חממת סם שפיגל לקולנוע העניקה 170 אלף דולר ליוצרים מכל העולם/ טל בכר

פרסי חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי בסך 170 אלף דולר, תרומת קרן ברכה, הוענקו ליוצרי קולנוע מהארץ והעולם.  בחממה התחרו השנה 12 פרויקטים מברזיל, גאנה, הונגריה, אירלנד, פולין, גאורגיה וישראל. הפרויקטים הוצגו על ידי הבמאים והמפיקים לפני חבר שופטים בינלאומי, לאחר עבודת תסריט של שבעה חודשים עם מנטורים מהליגה הבינלאומית הראשונה.

 

בפרס הראשון בסך 50,000 דולר זכה: GENTLE MONSTER, הונגריה

מנימוקי השופטים: "הפרס הראשון של חממת סם שפיגל 2019 מוענק לבמאים והתסריטאים לזלו צ'ויה ואנה נמש על GENTLE MONSTER. קריאת התסריט על בניית גוף נשי הייתה חוויה פיזית של ממש. הוא נע דרך השרירים הדלואידים, עבר לשרירי הטרפז, חלף בשריר הדו-ראשי ולבסוף קנה שליטה בדמיוננו ובמחשבותינו. זהו תסריט בלתי מתפשר, רווי חסד ואמיץ ואנו בטוחים שהטוב ביותר עוד לפנינו".

 

הפרס השני בסך 20,000 דולר חולק בין שני פרויקטים:

•           THIS IS THE COUNTRY'", אירלנד

מנימוקי השופטים: "מבעד לסיפור אהבה סוער נשקפות פניה של מדינה שלמה- אירלנד. הפרס השני בסך 10,000 דולר מוענק לבמאי-תסריטאי מארק נונאן ולמפיקה ג'סי פיסק על " THIS IS THE COUNTRY", הכתוב במסורת המשלבת פיוט ואלימות ומותירה טעם מריר-מתוק בחייך כמו לגימה של בירה גינס".

•           "POSTCARD", בלגיה/גאנה

מנימוקי השופטים: "תוך חשיפה של עולם זנות שטרם נראה על המסך והאדרת רגעים של חסד ותאוות חיים בתוך מציאות קשה מנשוא, אנו מבקשים להעלות על נס את גישתם המשוחררת והחדשה של אנתוני נאטי וצ'ינגיס קריבקוב לדרמה חברתית, הן נרטיבית והן סגנונית בתסריט האמיץ POSTCARD, הזוכה בפרס השני בסך 10,000 דולר"

 

הזוכה הגדול השני של הערב במסגרת  Work in Progress להשלמת סרטי החממה בסך 50,000 דולר הוא ברייטון 4 - במאי: לבאן קוגאשוילי, גיאורגיה; מפיקה: אולנה ירושבה, אוקראינה.

 

בפלטפורמה חדשה של חברת NEW MANDATE FILMS מלוס אנג'לס  לקידום סרטים העוסקים בנושאים יהודיים וישראליים בסך 50,000 דולר זכה "פנחס", סרטם של הבמאי פיני טבגר והמפיק חיים מקלברג. הסרט זכה ב- 2017 בפרס הראשון של החממה ומצולם בימים אלה.

 

בפרס יוקרתי נוסף של הערב, SLOW FOOD DINNER עם התסריטאי האגדי בן ה- 86 ז'ון-קלוד קארייר שיארח בביתו בפריז תסריטאי-במאי לארוחה ושיחה מכוננת, זכה יהונתן אינדורסקי על התסריט "THE CANTONIST".

מנימוקי השופטים: "בלענו בתאווה את התסריט החד פעמי על בוגר ישיבת עילית בשירותו הצבאי, גונחים מאושר, מייחלים לעוד, אנו מצפים בקוצר רוח לפגישה של יהונתן אינדורסקי עם קארייר".

 

 חבר השופטים:

קים יוטאני, ארה"ב – מנהלת פסטיבל סאנדנס; יאן מוטו, גרמניה – בעלים, Beta Film ; נדב לפיד, ישראל – במאי ותסריטאי; שרון הראל, אנגליה – מפיקה ומפיצת סרטים; קובי גל- רדאי, ישראל – סמנכ"ל יס; תומס פיבארו, צרפת – מפיץ; ז'אנין ז'קובסקי, גרמניה – מפיקה; נשין מודלי, אוסטרליה – מנהל פסטיבל הקולנוע של סידני.

השנה הוענק בחממה פרס  כח טבע קולנועי בינלאומי  למחולל ורב-בנאי ששינה את הרב-המערכת של הקולנוע הבינלאומי.  הזוכה הוא נשיא סוני קלאסיקס מייקל ברקר, שהגיע לראשונה לישראל.

ברקר אחראי על הפצת ולעיתים הובלתם לאוסקר של סרטים ישראליים מרכזיים, וביניהם "ואלס עם באשיר", "ביקור התזמורת", "הערת שוליים", "שומרי הסף", ומאות סרטים שיצרו המאסטרים הגדולים של עולם הקולנוע, מקורוסאווה ועד אלמודובר והנקה.

 

מנהל בית הספר רנן שור קרא עם שמונת שופטי החממה לגינת ביה"ס על שם הבמאי ג'והן קסאווטס, פורץ הדרך לקולנוע עצמאי. הגינה נקראת "ג'ונגל הנדיבות" על תרומתו של קסאווטס בשנות השבעים והשמונים לקידום גדולי הקולנוע הבינלאומי ולקולנוע הישראלי הקצר.

 

בטקס הענקת הפרסים שהתקיים בכנסייה הסקוטית בירושלים בהנחיית השחקנית יבגניה דודינה נכחו 95 מוזמני החממה שהגיעו במיוחד מרחבי העולם וישראל.

 

חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נערכת בתמיכת: קרן ברכה, מיזם הקולנוע והטלוויזיה - ירושלים, קרן סם שפיגל, קרן ירושלים, NEW MANDATE FILMS מלוס אנג'לס ARP SELECTION ומצרפת.  תומכי אירועים: קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ' לאומניות, קרן משפחת שוׄסטר-פולאקוף והמכון הצרפתי, תל אביב.

 

 

logo בניית אתרים