ההצגה גבר בסלון שלי בתאטרון הסמטה/ מיכל דורון

 

מחזה מאת  ציפור אייזן ליאור

בימוי עמית ליאור

שחקנים – ציפור אייזן ליאור , לי שבתאי, עמית ליאור

ייעוץ אמנותי : פרופ' דודו מזח

קומדיה משעשעת על פריחה מינית נשית בשנות החמישים ועל סקס באינטרנט זה אקטואלי, בעיקר כשהדיאלוגים שנונים עם הומור והשחקנים טובים, עם בימוי חד ונכון.

 

הגיבורה דליה קידר אישה סולידית ונשואה בשנות החמישים, אינה מוכנה להיות בתפקיד הסבתא המסורתי, לאחר שהיא יוצאת לפנסיה מוקדמת, חשה את החשק המיני עולה ביתר שאת. וכשעולם האינטרנט פתוח בפניה עולם האפשרויות הבלתי מוגבלות ובעלה נוסע לחול לנסיעות עסקים בתדירות גבוהה, היא אינה מוכנה לשבת בבית בתסכול ומירמור.    לאור הנתונים הללו,  מה יותר טבעי מאשר לגלוש ברשת עם בחור צעיר ולהיכנס להרפתקה מינית סוערת?

הסצנה נפתחת, כאשר הלילה הסוער משאיר את אותותיו בדרך בלתי צפויה ומכאן מתחיל סיפור מתח מתובל בהומור, נוגע בתיאור המיניות הפורחת של האישה בשנות החמישים ויחסיה עם בתה הצעירה .

דרך ההומור והקלילות נחשפת הפריחה הנשית של גיל חמישים פלוס, העולם הווירטואלי שחוצה דורות, ובין הצחוק והקלילות הקהל יוצא בתחושה של חופש. הגיבורה מסרבת להיות במשבצת שהחברה מצפה ממנה ושואפת לטעום את עולם החוויות , כמו נערה מתבגרת. חשה פריחה מחודשת .אך בטוחה בנשיותה.   

תחושת החיבור לחושים האישה המשוחררת, עוברת בצורה אותנטית, ולמעשה בתקופה בה המימוש של כל אחד עם נטייתו , שאיפתו בכל מצב מקובלת, מדוע שנשים בנות חמישים פלוס יתקפלו ויצניעו  את פריחתן המינית ? המסר העובר מבעד להומור הנפלא, שחרור האישה הבשלה, של המאה העשרים ואחת. של שנת אלפיים ותשע עשרה. האישה בת חמישים פלוס שלא חוששת לומר כמו גבר שהיא בעלת תשוקות למרות שהיא כבר לא צעירה, שאינה חפצה להיות במסגרת של האישה הבוגרת המיושבת . האישה ששואפת להיות שובבה , פראית ולחוות הרפתקאות גם בגילה. אישה שהיציאה לפנסיה מעוררת בה לא לאו דווקא תחושה של דעיכה אלא תחושה של פרק חדש בחיבור לעצמה.  

גבר בסלון שלי- הצגה שמתארת את התחושות הללו בצורה חיננית, חדה בצורה של קומדיה של הפתעות צרפתית.

      

logo בניית אתרים