  בחייתאק עניתי ...

מה .. ? ! פניו התעוותו והתקרב אלי בצעד מאיים , בסדר עניתי , תרגיע ...

יש לך כמה שקלים לאוטובוס שאלתי , אני בין כוכבים ענה , שכחת ?

הא ... כן ... ואני צריך כסף למונית אמרתי , או לפחות לאוטובוס .

 ה״מנאייק״ במועדון לקחו ממני גם את הארנק . כשסיימתי לדבר כבר לא היה... פשוט התפוגג ... מכונית משפחתית די מפוארת עצרה לידי , 8 זוגות עיניים הופנו כלפי , הנהג והיושבת לידו הוציאו את הסמארטפונים והחלו לצלם אותי , עשיתי להם עם האצבע האמצעית ״נא באוזן״ ... 2 הילדות הקטנות אשר ישבו במושב האחורי עשו לי פרצופים וקראו בקול אחד ״הומלס פומלס״... ״הומלס פומלס״ ... הקבצן מהמדרכה השניה מדדה בגב כפוף חוצה את הכביש נצמד למכונית דוחף ראשו פנימה ואומר : תביא שקל אח׳שלי ... המכונית זינקה משם בחריקה ,ובתיזמון מושלם עם הקללה של הקבצן , מיד לאחר מכן הפנה מבטו אלי ,בחן אותי מלמטה למעלה ואמר : מה איתך אחי .. חדש בעוני ?

-לא ממש, עניתי , ״מה ממש״ ספק שאל ספק אמר . בוא יש לי קרטון גדול בשבילך תוכל לישון כמו ״קינג״... אפתח לך קופסת טונה , אתה אוהב את המים של הטונה ? ״דליקטס״ הוסיף , תהנה מכל שלוק ...

-פעם אחרת אולי , אח שלי אמרתי , לא היה לי ראש לאנשים , רציתי רק שיעזבו אותי במנוחה , הגוף שלי כאב והראש היה מפוצץ מכל המוזרים ... ״מה יש לך לחכות״ שאל , ״לאור , לשמש״ גיחכתי בציניות  , הוא הזדקף בבת אחת מבטו היה חד ומלגלג כשאמר : אתה מאלו ... אלו המחכים לשמש ולא רואים מה מתחת לאף שלהם ?

-יאללה תתחפף... אמר והלך , ״פלאש״ של אור מכונית סינוור בחוזקה את עיניי, בעודי שומע את הדי צחוקו המלגלג , קמתי בתנועה חדה נכנסתי למסעדה שליד אמרתי לבן אדם הראשון שראיתי אני נכנס לשטוף את הפנים ... לא חיכיתי לתשובה , נכנסתי למטבח לקול צעקות העובדים שטפתי פני טוב טוב בכיור , יצאתי בצעד נמרץ מתעלם מההמולה , בחוץ הנפתי יד למונית שעצרה בחריקה , ליהודה הלוי אמרתי , ישבתי במושב האחורי פתחתי את החלון והרוח הכתה בפני , ״בן זונה״ אמרתי , "בן של אלף זונות" סיננתי מבין שיניי .

השענתי ראשי לאחור , רוח הבוקר הייתה נעימה ומרגיעה .

״שייטנו״ ברחובות .

אשלם לך כשאגיע הביתה אמרתי לנהג .

תצטרך להמתין רק רגע .

אין בעיה אמר .

logo בניית אתרים