ג'ני קין תערוכה/ מארי רוזנבלום
​​

אנשים

תערוכת יחיד – ג'ני קין

פתיחה: יום שלישי 03/02/2020 | שעה : 19:30

בית ציוני אמריקה | כתובת: דניאל פריש 1, תל אביב

נעילת התערוכה – 27/02/2020

מפיקת התערוכה – מורן יעקבי


.


היא, ג'ני קין פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת בר אילן.

הגיעה מאוסטרליה וגרמניה, עלתה ארצה ב- 1994. באה לתקופה קצרה והשתקעה פה. תחילה גרה בירושלים ומשם עברה לתל אביב..ביו-טיוב מצאתי את הרצאתה "הביקורת הפמיניסטית על הביולוגיה". מוזמנים לצפות.

 

קין מאמינה בכל מאודה בשמירת הסביבה ואיכותה ואף מתנדבת במחקר ב"גרינפיס" (ארגון בינלאומי הפועל למען הגנה על איכות הסביבה).

כיום, מלמדת גלובליזציה וסביבה בבית הספר ללימודי סביבה של אוניברסיטת תל-אביב. בית הספר העוסק בתחומים רבים, מביולוגיה ימית, שיווק חברתי, כלכלת סביבה ואנרגיה סולארית, עד חקיקה סביבתית, שינויי אקלים, שיקום נחלים, צדק סביבתי, ועוד.

 

לתערוכתה היא נתנה שם "אנשים""


ג'ני קין ציירת. לומדת ציור ואמנות במוזיאון ת"א.
אל המכחול והקנבס הגיעה בגיל 66 . מציירת בצבעי אקריליק. מרבה לצייר אנשים, על כל הגוונים, ומציגה את השוני בין אדם אחד לאחר, את קשת הרגשות והקשרים, את "היחד" מול "הלבד", מתח מול רוגע.

דרך הדמויות המופיעות בציוריה מביעה כיצד כל אדם מכיל בתוכו עולם ומלאו. ומהתבוננות בציור ניתן לזהות מיד כיצד רגע אחד של אינטראקציה יכול לגלות "הקשר" ו"ה-אין קשר" שבין אנשים.

את הפרשנות משאירה ג'ני למתבונן ומאפשרת לו למצוא את החיבור לדמויות ביצירה.


קין מצלמת דמויות בכל מיני מצבים. היא משנה את צבעי הרקע ואת בגדי האנשים עפ"י ראות עיניה.

התערוכה מזמינה את הצופים להיכנס לעולמות של אחרים בכל מצבי חיים - להכיר להרגיש ולהתרגש.

הציורים שלה הם בתנועה. אני חשה וכאילו מקשיבה מה קורה בים האנשים. כמה קרובים הם או רחוקים, כמה קשר יש ביניהם, מגע, נגיעות, חיבוק, דאגה למשפחה, לילד ועוד.

כיוון שבפתיח לתערוכה הוזמנתי על ידי קין לפרש התמונות בדרכי, אספר על הבנתי ורגשותיי בהתבוננותי על ציוריה בתערוכה. בציורים של קין מרגישים ונוגעים באדם.

כך ניתן לזהות את בדידותו של האיש השיכור, בציור בין האם לילדה מורגש הקשר ביניהם , כיצד היא עוקבת אחר מעשיו, בציורי משפחה וחברות מורגש היטב החיבור הרוך והחום בין האנשים

אין ספק שציוריה מדברים, נוגעים ואוהבים את האדם.

 

מארי רוזנבלום


עורכת מדור אומנות בפורטל -"בכוון הרוח"

 

 

טואול - בניית אתרים