יוסף נאסר אלדין הוכתר כ"איש מופת בחברה הישראלית"/יגאל הר- נבו

 

הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו בנשיאותו של סם בן שטרית יזמה את הכתרתו של מר יוסף נאסר אלדין (יו"ר התנועה הדרוזית הציונית) כ"איש מופת בחברה הישראלית". בעבר הוכתרו בתואר זה שמעון פרס, אריאל שרון, הרב ישראל מאיר לאו ועוד,

 

הטקס נערך באודיטוריום של בית "יד לבנים" בכפר דלית אל כרמל ביום חמישי 17.12.2019. לפני הטקס התקיימה עצרת זיכרון באתר ההנצחה לנופלים הדרוזים במלחמות ישראל: " יזכור עם ישראל את החיילים הדרוזים, חיילי צבא הגנה לישראל, אשר נפלו במלחמות ישראל....יהיו הלוחמים הדרוזים חתומים בלב ישראל לדור דור". את ה"יזכור" קרא הרב יוסף מויאל. נשא דברים מנהל בית 'יד לבנים' ח"כ בעבר אמל נאסר אלדין, אב שכול וסב שכול, בנו ונכדו נפלו במלחמות ישראל.

.

נשיא הפדרציה, סם בן שטרית, הציג את מעלותיו של יוסף נאסר אלדין, ואת מעשיו מאז הקמת התנועה הדרוזית הציונית, ואת פעולותיו במסגרת ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל, שם הוא מכהן כסגן היושב ראש.

ליווי מוזיקלי לערב נתן המלחין אלברט מרציאנו ששר שירים ישראלים לאורך האירוע כולו.

דוברים שונים עלו וברכו את יוסף נאסר אלדין: משה בן עטר, מנכ"ל בעבר של המועצה הציונית, ד"ר יוסף ונונו, עו"ד עמי סביר,  פרופ' אהרן ממן (חתן פרס ישראל),  אסעד עריידה (יו"ר המפעל להכשרת ילדי ישראל וראש מועצת מראר) ועוד. הרצל ובלפור חקק, משוררים ,בעבר יושבי ראש אגודת הסופרים העברים קראו מקאמה מיוחדת לכבוד חתן השמחה. הם סיפרו שיזמו פעמים רבות בעבר הבאה של סופרים למפגשים עם יוצרים דרוזים בביתו של יוסף נאסר אלדין.

 

הנה קטע מן המקאמה:

"התורה שלנו ידעה לתת כבוד ליתרו הנביא,/ אנו מכבדים את הדרוזי, ועַמֵנו לוחש, "זה עַם כלבבי"./ יוסף בצלילות דרכו מאיר את כל החושךְ/ ואנו שותים באהבה, כמאמר הדרוזי,  אותו קפֶה מאותו טַס נחושת./כמה סמלי שכאן בדליית אל כרמל חובַּר באהבה/ ההמנון הלאומי 'התִקווה'/ אנו יודעים שהקשר הזה ימשיך להיות יפֶה/ ויחד נשתה מאותו ספל מהביל, מאותו קפֶה.../

זה המקום וזוהי העת/ להכתיר את יוסף נאסר אלדין כ"איש המופֵת

על כך אמר המשורֵר::

כּוּל עַאם/ וְ'אינתוּם בְּחֵ'יר"!

 

בתום האירוע הוצגה מגילת הוקרה  שעליה חתמו נציגים של החברה הישראלית.

הנה נוסח המגילה ושמות החותמים:

"הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו מכתירה בזה את מר יוסף נאסר אלדין, יו"ר התנועה הדרוזית הציונית,  כ'דמות מופת בחברה הישראלית'. ואלה הנימוקים: פועלו הרב ותרומתו להעמקת האחווה והידידות בין עם ישראל לבין העדה הדרוזית המופלאה ורבת ההישגים. יוסף נאסר אלדין הינו בבואה נאמנה של העדה הדרוזית, שקשרה גורלה עם מדינת ישראל והעם היהודי - - -"

"החתומים: סם בן שטרית, אמל נאסר אלדין, הרבנית ברוריה זבולוני, פרופ' שמעון שטרית, פרופ' אהרן ממן, ד"ר יוסי ונונו, גבריאלה בר זכאי, הרצל ובלפור חקק".

ההפתעה של האירוע היו נכדיו של יוסף נאסר אלדין שעלו לבמה באורח לא צפוי וקראו לו את ברכותיהם. הנחה את האירוע כרמל נאסר אלדין, שהיה בעבר ראש מועצת דלית אל כרמל, והוא בנו של יוסף נאסר אלדין.

אירוע של אהבה ואחווה וקירבת לבבות בין העם היהודי והעדה הדרוזית, ברית חיים וברית דמים.

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים