תערוכת אקטואליה תנכ"ית גדעון שני/ מארי רוזנבלום

הגעתי לתערוכה של גדעון שני ברעננה בפארק.

גדעון שני כל כך מסודר ומאורגן שאפילו הכין לי "דף אומן" .

בחוברת דקה השמורה בשמר-דף מצורפים: פרטים על התערוכה הנוכחית שנקראת "אקטואליה תנכית", ציוני דרך, ביוגרפיה, פעילות קהילתית, ציור ופיסול, תארים והישגים, חיים אישיים, קישורים חיצוניים .

בנוסף, קיבלתי ממנו חוברת מהודרת של יצירותיו ציור ופיסול 2007-2016 .

עשה לי האיש את העבודה.........

ואני אוהבת לחפור לגלות ולקח ממני את ה"חפירה" הזו. אבל, בתמורה הוא נתן לי ליהנות מיצירותיו היפהפיות.

אני סוקרת הרבה תערוכות על גודלן, צבעיהן, מקוריותם,  יופיים , צילומים פסלים, מחשבות, חלומות אבל הוא, שני, נתן לי במתנה הנאה רבה.

סיפורי התנ"ך ריתקו אותו והוא מתארם בפיסול ובציור. החל לפסל  ב-2015  בסטודיו של הפסלת ציפי בירן.

כמה מחשבה, תכנון ואהבה יש בפסליו. בין פסליו "מבחן המים"  של השופט גדעון בן יואש לבחירת חייליו, הטרגדיה של משה על הר נבו "תראה ולא תבוא", "קינת דוד על שאול". חודשי עבודה רבים לוקח לפסל פסלים אלה.

באשר לציוריו, שני החל לצייר ב-2005. הוא  למד במרכז לאומנות חזותית במכללה האקדמית לחינוך קיי בבאר שבע וסיים לימודיו כמדריך מוסמך בכיר לאומנות.

הוא משתמש בצבעי מים, אקריליק ובעיקר בצבעי שמן.

עבודתו שואבת את חומריה מיופיים הקסום של נופי הדרום אשר התוודע אליהם לראשונה בעת שירותו הצבאי.

שני מתאר " תהליך עבודתי מתבצע בכמה שלבים בין אם אני מתחבר למראה הנוף  כפי שהוא משתקף מחלון חדרי ובין אם אני יוצא אל הנוף כדי להתקיים בו ולתפוס את הצבעים והמרקמים שבתוכו, אני נוהג לצלם את נושא ההתבוננות ממספר זוויות, לאחר מכן רושם את קווי המתאר של החוויה החזותית, ורק מאוחר יותר מנסה לבטא את החוויה, באופן ריאליסטי התרשמותי, בשכבות של צבעי שמן.... פלטת הצבעים שלי נעה בין הלבן והצהבהב המונו-כרומטי לבין צבעי האדום והשחור, החום והוורדרד, השזורים בצבעי ההרים והאבנים הקדומים של אזור המכתש, בואך ים המלח, כביש הערבה ואילת."

הציג בתערוכות יחיד רבות ובתערוכות קבוצתיות.

הדיבורים והכתובים מיותרים למראה הציורים שם השתיקה יפה להם רק העניים והראש והלב מדברים.

logo בניית אתרים