ערב לזכר   אסתר קל ז"ל/ יוסף כהן אלרן

אסתר קל, סופרת  אהובה שחיברה עשרות ספרים לילדים, בהם לקחו חלק טובי המאיירים באותן עיתים, הלכה לפני שבועות אחדים בגיל שמונים ושמונה לעולמה. בצוואתה ביקשה מהעורכת והמוציאה לאור של ספריה האחרונים, דר' לאה צבעוני, להדפיס את שארית כתיבתה, וזו  מצאה לה זאת לחובה: הספרון המלבב, "דבר ראשון בבוקר", הופיע לאחרונה בהוצאתה. "הדבר שאני שונאת מכל הוא הדממה", כתבה אסתר קל, דווקא מה שהשקט מביא לאחרים את המוזה, וכאילו באה ללמדנו כמה אוהבת חיים היא הייתה וכמה חוותה את רחשו של העולם.

ביום חמישי ה24 לאוקטובר , בערב, נערך לכבודה ערב בבית הסופר בתל-אביב, ביוזמתה, עריכתה והנחייתה  של ד"ר לאה צבעוני, אירוע לזכרה, בו הוצגו תחנות חייה, דרכה בכתיבה ועולם הספרות והעיתונות דאז. אנשים לא מעטים שהוקירו אותה נכחו שם, שדיברו בשבחה ובמעשיה, כמו אדי מור, מתתיהו לוז, פרופ' יובל אלבשן, גיורא רוטמן, יהוד הטל, והמשורר רון גרא שהיה תלמידה לספרות. השחקנית חנה ניר קראה קטעים מיצירתה והזמרת עפרי אלעז שרה והוסיפה בשירתה לערב המיוחד הזה באזניהם של כשמונים איש ואישה שנכחו באולם.

ספריה הרבים, חלקם על מהדורותיהם השונות ישמשו לה מצבת נצח, ולא אסיים מבלי להביא את דבריה, את אהבתה כמו את הזדקקותה לכתיבה, מתוך הספרון שבידי: "זה כואב לכתוב אבל כואב עוד יותר לא לכתוב."

יהי זכרה ברוך.

logo בניית אתרים