ערב שירה אל הלב באלהמברה/ בלפור מור

 

"שירה אל הלב" היה השם שניתן לערב השירה שהתקיים ב30.5.2019  באולם אלהמברה  הוותיק והיפואי

בחסות קבוצת האומנות  Clear Art Israel  והפורטל בכיוון הרוח.

זה היה ערב של שירה נוגעת, חודרת, חושפת, מגרה שהשאירה בי טעם של עוד וסקרנות להמשך שירתם של המשוררים המשתתפים.

אושרית מינץ שהנחתה את הערב בדרכה המקצועית הנעימה והמכבדת הציגה את המשוררים. כל משורר הקריא שלושה שירים משיריו.

לאחר שקיבלנו סקירה על ההיסטוריה המעניינת של המקום בו אנו נמצאים עלתה ראשונה להקראת שיריה דורית שירה ג'אן.

דורית שמלבד היותה משוררת, היא גם עורכת ספרותית. היא  הוציאה לאור שלושה ספרי שירה בהוצאת ארגמן מיטב: "עד מאה ועשרים שירים", ציפור תכולת כנף" ו-"המגיד". ספריה שירתה זכו לעניין, לתהודה ולמאמרי ביקורת וניתוח רבים בכתבי עת, בעיתונים וברשת האינטרנט. לאחר שסיימה את קריאתה הבנתי את עוצמת שירתה את העושר הלשוני והחיבור לשורשים.

שני עלה לבמה ראובן שבת. ראובן הוא משורר, סופר ועורך. הבעלים של הפורטל בכיוון הרוח. הוא הוציא לאור ארבעה ספרי שירה: "מעבר למקום", "האושר הסתור והבכי", "נופי אדם" ו-"בקצה האדמה שמים". בקרוב עומד לצאת לאור קובץ סיפורים ראשון מפרי עטו. שיריו של ראובן עשירים בדימויים וגורמים לי לנדוד למחוזות רחוקים

ענת אורפז שעשתה לה שם כמשוררת מבוקשת בפייסבוק. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובקרימינולוגיה, כתבה שנים רבות בעיתון לאישה, עסקה ביחסי ציבור והייתה דוברת ויצו העולמית. היא עוסקת בפיסול בעיסת נייר ויש לה סטודיו גדול ווותיק. את שירתה פרסמה בכתבי עת מכוונים ומודפסים ובאנתולוגיות. בעתיד הקרוב תוציא גם ספר שירה – "כשבאה אהבה אני משוררת לה". ענת מציינת שהיא נרגשת בשל המעמד. אמא וביתה נמצאות בקהל. היא מקדישה את קריאתה לביתה האהובה. שיריה מטביעים בי את חותמם הייחודי. משב רוח מרענן בשירה הישראלית המתחדשת.

המשורר הבא שקורא משיריו הוא שחף וייאר. לשחף קול ייחודי מאוד בשירתו. בחלקה זו שירה ארוטית ייחודית. ספר שיריו הראשון עתיד לראות אור בקרוב בהוצאת ארגמן מיטב.

שחף נרגש לקרוא את שיריו בוחן אותנו אם אנחנו מכילים את הארוטיקה שבשיר. מנסה לעדן.

הוא אפילו אומר שהוא לא אוהב שקוראים לשיריו ארוטיים. אני אהבתי את היכולת הציורית והדימויים  המתארים מערכות יחסים ותשוקות בשיריו

 

חיותה עזגד נוגעת בנו בשירתה הייחודית.  חלק ניכר מכתיבתה נוגע בנושאים כגון שורשים משפחתיים, זיקה לאמנות הריקוד ועוד, וכל זאת בעקבות סיפור חייה המיוחד. חיותה הוציאה לאור שלושה ספרים. האחרון שבהם "אפריקאית מברלין" בהוצאת ארגמן מיטב. אין ספק ששיריה של חיותה מעניקים חוויה סיפורית מעולמות רחוקים.

המשורר הבא הוא ישראל וינשטיין. הוא למד ספרות באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל. בעל תואר שני. עסק בתפקידים שונים בארץ ויצא לשליחות לארה"ב. פרש לגמלאות מהמכללה להכשרת מורים טכנולוגיה. ישראל טייל בארצות רבות. הוא החל בכתיבת שירים לפני שנים מספר כצורך לביטוי חוויות אישיות, פרספקטיבה על הקיום האישי והאנושי. שירתו מושפעת משירת ספרד בימי הביניים. נשביתי  בקסם שיריו, בחיבורים שבין עבר להווה בעומק הרגשי ובכאב האצור בהם.

אחרונה חביבה הקריאה משיריה מנחת הערב  ויוזמת הערב  אושרית מינץ. אושרית  אמנית רב תחומית: ציירת, משוררת, סופרת, ומתרגמת. למרות שהיא כותבת מגיל אחת-עשרה, את ספרה הראשון הוציאה בהיותה  בת 70. זהו ספר הכולל נובלה וסיפורים קצרים, "מות מרתה וסיפורים אחרים". ושנה אחר כך יצא ספר שיריה הראשון, "אדמחוה". על כריכות שני הספרים מופיעים ציורים שלה . בקרוב עומד לצאת לאור מחזה סוראליסטי קצר מאוד וכן ספר שירים לילדים, שכבר הייתה לו גרסה משפחתית בשנות ה-90.

שיריה של אושרית כמו גם סיפוריה וציוריה עשירים ברבדים לשוניים וציוריים גורמים לי לרצות לשמוע עוד ועוד.

את הערב הנעימה לנו בשיריה ובקולה  לירז יחזקאל לירז למדה בבי"ס למשחק אצל משה ופניק. היא גם למדה פיתוח קול במשך 5 שנים. לירז משחקת בהצגות לילדים ולמבוגרים, כותבת ומלחינה. היא שרה סינגלים מקוריים וקאברים לשירי אחרים.

היה ערב של שירה מהנה. נהניתי מעולמות שונים כמקורות השראה שבאו לידי ביטוי בעונג שירי צרוף.

מחכה בציפייה למפגש הבא.

 

 

 

 

logo בניית אתרים