על קעקועי האהבה והחיים עם אורית חזנוביץ'/ חגית בת אליעזר

 

אורית חזנוביץ' הצעירה, בתחילת שנות העשרים לחייה, פרסמה בחודש יולי השנה רומן ראשון "אפקט הקעקוע" בהוצאת "ארגמן מיטב". הריאיון הזה נערך לרגל השקת הספר, שתתקיים ב-28.8.2019 בסינקופה בר בחיפה.

 

ברכות על ספרך החדש, המסקרן, מעורר השאלות:

 

מה את קוראת? מי הסופרים האהובים עליך?

אני קוראת רומנטיקה, זה הז׳אנר האהוב עליי. הסופרת האהובה עליי היא סופרת בריטית בשם סמנתה יאנג.

 

ממתי את כותבת?

אני כותבת עוד מחטיבת הביניים, בכיתה ז׳ המורה החרימה לי מחברת וראתה את כל הדברים שאני כותבת. היא הראתה לאמא שלי ומאז היא רק דוחפת אותי להמשיך לכתוב.

 

רוח השפה האנגלית מנשבת בכתיבתך בעברית. אפילו על כריכת הספר מופיעה מעין כותרת משנה:THE LOVE STORY .  האם את מרגישה בנוח בשתי השפות?

כן, אני אישית אוהבת לכתוב מאוד בשפה האנגלית, הייתי רוצה לכתוב גם ספרים באנגלית.

 

כפי שכתוב על הכריכה האחורית של  "אפקט הקעקוע", צברת למעלה מ- 3.5 מיליון קוראים ברחבי העולם באפליקציית הסיפורים המפורסמתepisode interactive attachments area. מהו אופי הכתיבה באפליקציה הזאת?

הסופר והאפליקציה כותבים את הסיפור יחד: האדם יוצר דמויות ומאפיין אותן: איך הן נראות, מה עושות ומה אומרות. המחשב משלים את כל העבודה ואפשר לראות את הדמויות זזות על המסך. כל פרק נע בין 2000-4000 שורות, ונמשך עד 30 דקות.

באפליקציה הזאת אני כותבת באנגלית, ובעיקר על רומנטיקה - דרמה עם נגיעות של קומדיה. מכיוון שרואים דמויות נעות על המסך, זה נותן לי מרחב פעולה גדול יותר.

איזה יופי! אפשר להגיד, שיש כאן שיתוף פעולה אדם-מכונה אמתי, ואפילו בהלחם: אדמכונה, דוד אבידן היה מאוד שמח להשתמש באפליקציה הזאת.

 

הרומן "אפקט הקעקוע" מסופר מנקודת הראות של טיילור ווקר – מקעקע צעיר, וכתוב בגוף זכר יחיד. האם ניסית לכתוב את הרומן מפי דמות אחרת?

לא ניסיתי לכתוב את הספר בצורה אחרת. מרגע שהתחלתי בכתיבה - זה פשוט זרם לרשום את הכל בדמות זכר.

 

ניכר שחקרת את נושא הקעקועים,ו שאת מכירה את שגרת העבודה של מקעקע בסטודיו. האם יש לך קעקועים?

כן, יש לי 4.

 

הקורא היה רוצה לדעת, מי תקף את אליסון – הדמות הנשית הראשית ברומן, ונשאר במתח, כי את לא מספרת לו. למה החלטת לא לחשוף זאת?

רציתי לחשוף מי תקף את אליסון והחלטתי שלא, מכיוון שאני שוקלת לכתוב ספר המשך, בו, אם יהיה, כל הפרטים החסרים יושלמו.

 

אורית, תודה לך על הריאיון. להתראות בהשקת "אפקט הקעקוע" ובספרייך הבאים.

 

logo בניית אתרים