צילום: שירה רוזנס 
ספר למאמנים ולמטפלים עם יונית טרנר / אתי יוחנן

יונית טרנר, מאמנת אישית ורגשית, חושפת בספרה החדש שיטה
ייחודית שפיתחה לאימון בעזרת ערכות קלפים השלכתיים מיוחדים  

לאחר שפרשה מעבודתה בשירות בתי הסוהר, יונית טרנר הייתה צריכה להחליט האם להמשיך לחפש קריירה שנייה או לבחור בתחביביה הרבים שהוזנחו ולהשקיע בעצמה. היא החליטה לבחור בשילוב בין השניים, "מכיוון שהתחביבים שלי עסקו בעזרה וסיוע לאחר. מהרגע שקיבלתי את ההחלטה, לא הייתה לי התלבטות ולגמרי היה לי ברור שאני במקום הכי מדויק לי. הייעוד שלי בחיים זה לחבר: קודם לכן חיברתי מספרים למספרים, וכעת אני מחברת אנשים לעצמם".

בימים אלו מוציאה לאור יונית טרנר, מאמנת אישית ורגשית, ספר חדש בשם "אני לא עוד מאמנת! ממאמנת ירוקה למאמנת עסוקה". טרנר היא מפתחת ערכות קלפים turn point ועוסקת בהנחיה והכשרת מאמנים, מטפלים יועצים ומנחים לשילוב ערכות הקלפים בחדר העבודה. היא הוכשרה כמאמנת ובוגרת יוזמות באוניברסיטת בר אילן וקורסים נוספים ובהם: אימון מתקדם, אימון למערכות יחסים ואימון לילדים ונוער, הנחיית קבוצות ואימון אישי בקבוצה ועוד.

בספרה החדש של טרנר היא חושפת שיטה ייחודית בשם: שי"ח (שונות יצירתיות חדשנות) שפיתחה לתהליכי אימון באמצעות שש ערכות קלפים השלכתיים שפיתחה ומשתלבת בכל שיטת אימון: הקו-אקטיבית, הרגשית וההוליסטית, מתאימה לכל סוגי האימון ולכל גילאי המתאמנים, ויוצרת מצב שבו כל מי שיושב מול המאמן זוכה לתהליך ייעודי עבורו עם כלים שפותחו עבורו, הותאמו בדיוק לצרכיו והכל על מנת לקדמו. שיטה זו משלבת עבודה עם שש ערכות הקלפים שטרנר פיתחה מאות דפי עבודה ייחודים לכל אחת מהן: כתיבה, צביעה, שרטוט ואפילו פיסול בפלסטלינה ובנייה בקוביות. זאת על מנת שהמתאמן יראה את המציאות הוא חי בה כיום כפחות טובה עבורו ויתחיל לעשות את הצעדים הדרושים לרצות להיות במקום  טוב יותר.

ואיך שיטה זו עזרה לה?
יונית טרנר מודה בגילוי לב כי "כשסיימתי את שנת הלימודים הראשונה, הייתי בטוחה שכל מי שמכיר אותי מעבודותי במשך השנים יעמוד בתור ויבקש שאאמן אותו, אבל זה לא קרה. הרגשתי שזה המקום הנכון עבורי, אבל מתאמנים לא הגיעו אלי. התסכול והאכזבה מעצמי גרמו לי לייאוש, והיו ימים בהם רציתי להרים ידיים. מצד אחד, הרגשתי אני בייעוד שלי, אבל מנגד הייתי ללא עבודה. ממש פרדוקס".

לדבריה, הייעוד שלה הניע אותה קדימה ולא נתן לה להפסיק. "לקחתי בשתי ידיים כל תהליך והשקעתי הרבה בלחשוב כיצד לקדם קדימה את היושב מולי. אז הבנתי שלמדתי כלים וטכניקות על מנת לאמן, אך אין תהליך דומה לאחר כמו שאין אדם דומה לשני. תובנה זו הניעה את כל הגלגלים, עד לכתיבת הספר החדש".

כיצד מסייע ספרך החדש למאמנים/ות ולמטפלים/ות?
"הספר מתאר גישה שונה שבעזרתה ניתן לאמן ולטפל בכל מתאמן על פי ההכשרה כמובן, ובלבד שהמפגשים יהיו חווייתיים במיוחד, כך שהאנרגיה תמשוך את המתאמן לעשייה מתמדת והשמחה תביא אותו להגשמה. אני משתפת את הבשורה שלי למאמנים ולמטפלים המבקשים למלא את חדר העבודה בדרך ובגישה שונה מהמקובל. בספרי היא מתארת תהליכים שעברתי כמאמנת ותהליכים שעברו איתי מתאמניי, וקלפים וכלים נוספים שבעזרתם אני מצליחה להביא את המתאמנים לפריצות דרך משמעותיות בחייהם".

טרנר מגלה כי "כל מאמן או מאמנת שיקראו את הספר יקבלו שלוש תובנות משמעותיות: לא לוותר על החלום – ללכת עד הסוף בכל דרך אפשרית, ליצור שי"ח מותאם לכל מתאמן ומטופל שמגיע כדי שיהיה בטוח שהוא נמצא בידיים טובות שרואות ומעריכות אותו, ולהבין שיש שיטה בדוקה ליצירת WOW ובאמצעותה ניתן להפוך למנטור בתחום ולקבל הפניות מבלי לבקש".  

היא מודה כי אף תהליך אימוני אצלה לא דומה לאחר, לא נעשה שימוש באותו כלי לכל המתאמנים, וכי אין שאלות או משימות הניתנות באופן גורף לכולם. טרנר: "ההתאמה האישית שאני עושה למתאמנים יוצרת WOW, שמביא לאנרגיה מטורפת לעשות ועם ציפייה למה יקרה במפגש הבא. עבורי האימון ותוצאותיו מובילים לקבלת הפניות והצלחות נוספות".

 

לטרנר יש הצלחות רבות עם המתאמנים אצלה, שהציפייה גורמת להם להגיע לאימונים עם חיוך על הפנים. מתאמן שלי אמר לי פעם: "אני נכנס בשבוע שאחרי בדיוק כמו שיצאתי מהמפגש הקודם: עם חיוך, תקווה ותשובות לשלב הבא". כך למשל, מתאמן צעיר בן 27 הגיע לאימון על מנת למצוא קריירה. היה לו קשה לוותר על אזור הנוחות וגם להבין שהוא שם. באחד המפגשים היא המחישה לו את המקום של אזור הנוחות באמצעות משחק הדגים. כל דג שהוא בחר להיות, טרנר נשארה ככריש המצריך כל דג סרדין לזוז כלווייתן. למפגש הבא הוא הגיע עם הפתעה: חשבונית על הרשמה ללימודי תואר ראשון לשיווק ותקשורת.

מתאמן אחר הגיע לעבור תהליך אימוני ולהתחזק לקראת מכרז לתפקיד מנכ"ל באחת החברות הגדולות. הוא שיתף את יונית בהרגשה שאיש אינו באמת מקשיב לו ולפעמים אפילו הוא לא מבין את עצמו. על מנת לשקף לו את המציאות כפי שהיא, דרשה ממנו טרנר להקים מקוביות חומה ולשבת מאחוריה. טרנר: "הוא התנגד לכך אך לבסוף התרצה. בסיום המשימה הוא אמר: "זו המשימה הכי עוצמתית ומוחשית שהיתה לי. לא ברור איך ידעת שזה מה שיעזור לי. אני לא חוזר יותר להיות מאחורי החומה". הוא זכה במכרז והפך למנכ"ל. שנים לאחר מכן הוא התקשר אלי וסיפר שמשימה זו נמצאת איתו בכל רגע וכשהוא מרגיש שמשהו לא מדויק, הוא חוזר במחשבה להימצאותו מאחורי חומת הקוביות, ומיד משתנה".

במקרה אחר הגיעה לאימון אצלה בחורה בת 24, על מנת למצוא תחום לימודי שמתאים לה. יחד עם מציאת התחום הלימודי, הצליחה טרנר לגעת יחד איתה בתחומים נוספים כמו: זוגית, ערכי המשפחה ועוד. טרנר: "בסיום התהליך היא אמרה לי: 'לא חשבתי שבעשרה מפגשים אפשר לעבור תהליך כל כך עמוק. השילוב של ערכות הקלפים, ערכה אחרת בכל מפגש עם שאלות ונגיעות אחרות, הביאו אותי לחשיבה ולתובנות משמעותיות. לא האמנתי שאדע מה נכון לי, אבל יצאתי עם תוכנית פעולה ברורה איך להגיע לשם".

בערכות הקלפים שהיא פיתחה באה לידי ביטוי מערכת הערכים שלה הכוללת: חתירה למנהיגות צעירה ודינמית, יצירתיות, חדשנות, מקצוענות וקבלת החלטות ממקום של רצון חופשי והנאה. כל ערכה מדברת בשפה אחרת וחזקה בנושא אחר לאורך תהליך האימון, ויש בכל ערכה 79 סיטואציות שונות שנעשה בהן שימוש לשאילת שאלות שונות באמצעותה.

turn point מיועדת להגדרת חלום ומשאבים פנימיים, להרחבת נקודות מבט ופרשנויות, לקבלת החלטות ולזיהוי דפוסים ומחשבות מעכבות. turn point CHAIRS מכילה קלפים מאוירים של כיסאות, חלקם אמיתיים ומוכרים וחלקם דמיוניים המאפשרים לאתר את המקום הנוכחי והעכשווי ואת אזור הנוחות, להבין את המשמעות של תקיעות באזור הנוחות. turn point MASKS מכילה איורי מסכות המזוהות עם מערכות החיים השונות ומיועדת לעבודה על הצורך במסכה, בהסתתרות וברצון להיות אחר. turn point ME מאפשרת למשתמש בה לראות ולקבל את עצמו ואת האחר כפי שהוא, ללא שיפוטיות וביקורת, תוך הגברת תחושת הערך העצמי והשייכות. turn point A2B מקנה בסיס איתן להבנת מקומו הנוכחי של האדם, בד בבד עם נקודת היעד אליה הוא שואף להגיע, בדגש על האופציות שעומדות בפניו. turn point TIK היא ערכה המשלבת לראשונה איורים ומילים ומכוונת לעבודה עם פרדיגמות ומחשבות מעכבות למול מחשבות מעצימות.

logo בניית אתרים