פרס נובל מאי 2019 / עמרי נובל

התגעגעתם?

מודה שגם אני, טוב אין לי ממש תירוץ מלבד שהחלפתי עבודה והחיים שלי די השתנו ב 180 מעלות, כן אני פשוט לא מצאתי זמן, לראיה אפילו זמן הרשתות החברתיות שלי הצטמצם משמעותי לכדי כמעט כלום, כאילו חזרתי לתקופות שהרשת החברתית לא הייתה קיימת.

ואני מודה שמאוד רציתי לכתוב ולתת במה ושחר העורך היקר פנה לא פעם ולא פעמיים כדי להסב את תשומת ליבי למדור שחרט על דגלו לתת לכם במה ולפרגן. אז אני מנצל 26 דקות פנויות שיש לי עד שאצא למשמרת ב' בבית כדי לכתוב לכם על אמנים ישראליים שריגשו אותי בחודשיים האחרונים.

 


1.אדר גולד "מי ידליק לי את האור"

אדר אחת הזמרות שאתם הכי מכירים ולא בהכרח יודעים, טוב בעצם אתם יודעים, היא אחת הזמרות בפרוייקט המוצלח של עילאי בוטנר וילדי החוץ, והפעם זה סולו שלה והוא מוצלח ביותר. בהפקה שנשמעת כאילו עיליאי בוטנר ממשיך איתה אבל קצת יותר פופית, פזמן ענק שנבנה מבתים יבשים. שיר לעוף איתו למעלה.

לצפייה -

 

2.שלי פרל "לא פשוט"

בניגוד לשיר הקודם, מדובר בבלדה במקצב הבוסה, קליל וחמוד, שיר על פרידה וזוגיות, נעים ומתוק, שלי מובילה את השיר בצורה טובה ולטעמי זה שיר שכיף לנגן בהופעות ואפילו הצלחתי לדמיין כיצד הקהל הופך להיות חלק מהשיר, השיר מלווה בקליפ מקורי שאני ממליץ לכם לראות, דו איט סימפל אנד גוד.

לצפייה - 

3.אביב טרנר ונועם פנחסוב "מקום"

השיר מתחיל כבלדת פולק בשני קולות, מתאים לשעות ערביים בדיוק שהשמש מסנוורת קלות בזמן שאני כותב לכם את המדור על שולחן המנהל שלי, אני לעיתים אוהב שירים בגלל הצבע של הסנר (התוף שמכה בפעימות השנייה והרביעית) ובשיר הזה הוא יבש, שמנמן וחמים. השילוב של אביב ונועם עובד לאורך השיר, קולה של אביב מסקרן יותר לטעמי אך בשורה התחתונה אתם תהנו מהשיר הזה.

להאזנה -

 

4. Hillhar - "Turn it on"

נתחיל מהקליפ שצולם בבריכה ריקה בשיר שנלקח מהפקת שנות 80 מעודכנת, ההרכב שמאוד מצליח בנישת האינדי פופ המקומי מעניק ווייב היפסטרי וצעיר. תקשיבו לליין הקלידים ברקע איך הוא קליט והופך ל"הוק" שנדבק לכם כמנגינה שתסרב לעזוב.

לצפייה -

 

5.צוק בן עיון "עת הלכתי"

שיר חמוד מאוד, יש לו גרוב קליל וגיטרות מלטפות וזכות, קולו של צוק משרת את השיר נאמנה. השיר מרגיש כמו משב של רוח ומזכיר לי מוזיקה ישראלית ישנה של שנות השבעים בעטיפה מודרנית ומעודכנת. יש בשיר תמימות כלשהיא שמרגישה כנה ולכן הוא עובד לכל אורכו.

להאזנה

 

עמרי נובל - מפיק מוזיקלי, שדרן ומוזיקאי, מייסד ההרכב "עמרי נובל והאצילים"

עורך מדור מוזיקה - שחר כהן.לפניות/תגובות-

 

https://www.facebook.com/shahar.music

 

logo בניית אתרים