ההצגה ערב שקופיות בצוותא/ מארי רוזנבלום

מחזה ובימוי: יפתח קליין

שחקנים: יפתח קליין, טלי שרון, אסתי קוסוביצקי, אלישבע וייל

עיצוב תפאורה ותלבושות: קארין בראונר קומאי

עיצוב תאורה: אדם וויזר

מוסיקה: יהלי ומיכאל קליין

ווידאו ארט: נירית אהרוני

 

נילי וירון נשואים כבר 15 שנים, אולם הזמן, הילדים, השגרה והחיים עושים את שלהם וכמו זוגות רבים, רובץ עליהם ענן גדול של כובד, ריחוק וזרות.

מתוך סיפור חייו, יצר יפתח קליין את ההצגה "ערב שקופיות", ומעניק הצצה לחיים של כולנו, לירידות, לעליות, למה שקרה בתחילת הקשר ולמה שמתרחש עכשיו, לדרך שכל זוג וזוג חווה או עשוי לחוות.

 

מדובר במחזה עם אלמנטים אוטוביוגרפיים, מעין התבוננות של קליין על עצמו בעבר ובהווה, העוסק בשתי מערכות היחסים המשמעותיות בחייו - עם אמו ואשתו, שאותה מגלמת טלי שרון. במידה מסוימת זו הצגה משפחתית, שכן היא זוכה לגיבוי מלא של זוגתו שירי ארצי, ואת המוזיקה כתבו שני בניו.

 

"

 

 

 

בכתיבה חושפנית עד מבוכה מכניס אותנו קליין אל תוך ביתו ממש-  כבן, כבן זוג, מאהב ואב. לרוב, כתיבה כל כך רגשית מן הסוג הזה אנו מוצאים במחזות נשיים הכתובים מנקודת מבטה של אישה בתוך הקשר , אך כאן הצופים נכספים אל תוך עולמו הפנימי והשברירי של גבר שמצא עצמו אחרי שנים בתוך הקשר מבלי להבין מה בעצם קרה לו.

 

.

.

לפעמים, אחרי שנים בקשר שכל כך משתנה עם הדמויות הקרובות לנו אנחנו מוצאים את עצמנו מנהלים משק בית משותף, חובות, משכנתאות, טיפול בבעיות עם אדם שפעם התאהבנו בו, פעם הייתה סיבה אמיתית ורגשית לקשר והיא נשכחה עם הזמן, וכאן נכנסת ההזדמנות לראות את זה ויפתח קליין זורק לנו את המציאות כמו אגרוף הישר אל תוך הבטן הרכה ומעניק לנו רגע של חסד אמיתי – רגע של הבנה צלולה ומפוכחת שבו אנחנו מבינים את המציאות אליה נקלענו.

.

לאורך המחזה מוקרנים סרטונים אישיים וחודרניים של קליין עצמו ובת זוגו שירי ארצי.

ההצגה שעממה אותי. לא היו כל הפתעות במהלכה, הכל ברור וצפוי. בהחלט ניתן היה לקצרה שכן האפיזודות חזרו על עצמן. 

חיכיתי לסיומה.

 

 

logo בניית אתרים