הצצה אל עולמה הספרותי של אושרה יצחקי/ מארי רוזנבלום

אושרה יצחקי כותבת למעלה מ- 30 שנים. ספריה ושיריה זכו להצלחה רבה בגני הילדים ובבתי הספר ברחבי הארץ. היא סבתא לחמישה נכדים בעלת תואר ראשון בספרות וחינוך, ותואר שני במנהל החינוך. בקרוב יוצא לאור ספר ילדים חמישי שלה בנושא האור שבלב.

-מתי התחלת לכתוב?

-תמיד. לא זוכרת מתי לא כתבתי או יצרתי. סיפורים, שירים, טקסים הצגות. במסגרות השונות בעבודתי, במערכת החינוך, במשרד ההפקות שלי ועוד...

-והספר הראשון, לידתו ?

- לפני כ-27 שנים החלטתי לתת לאמי מתנה שונה משאר המתנות שהגשתי לה עד אז. החלטתי לכתוב ספר שידבר על סבתא ונכדתה, בהתייחסות לפער הדורות בעיניה של ילדה בת שלש. "ככה אמא אומרת - סבתא ואני". הספר נחטף בחנויות.

- והספר השני "בתיאבון מאבות המזון"?

- זה היה אחרי שנכדתי הבכורה נפצעה בתאונה בחו"ל. דיברתי עם ההוא, השוכן במרומים, נשבעתי לכתוב לה ספר ליום הולדתה הרביעי והוא מצדו חייב  להחזירה בריאה לארץ. כך היה.  היום נכדתי זו בת תשע.

כך התחלתי לכתוב לכל נכד ספר עם מסר - "המסיבריא שלי" לנכדתי שחר, לנכדי איתמר כתבתי את הספר "הפיקניק של איתמר".  שני ספרים נוספים כבר בשלבי הפקה לנכדי הצעירים אור ודניאל. במקביל לספרים, הפקתי הצגות על פי הספרים, בליווי שחקנים ובובות. "בתאבון מאבות המזון" ו"פיקניק ישראלי".

- מה תוכנם של הספרים? יש ביניהם חוט מקשר?

- המוטו של חיי הוא אהבת האדם וחשיבה חיובית.

הספרים וההצגות מראים מצבים מחיי היום יום של ילדים, יחסי גומלין במשפחה ובחברה, בדגש על חיים בריאים, אכילה נכונה כמויות מידה, בחירה אחריות, תכנון והשמחה שבלב. כולם מלווים בדיסק, קריאת הסיפור ושירים.

- מי קהל היעד שלך?

- בספרים שהוצאתי עד כה קהל היעד הוא הילדים. ויחד עם זאת כיוון שאני מראה דרך הספרים שלי את השימוש בספר כאמצעי להעברת מסרים, מושגים וערכים. אני מדריכה מורות וגננות על פי הספורים שלי כדוגמא לפרשנות שלי למצבים והתאמתם ברגע נתון בנושאים שונים במקרים מחיי היום יום.

-את נפגשת גם עם קהל שאינו אנשי חינוך?

אני עורכת מפגשים חברתיים אינטראקטיביים לאימהות, לאבות, לסבתות, "מדלגת בין הדורות-מעורבת או מתערבת".  במפגשים האלה אני שמה דגש על האינטראקציה במשפחה, מקומה של הסבתא המודרנית במשפחה העכשווית.

אני מסיימת כל מפגש במשפט- "האיזון הוא החשוב בחיים, כמות ומידה זה בכל תחום לא רק באוכל".

 

 

 

 

logo בניית אתרים