אירוע יום השואה הבינלאומי במרכז לסיינטולוגיה/ ראובן שבת

אירוע יום השואה הבינלאומי התקיים באולם הגדול במרכז הישראלי לסיינטולוגיה ביפו.

עשרות אורחים שהגיעו לאירוע זכו לשמוע ממקור ראשון את סיפוריהם המרגשים עד דמעות של שלושה אנשים שהיו שם בילדותם. חוו את האימה ממגע ראשון, ראו חלק מקרוביהם גוססים ונספים.

ומתוך התופת הזאת הם הצליחו לצאת ולבנות את חייהם מחדש, באופן מלא ומשמעותי.

המשורר והסופר חתן פרס ישראל ל2019, יעקב ברזילי סיפר בהתרגשות ובאומץ על משפחתו מהונגריה,  שיחד עימו הייתה במחנה הריכוז הנורא ברגן בלזן. הוא דיבר על תקוות החיים, על החוזק, וגם על חוסר האונים מול הפגיעה הקשה והנוראה שחווה כילד כאשר סבו מת מחולי ורעב במחנה. ברזילי הקריא שיר מיוחד בשם "השורדים" שעורר התרגשות רבה בקהל.

מריאן סוחר ,ילידת צרפת, סיפרה על דרכי ההתמודדות המאוד מיוחדים שלה ושל בני משפחתה בתופת וכיצד הם שרדו מול אימת הייאוש והפחד שהייתה מולם מדי יום.

מרים גרייבר, פעילה חברתית ונשיאת נשות הדסה לשעבר, ילידת הונגריה, סיפרה בפרוטרוט על רגעים קטנים ומשמעותיים מזמני הייאוש הקשים ועד לתקווה ולחזרה לחיים אותם חוותה עם בני משפחתה עד הגעתם לארץ ישראל והתמודדותם עם זה.

היה זה אירוע מיוחד במינו. הוא הטביע את חותמו על הנוכחים, בסיפורים, במשמעות העמוקה שלהם ובכך שהשמירה על זכות האדם לחייו היא זכות מקודשת שצריך לשמרה מכל משמר.

כמו גם לא לאבד לעולם את התקווה להתגברות גם במצבים הכי קשים ונוראיים בהמשך

נלמד מהם את העוצמות והחוזרות ונקווה תמיד לטוב בחיינו, דווקא מתוך מצולות נוראיות כפי שאנשים יקרים אלו חוו ונכחו בהם עד לנצחונם המלא.

 

logo בניית אתרים