שחר כהן והערק רוקס - רואה עתיד בעבר / ראובן שבת
סקירת המופע "שורשים" בירושלים

 
ההופעה של שחר כהן והערק רוקס במוצ"ש האחרון על הבמה הגדולה של "מתחם התחנה הראשונה" בירושלים כאילו נתפרה לתפאורה המקומית. כבר ראיתי אותם במועדונים תל אביביים קטנים וגדולים, אבל החיבור הבלתי אמצעי עם הקהל הירושלמי על במת "התחנה הראשונה" הפתוחה הלם את המופע החדש שלהם "שורשים".


 

תייר נעצר ליד הבמה ושר איתם בדבקות כשביצעו את Pink Floyd,  הקהל הדתי אהב במיוחד את אדון הסליחות, עיר מקלט ושירו של שפשף ושר בקול גדול "ורואה עתיד / וחושב תמיד / שהכוונה נותנת אמונה",  ערבים שחלפו במקום מחאו כפיים בהתלהבות כשנוגנה הגרסא שלהם לאינת' עומרי ואחרים שרו איתם את "פוג אל נח'ל" שמוכר בביצוע של דודו טסה אבל זכה לעיבוד שונה וגרסא משולבת עיראקית-עברית: ב"שורשים" משלבים שחר וההרכב שלוש שפות - עברית, אנגלית ומעט ערבית כשהמוזיקה שנעה בין רוק לאוריינטלי היא הדבק ביניהם, על רקע התפאורה הירושלמית על שלל גווניה ואנשיה היתה שם לרגע הרגשה אוטופית כאילו אין גבולות למוזיקה, וגם לחיבור האנושי. 

והיו גם ביצועים יפים לסולו עראק המוכר של שחר שהלחין למילותיו של רוני סומק (אפרופו שבוע הספר שנחגג באותו שבוע), "קרוב" המרגש, קטע אינסטרומנטלי יפה בשם INDIAN ו-The man who sold the world של David Bowie/Nirvana:


 

המקום  שנבחר מתאים מאוד למופע הזה "שורשים" שמביא את כל ההשפעות המוזיקליות של שחר  וגם משני האלבומים שהוציא: "פה לאחרים" (2013) שהוקדש לשירי משוררים ומחאה חברתית, ו"20 40" שיצא בקיץ 2018 והוא אלבום אישי שמתעד את התבגרותו של שחר ושל הדור שלו (דור הX) בין גיל 20 ל40.

הנה הסינגל האחרון שיצא מתוכו והשיר שמסיים את האלבום "סוף", שנכתב על הולדת בתו של שחר ומות אביו:

 

 

הקהל נהנה מאוד והגיב למוזיקה של שחר שיחד עם ההרכב המלווה "ערק רוקס" ממזג היטב בין המזרח למערב, מאמין שהעתיד של המוזיקה הישראלית נמצא בחיבור הזה - שחר וההרכב בהחלט נמצאים בין המובילים אותנו לשם.


שחר כהן והעראק רוקס הם:

יעקב לב שמח - תוף פרסי

יחיאל אלקובי - סאז תורכי

תומר "הארי" קרול - בס בריטית

שחר כהן - שירה וגיטרות

 

ההופעה הבאה שלהם תהיה בב"ש - 22.7 בקפה לולה.כתב: ראובן שבת 

צילום: אלסנדרו ויטרבו

טואול - בניית אתרים