אירוע ההתרמה השנתי 2020 ארגון  הרוח הישראלית / רינת נלקין

 

"הרוח הישראלית" קיימה את ערב ההתרמה השנתי באירוע מרגש בסימן יום המשפחה, שכל ההכנסות ממנו מוקדשות לפעילות למען ילדים ובני נוער במעגל הסיכון, החיים בפנימיות ובכפרי נוער שמפעילה הסוכנות היהודית.

 

במרכז האירוע התקיים מופע של הזמר אברהם טל, שהרים את הקהל על הרגליים, וסיפר על הביקור המיוחד והמפגש המרגש עם בני נוער שערך לאחרונה בכפר הנוער בן יקיר. הוא דיבר על חשיבות הנתינה מנקודת מבטו, ואמר שהיא נותנת טעם לכל העשייה. ברגע מרגש במיוחד עלה לבמה אהרון, תלמיד בבן יקיר הניחן בכשרון מוסיקלי מיוחד, ביצע עם טל דואט מרגש לשיר "הימים עוברים" וזכה לתשואות וקריאות עידוד מהקהל.

 

כמיטב המסורת, במהלך הערב חולק אות הרוח הישראלית ע"ש אהוד מנור למתנדבים ותורמים בולטים. מנור היה ממקימי הרוח הישראלית, יחד עם טל ברודי, והוא זה שטבע את השם "הרוח הישראלית". את הפרס עלו לחלק ברודי עם עפרה פוקס, אלמנתו של מנור. פוקס ציינה שעברו כבר 15 שנים מפטירתו של בעלה ונזכרה בהתרגשות שהגה את השם הזה לארגון כי הוא מביע את הנשמה של העשייה הישראלית. ברודי סיפר כיצד ויתר על חיי פאר ותנאים מדהימים בארה"ב, מכיוון שהתאהב בישראל ובחר להשתכן בה ולהתאמן בתנאים לא תנאים במגרש מכבי הישן ליד שוק בצלאל. הוא הסביר כי לצד ההתאהבות הזאת בחר בעשייה למען הצעירים שחיים במדינה. האירוע התקיים ביום המשפחה, תחת הסיסמה "הרוח הישראלית מתחילה בבית", ופוקס וברודי ציינו ש"הרוח הישראלית" היא משפחה אחת גדולה.

 

את אות הרוח להתנדבות קיבל אריאל פורת, מנכ"ל סימנס ישראל, על פעילות מסורה של עובדי החברה בפרויקטים לקידום נוער. יחד עימו זכתה באות ג'יין שרמן, פילנתרופית ומתנדבת בולטת מארה"ב שמקדמת צעירים להיות חלק מהחברה, את האות קיבל בשמה בנה דייויד, שסיפר כי אימו מסבירה שהעשייה למען החברה והצעירים היא למען הכוח והחוזק של ישראל.

 

אמנית החול אילנה יהב הופיעה אף היא על הבמה, ובאמצעות מקרן וחול סיפרה את סיפורם של שני צעירים, משה ואירנה, שהתגברו על קשיים רבים בעזרת פרויקטים של הרוח הישראלית - משה, שעלה ארצה בגיל שנתיים מאתיופיה במסע רגלי עם אמו, סיים לימודים בכפר נוער, הפך למ"כ בצבא, ומתכנן להיות קצין. אירנה, שעלתה ארצה בילדותה מארמניה, קיבלה סיוע שעזר לה להצליח ולהתקדם, ומתכננת להמשיך ללימודים גבוהים, עם מלגות בתמיכת הרוח הישראלית.

 

על הבמה התקיימו מספר נאומים. מנכ"לית הסוכנות היהודית, אמירה אהרונוביץ', הודתה לתורמים והמתנדבים הפועלים בתוכניות הסוכנות היהודית למען צמצום פערים בחברה הישראלית בשיתוף התורמים מכל העולם. משה אטיאס, יו"ר הרוח הישראלית וסמנכ"ל הכספים של מטריקס, העלה קריאה בנאומו: "העשייה אך פעם לא פוסקת. אנו תמיד זקוקים לסיוע כספי ולמתנדבים".

 

מיקי דהב, מנכ"לית הרוח הישראלית, סיפרה על העשייה המרגשת כל השנה לטובת ילדים, עולים חדשים, חיילים בודדים, קשישים ניצולי שואה, צעירים חסרי עורף משפחתי, ועם הפנים קדימה ציינה שעשרות אלפי עולים צפויים להגיע השנה, בהם צעירים רבים שישולבו בכפרי נוער. היא הוסיפה: "אנו רוצים להמשיך לפעול ולהיות שם עבורם ולקדם סדר יום חברתי במדינת ישראל".

 

את האירוע הנחה בהתנדבות דני דויטש, חזאי ואיש תקשורת, שפעיל כיום בתחום העסקים. הפיקה: אביטל יערי.

 

עוד הגיעו לכבד – שאול קוברינסקי יו"ר בנק דיסקונט; מוטי לוין, מנכ"ל חיפה כימיקלים; יוסי בכר יו"ר חיפה כימיקלים; רונן מואס ועדי פלאוט, בעלי חברת קומסקיור; דודי פולטורק, מנכ"ל רולטיים; בני לוין, ממייסדי NICEוכיום פילנתרופ המקדם עסקים חברתיים ויו"ר פעיל של שני כפרי נוער; שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה"ל; יניב רוד, מבעלי ומנכ"ל א.י אלקטרוניקה; רז דרבי, מנכ"ל חברת מפעיל; יואל קושיצקי, בעלי חברת יעל תוכנה, שורקומפ ועוד; דורון גיגי, מנכ"ל יעל תוכנה; שי ירון, מנכ"ל קרנות הנאמנות אלטשולר-שחם; ריצ'י פרלסטון, נשיא קבוצת הנדל"ן והפיננסים פרלסטון; עו"ד ריצ'י רוברטס, ממייסדי ושותף בכיר במשרד עורכי דין שיבולת; פרופ' עדי ערמוני ואשתו רונית, ועוד.

 

logo בניית אתרים