מופע מחווה להקת פינק פלויד
Echoes בהיכל התרבות/ מיכל דורון

 

בינואר 2020 היכל התרבות בתל אביב עמד על הרגליים ונדמה שהפינק פלויד הגיעו וחגגו את אלבום החומה. השירים בוצעו בצורה מקצועית ומרגשת התפאורה שליוותה את השירים הייתה כמו בסרט של אלן פארקר והוסיפה ממד תלת ממדי. להקת הקאבר הישראלית אקוס, המבצעת את שירי להקת הפינק פלויד עושה זאת בשחזור מדויק להפליא.

 

לפני ארבעים ואחת שנה יצא האלבום "החומה" של הפינק פלויד, שעורר מהפכה בקונספט המוסיקלי והתוכני . מוסיקת רוק בעטנית עם טקסטים נשכניים ומורכבים ומחאתיים שלמעשה אקטואליים עד היום. ההשפעה מלהקת "המי" ניכרת ומאופרת הרוק טומי, אם כי בחומה יש את הייחוד והקול המחאתי של הפינק. הניכור של הגיבור פינק מול העולם , המחאה על המלחמה , על החינוך שאינו רואה את האינדיבידואל.

אלבום מוסיקלי בו יש נושא אחד עם גיבור לכל אורכו הוא למעשה כמו פרוזה בה המנגינה היא רוק המהדקת את המתח בין דפי הקצב והמסר. התווים כמו הרעיונות מהדהדים וכשהביצוע של להקת המחווה היה כה מדויק ומהוקצע נשאר האגרוף בבטן להם התכוונו הפינק פלויד ביצירתם.


להקת אקוס זוכה לשבחים בארץ ובעולם. תוצרת ישראלית מבאר שבע הוקמה לפני שבע עשרה שנה, כוללת עשרה נגנים סולן, קלידן, מתופף, שני גיטריסטים, בסיסט, סקסופוניסט ושלוש זמרות ליווי.  .אין ספק שהאקוס מהווים שליחי רוק מצוינים ועושים את עבודתם נאמנה למוסיקה משובחת ובכך מדלגים על עכבות פוליטיות למיניהן וסכסוכים כשיש מוסיקה משובחת ומבצעים מעולים נוצר גשר תרבותי ולשם כך התכנסנו בליל חורפי זה בהיכל התרבות.

מופע מומלץ, מעורר התרגשות ומשחזר את רגעי השיא של החומה בצורה מופלאה.
.


טואול - בניית אתרים