לראות לשמוע לקרוא

הסופר וכותב הביוגרפיות אלי חליפה מכניס ז'אנר שלא היה קיים בישראל בעולם מספרי הסיפורים, זה מופע של איש אחד שמכניס חכמה שנינות וגם מפיל אותך מצחוק, סיפורי הנוסטלגיה של משפחתו וחוויות שהוא לוקח אותך כאילו אתה חווה אותן בכל רגע!
 

מופע כזה לא תראו בשום מקום, זה מופע שמרים אותכם למעלה, מעלה את האינטלגנציה, לא מחפש לצחוק נמוך, אלא לצחוק כשהוא מרים את הנוסטלגיה ואת הדור השני של העליה למקום שהם ראויים להיות שם.

הסיפורים של אלי חליפה הם מופע מדהים, מצחיק מרגש שחובה לראות. למעשה אתם רואים מופע שמורכב מעשרות שנות עבודה ואיסוף סיפורים, וכל העבודה ופרויקט החיים מתכנס לערב אחד, לספר, שמגיש לכם חוויה שאתה לא יכול לשכוח ובמובנים רבים מקנה לך תובנות חדשות לחיים.

אלי חליפה החל את דרכו כעיתונאי בגיל צעיר. כשהיה חייל כבר כתב כתבות מגזין במוסף זמנים מודרנים בידיעות אחרונות, עבד ברשת שוקן, עורך ראשי של שבועון "שבע", שימש יועץ תקשורת עבור מוסדות וגופים מובילים בארץ, החל מבנק אוצר החייל, קרנות פנסיה, רשויות מקומיות ועד היום מייעץ בתחום הדיגיטלי וכותב תוכן לאתרים ובין היתר יועץ ודובר של החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע האחראית על פרויקטים במליארד וחצי ₪ שאותה מוביל ראש העיר רוביק דנילוביץ'.

לאורך כל  השנים אלי חליפה מעיד על עצמו שהסיפורים נאספו, מהבית, מהילדות, מתקופת העיתונות, הייעוץ שנותן והמפגש היום יומי שלו עם אנשים. בכל מפגש בכל יום הוא רואה סיפור, הוא יודע להקשיב להאזין לסיפורים ולאסוף אותם, אולם הסיפורים הגדולים היו ונותרו סיפורי הילדות, הנוסטלגיה הגדולה שחווה עם האחים, עם ההורים, עם הרקע ההיסטורי ועוד.

רק כאשר הרגיש שזה באמת מוכן, שהסיפורים גובשו בצורה נכונה, מסודרים כדי להגיש אותם באופן הכי ראוי ונכון יצא בספר שמבחינתו הוא החשוב ביותר בחייו, "נסיכי הרוח", פרויקט שהוא 120 שנות סיפורים.

בספר ובמופע שלו תשמעו על המקוננת העיראקית שדורשת ומקבלת כסף מהגרמנים עבור סיפורה ואלי חליפה, חייל וגם עיתונאי מתמרן בין כולם: כחייל, עיתונאי, המקוננת שלא מבינה את מקום גרמניה, העיתון הגרמני שמבקש את עזרתו ומכל המחזה הבלתי אפשרי הזה הוא יוצא יחד עם המקוננת עם הרבה כסף.

על אחיו, חזי חליפה, אלוף ישראל בריצה, שנחטף כחייל בקו 300, נפצע וחודש לאחר מכן זכה באליפות ישראל לבוגרים.

מעל לכל הסיפורים של החיים לכאורה קטנים, כיצד מתעקשת אימו מול מנהל בית הספר שיסכים לאפשר לבנה, אלי לעלות לכיתה א' לאחר שהוחלט כי אינו מתאים ומה בין זה לאבטיח....

הסיפור הנפלא על שיעור בשש לירות, על שני ילדים שקיבלו את אותו עונש ומה עשתה כל משפחה עם העונש וכיצד חינכה האם את בנה וגם את המורה המעניש.

סיפור התאונה והחתונה, כיצד הופכת התאונה שכמעט מסתיימת באסון גדול לחתונתו של הנהג הדורס.

הסיפורים מדהימים בשנינותם, בצחוק שמעלים ובתובנות, אבל כשרואים את אלי מספר אותם, זו חוויה מיוחדת. הוא מתאים את הגשת הסיפור למאזינים שלו. הוא מגיע לפני כן לבחון את המקום, ללמוד אותו, הוא מביט במשתתפים, חש את תגובותיהם ובהתאם לזה הסיפור זורם אצלו, כל מופע הוא שונה בהגשה שלו, בקטעי ההומור המלווים. הוא מתחבר למאזינים והם אליו ואז המופע הופך לחוויה אדירה.

הסיפורים שהוא מביא אמיתיים, הוא רק מגיש אותם מסדר אותם באופן קולח וזה מה שיפה בהם. האמת שבהם, המציאות שעולה על כל דימיון.

בצד זה אלי חליפה עורך מופעים גדולים הממלאים אולמות המלווים במוסיקה אותנטית עם תזמורת וזאת לצד הזמר עוזי בסון. מופע כזה מתוכנן בבאר שבע במרכז הצעירים, 21.1.2020 ומופע נוסף בפתח תקוה בבית התרבות שרת ב-27.1.2020  מופעים נוספים מתוכננים בהמשך בנתניה, אשקלון בקריות ובהמשך מקומות נוספים.

אגב, לצד הספר והמופעים כותב אלי חיפה ביוגרפיות עבור אנשים אולם הביוגרפיה נכתבת כרומן, כסיפור שממנו לוקח חליפה את המעניין המרתק ומגיש את זה באופן שכולם יהנו לקרוא לאחר מכן, כך הופכת ביוגרפית חיים לסיפור גדול.

"אני רואה בכתיבת ביוגרפיה עבור אדם, משפחה, שליחות חשובה, להעניק מימד חשוב לחייהם ולהעצים אותם, אני מכניס את הרוח שלי, נכנס עם הנשמה לסיפור עם כל הניסיון ןההבנה שלי כדי שהביוגרפיה שלו תהיה סיפור שיתן לו את את כל הכבוד הראוי.

 

מייל: elieh100@gmail.com 
אתר:
www.inmedia.co.il

 

 

 

 

logo בניית אתרים