חגיגת האלבום אייבי רוד במועדון פאפאיתו  להקת מג'יקל מיסטרי טור ואורחים/ מיכל דורון

אורחים: דניאל סולמון. ירמי קפלן. דנה ברגר. דנה עדיני.


וידוי אישי – מוסיקת החיפושיות היא הפסקול של חיי, צלילי החיפושיות מלווים אותי בכל רגעי השמחה, העצב, הדכדוך, והאושר. המוסיקה המופלאה שליוותה אותי באופן אישי כנערה מתבגרת עצובה ומהורהרת מצאה את תקליטי החיפושיות ולפתע נגלו אליה צלילי מרפא. הביטלס כמו הושיטו לי יד ברגעיי הקשים וצצו מתוך האפלה. רק טבעי שאבוא לסקור את חמישים שנות חגיגת אייבי רוד, במועדון פאפיתיאו.     

   26 בספטמבר 1969, יצא לעולם האלבום אייבי רוד. זהו האלבום האחרון שהקליטו החיפושיות יחד, אלבום בו החיפושיות מגיעים לשיאים  מוסיקליים , בעיני רבים אלבומם הטוב ביותר ומכאן בהסקה לוגית האלבום הטוב ביותר בעולם.

חמישים שנה אחרי במועדון פאפאיתו ,חגגו את הולדת האלבום ששינה את פני המוסיקה והתרבות . 

נדמה שאנו במועדון הקווארן בליוורפול, והביטלס קמים לתחייה, כשהם מארחים את להקות הרוק של שנות הששים.

 

מועדון פאפאיתו מכיל באהבה את אוהבי המוסיקה, סופג את הבאים בצורה בלתי רשמית וחברית. להקת  המג'יקל בנד המצוינים המשחזרים את צלילי מוסיקת החיפושיות, בצורה מקצועית אמנותית ולעזרתם גייסו את דניאל סולומון, יירמי קפלן, דנה עדיני ודנה ברגר.

המופע נפתח בשיר ,becase שיר פופ הרמוני המשלב יסודות של באך , המג'יקל היטיבו לבצעו ולשחזר את ההרמוניות ואת הצלילים של האלבום עד דק. מחרוזת השירים המופלאה לקראת החלק השני של האלבום הגיעה , לאחר פטיש הכסף של מקסוול, הוזמן יירמי קפלן לבמה בין השירים ביצע את 'הנה באה בשמש' של האריסון. מכאן ההופעה נסקה לגבהים, מועדון הפאפיתאו חש התרגשות של ביטלמניה באוויר. חגיגת האלבום החלק הראשון של המופע, לא נערך על פי סדר השירים, והיה בזה דבר מה נכון, האלבום אינו מחולק לנושאים, הוא רצף של שירים, ונוצר ממד של הפתעה והתרגשות :מה  יהיה השיר הבא שהוסיפה עוד אנדרנלין . האמן הבא שחיזק את חלק חגיגת האלבום היה דניאל סולומון, הוא שר את או דרלינג, בצורה מצויינת 'פול מקרטנית', ואת  something האלמותי, אתו  כל הקהל שר  ביחד.  סוף האלבום  הורה על פרידה מהחלק הראשון כשלא שכחו את השיר הקצר מאוד בסוף האלבום של מספר שניות. החלק השני הוקדש לביטלמניה, המג'יקל מיסטרי בנד שרו שירים מכל הזמנים של הביטלס הפעם שתי צלעות נשיות:  דנה עדיני ודנה ברגר המיטיבות לבצע שירי רוק מחד ובלדות פופיות מהצד השני . המג'יקל שרו בצורה מוקפדת שירי ביטלס מכל הזמנים כמו 'כל אשר אתה זקוק לו הוא אהבה', 'היי ג'וד', בחיזוק דנה ברגר, 'אלינור רגבי', 'יסטרדיי' , בחיזוק דנה עדיני, המשיכו עם טוויסט וצעקה, אובלידי אובלדה ועוד ועוד.

סכינו  לחוויה אמיתית, יצאו כולנו  עם חיוך, עם מרץ , גם מי שלא ממש רקד כי הגב תפוס, או השריר ברגל , לא ממש חשוב הנשמה תמיד צעירה, ומשוחררת, ומוסיקת רוק ופופ היא נצחית וסוחפת, עם כוס בירה או דיאט קולה, הזיק בעיניים ואותם צלילים יכולים לכבות  קצת עצב ,לתת לנו רגעי אושר ולהעניק חיוך על השפתיים. נבוא כבר בפעם הבאה. קבענו.

 

 

 

 

טואול - בניית אתרים