מופע מארינה מקסמיליאן בלומין במלון עלמה בזכרון יעקב  / עמרי נובל

נתחיל מהסוף, היה מצוין!

היא מכשפת, אינטגלנטית, מוכשרת, יפה, ואי אפשר להפסיק להסתכל, להקשיב ולקבל ממנה עוד.

מארינה מקסמילאן בלומין שליתר הכתבה תהיה "מ.מ.ב" היא האמנית הישראלית הכי מסקרנת ומעניינת בנוף היצירה המקומי.

יצא במקרה שבוולנטנייז יצאנו אנסטסיה ואני לדייט השבועי שלנו להופעה של מארינה, אנסטסיה מאוד אוהבת נשים חזקות וכמה שירים של מארינה ככה שיצא לנו טוב, שורה ראשונה, באמצע ואז מ.מ.ב עלתה לבמה.

אחרי חופשת לידה של 3 חודשים היא עלתה לבמה במלון עלמה בזכרון יעקב, מקום כשלעצמו אחד היפים בארץ להופיע בהם (מניסיון) למול אולם מלא וקהל מפרגן,

מ.מ.ב מלווה בהרכב חשמלי מלא, אך עדיין אישית מאוד, חושפת פרטים בחן ובחיוך, מחברת את הקהל לתוך חייה האישיים, מציגה פרסונה של אישה חזקה, בת להורים מהגרים, אימא, אמנית וזמרת יוצרת

מדובר באשת במה בכל רמ"ח  אבריה, הערב נפתח באמירה "שלושה חודשים לא הופעתי ויש בי אנרגיה להוציא עבורכם את הטוב ביותר שלי" (ייתכן והציטוט לא מדויק אבל זה הכיוון)

מ.מ.ב בחיינו כבר למעלה מעשור, החלה את דרכה בריאלטי ובנתה עצמה לאט ובטוח בסגנונות שנעים ממוזיקה קלאסית, ג'אז ומוסיקה אלקטרונית והמופע החדש הינו סיכום דרך והצהרה להמשך.

כשאני מסתכל על זמרות אחרות המצליחות מאוד בארץ כגון נועה קירל, אנה זק כשעלמה רואה על מסך היו טיוב אני שמח שיש מישהי כמו מ.מ.ב שנותנת קונטרה ועומק ליצירה.

מ.מ.ב לאורך כל המופע (כשעה ורבע) מעניקה משמעות חדשה למילה תרבות ועומק רגשי, זה לא מופע מרקיד, זה לא מופע גימיקים אלא מופע המורכב משירים בעלי תחכום הן ברמת ההפקה והן ברמת ההגשה.

 

מלווים אותה במקצועיות מדויקת הרכב נגנים שניכר שמנגנים ביחד זמן מה, היה יפה לראות את האהבה והערכה שכל הנגנים רוחשים למארינה, אין ספק שהיא הכוכבת של הערב והם עובדים למענה, חשוב לציין שהרגשתי שמדובר יותר בנגני הפקות מקצועיים ופחות "להקה" אם מחוות אישיות אחד לשני כנגנים (וזה לא בגלל הבמה הגדולה).

הקהל היה מפרגן ושמח לקבל ממארינה את כל שנתנה ובין שיר לשיר ממ'ב שיתפה בשיחות קטנות שהעלו חיוך וצחוק בקהל, במיוחד ההסבר המקסים על הווקלייזר שממ'ב עובדת עימו בקול נמוך (אוקטב) זה היה חינני ונתן ערך מוסף לנו הקהל.

בקהל היה ניתן לראות בני 30 פלוס ומעלה ואף חוצי הגיל השלישי שכולם באו לערב תרבותי ואיכותי, זה לא מופע פסטיגל, האולם המושקע אם הסאונד האיכותי והברור ותאורה מחמיאה בהחלט עשו טוב להפקה, כן הרגשתי שאפשר היה להוסיף וידאו ארט שייקח את זה עוד טיפה למעלה.

זה מופע איכותי ובאולם כמו עלמה אפשר בהחלט להעניק חווית משתמש שתהיה גדולה יותר.

 

הערב שנע בין רוק למוסיקה אלקטרונית עם נגיעות קטנות של בלוז, וג'א, ניכר שכל נגן ניגן על מספר כלים אקוסטיים ואלקטרוניים, זה מרכיב מאוד חשוב ביצירה של מארינה, מאוד מחוברת לסאונד העכשווי. הכל נשמע מעודכן ומדויק.

השירים שמ.מ.ב ביצעה לאורך הערב כמו:  TANGO, I TRUST THIS MAN, Hurricane, Two Pigs, בוער בי השינוי, אפס סבלנות, עמוק בטל ו 1990 שהיה מבחינתי המרגש בערב ולו רק בגלל שעיניה של מארינה פגשו בעיניה של אנסטסיה והיה ניכר שזה ריגש את שתיהן (אנסטסיה לא הפסיקה לדמוע בשיר)

מ.מ.ב לא חוסכת בקאוורים למען האמת היו 3 במופע, שירים כגון "קול קורא הלילה" אותו מארינה מבצעת כבר שנים לדבריה, ביצוע מעניין ללהקה האהובה עליי IMAGINE DRAGON לשיר BELIVER וביצוע אקוסטי על הפסנתר ל I PUT A SPELL ON YOU.

 

לסיכום היה ערב מצוין, מ.מ.ב זמרת סופר מוכשרת והמדד שלי הוא שיום אחרי פתחתי את הספוטיפיי ושמתי אותה, אמרתי בהתחלה שהיה מצויין ואומר לכם שוב

שווה לקחת בייביסטר, שווה לנסוע, שווה להקשיב ולהתרגש ולהרגיש שמשקיעים בך בצורה אינטלגנטית ואיכותית.


 

עמרי נובל - שדרן רדיו ומפיק מוסיקלי ומייסד ההרכב עמרי נובל והאצילים

 

שחר כהן-עורך מדור מוזיקה בפורטל בכיוון הרוח

לדף הפייסבוק: www.facebook.com/shahar.music

 

logo בניית אתרים