סקירת הסרט קצפת ודובדבנים/ מיכל דורון

בימוי: גור בנטוויץ' 92 דקות

סרט ישראלי חדש עמוק ומענג על התלבטות של יוצר, צורי שוסטק  גור בנטוביץ,  על פחדיו, על הצורך בקהל על הצורך לאחוז בנעורים עד אין קץ, גם כשאתה כבר בגיל חמישים פלוס , על הצורך להיות ילד פרחים, וגם להיות ממוסד קצת  עם אהבה שקטה ואז לחטוף התקפת לב כי הגיל הכרונולוגי...כבר מחכה בפינה.

סרט על החרדה שאולי לא יאהבו את מה שיצרת, וזה ממש כואב, ועל הצורך למשוך את זמן התהילה הכה קצרה של הסרט שיוצא לאקרנים, וכבר ומתחלפות המודעות של סרט חדש או סצנה חדשה, אבל... איך אומר הגיבור בסצנה מרגשת המרוככת בהומור כדי לא להיות יותר מדי אמוציונלי, לא לגלוש לפאתוס, 'אתם לא מבינים, עבדתי על הסרט שנים, כתבתי את הטקסט לפני שהפכתי אותו לתסריט ואז צילמנו ואז היה קאסט ואז היתה עריכה ו...רגע תנו לאנשים להתאהב'בסרט'.דובר קוסאשווילי כנהג מונית לילי המקשיב ומפוכח וזורק הערות פקחיות מוסיף אלמנט של חשבון נפש.   

סרט  על פחד קיומי, על פחד להיות כבר לא רלוונטי לא להבין את חוקי המשחק , מפגש עם שחקנית שמבינה את  הסוציאל, הדס בן ארויה ומראה איך לעלות לאינסטגרם כדי ליצור עניין, ובעצם הגיבור רצה לעורר מהפכה בדרך האנלוגית כשכולם כבר בעולם הדיגיטלי.     העלילה היא סרט בתוך סרט, עם חיוך מריר ומתוק ולאט לאט מתפתחת אמפטיה לגיבור שהוא קצת אנטי גיבור, שקוע ביצירה , רוצה לעורר מהפכה ביצירותיו באמנות ולעולם לא יוותר על האמירה הבוערת שבו, אך חש דכדוך תהומי וחרדה אינסופית.  כאשר המוצר המוגמר יוצא אל אוויר העולם. העלילה קולחת,דיאלוגים נוגעים ללב, על רקע תל אביב האמנותית והבליינית בלילה.      

ללכת ולהנות. 

 

 

 סרטו של גור בנטביץ' קצפת ודובדבנים

מועמד ל-11 פרסי אופיר | זוכה פרס התסריט בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2019

בכיכובם של דובר קוסאשווילי, הדס בן ארויה, אלון אבוטבול, מאיה קניג, צחי גראד, אסתר רדא, יובל שרף, טינקרבל וגור בנטביץ'

עוד משתתפים: דפנה לוין, מרקו כרמל, חי מאור, מרים רוט, עמית איצקר.

יופץ בבתי הקולנוע החל מה-17.9.19

.

 

logo בניית אתרים