תערוכה "כנפיים של קרמבו"
בבנק הפועלים/ מארי רוזנבלום

 

 

כל שנה בנק הפועלים פותח את שעריו ומזמין כל אדם להגיע לתערוכה בביתו- בנין ההנהלה, אשר ברחוב יהודה הלוי 63 בתאריכים 20/12/19-21/12/19.

אוצרת התערוכה הינה שוש צ'חנובר- Q שיווק חוויתי.

יחסי ציבור – הילה ורני רהב

 

הפעם, כל ההכנסות הינן עבור עמותת "כנפיים של קרמבו" ולאומנים.

500 תמונות, שש קומות. יומיים בלבד. ביום הראשון המקום פתוח לכל חברי עמותת כנפיים ולמוזמנים וביום השני, בשבת, לכל דכפין.

המקום היה מאורגן בסדר מופתי. למרות הקהל הרב, בכל קומה ניתן היה לרכוש את התמונה שנבחרה, חברי עמותת כנפיים הסתובבו בין התמונות ונראו מאושרים, בחנו התמונות ושוחחו כל העת.

עמותת "כנפיים" הינה עמותה רשומה ללא מטרות רווח. מטרתה לאפשר לאומנים פגועי נפש לקחת חלק פעיל בקהילה תוך מתן ביטוי ליכולתם האומנותית. מרכז "כנפיים" הינו ראשון מסוגו בישראל ומעטים כמוהו בעולם כולו.

 "כנפיים" הוקמה בשנת 2004 כשהיא פונה לשני קהלי יעד. הגדול והעיקרי שבהם, הם יוצרים ממגוון תחומי אמנות המתמודדים עם פגיעות וקשיים נפשיים שונים. כשישים אמנים העוסקים  במוסיקה, כתיבה, תיאטרון, וידאו, צילום ואמנות פלסטית לסוגיה. הם באים ליצור אומנות מספר שעות מידי יום. במסגרת זו, הם מקבלים הזדמנות ללמוד, להתפתח בסביבה תומכת ובריאה ולהציג ברבים את תוצרי אמנותם.

  

קבוצות התיאטרון וההרכבים המוסיקליים מופיעים בתיאטראות ובבמות מופעים שונות בכל רחבי הארץ, כמו גם באירועים וכנסים שונים. יוצרי האמנות הפלסטית מציגים את עבודותיהם בגלריה של העמותה ובתערוכות פרטיות וציבוריות ברחבי הארץ.

קבוצת הכתיבה מעלה ערבי קריאה מיצירות המשתתפים בה ומעודדת את החברים בה להגיע עם כתביהם לקהלים נוספים.

 

מסגרת נוספת אותה מפעילה העמותה היא קבוצת תיאטרון לשחקנים, כעשרים במספר, בעלי נכויות שכליות. הידועה והבולטת שבהפקותיהם היא ההצגה "כפית של זהב" שבה משתקפים חייהם, חלומותיהם וחוויותיהם. היא מוצגת באופן קבוע בתיאטראות מרכזיים בישראל, לפני הקהל הרחב, אנשי חינוך וממשל. ההצגה זוכה להצלחה גדולה אף בפסטיבלים בחו"ל.

 

חזונה של קרמבו-כנפיים ליצור יחד מקום ומשמעות לכל אדם. את הפעילות בתנועה מובילים בני נוער, עם ובלי מוגבלויות, המגיעים מרקע חברתי ותרבותי מגוון.

המשימה הניצבת היא להקים סניף בכל ישוב וקהילה בישראל על מנת לאפשר שוויון הזדמנויות חברתי לכל ילד עם צרכים מיוחדים ללא הבדלי תרבות, מצב סוציואקונומי, דת ומגד

 

המטרה השנייה, חשובה לא פחות, לשנות תפיסות ועמדות כלפי אנשים בעלי מוגבלויות, בין של צעירים בני אותו גיל והן של החברה הישראלית כולה.

 

קשה לסקור ולהכיל 500  תמונות, ולכן בחרתי להתרכז באומנית אחת.

 

שמה אירית סער. נולדה בחיפה. עובדת כרופאת עיניים בכיר, מנתחת .

במקביל, היא צלמת. מצלמת במצלמת CANON 5D  והחיבור שלה בין עיניה לצילום יוצר מראה מיוחד וקשה להאמין שאין היא משחקת במחשב עם מצלמתה ומתעתעת בנו....נפלא.

את התמונות היא מדפיסה על גבי חומרים שונים כמו נייר, מתכת, עץ, פרספקט עם תליה במרחק מהקיר או בקופסת תאורה.

משתתפת בתערוכות, בארץ ובעולם. מצלמת סגנונות שונים- אנשים, טבע, צילומי רחוב, תלת ממד, ספורט, כמו גם צילומים אימפרסיוניסטים.

 

היא מחפשת זוויות במציאות ברגע מסוים , קולטת ומצלמת.

 

הפעם יש לה שני צילומים בתערוכה, בשחור/לבן שאותם אציג בפניכם.

בתמונה הראשונה היא צילמה מזרקה בניו יורק.

בתמונה השנייה היא צילמה לובי במלון באיטליה. לובי שטוח לחלוטין אבל היא תפסה אותו בזווית מסוימת ועל כך אומנותה הנפלאה.

 

.

 

 

logo בניית אתרים