פרס נובל פברואר 2019/ עמרי נובל

כשמה שאתה נותן זה לא מה שאתה מקבל, אני חי את זה, בהרבה מערכות יחסים שאני מנהל בחיים אני הרבה יותר GIVER ופחות TAKER.

האם זה מפריע לי? תלוי מול מי...ללא ספק זו תכונה שמאוד מאפיינת אותי, אני הרבה יותר מעניק מאשר מקבל מאחרים.

יחסי הגומלין שאני מנהל לא מזינים אותי בהתאם, אני מרגיש את זה בעבודה, במוזיקה, בתכנית הרדיו שאני משדר ואפילו לפעמים בנקודות ספציפיות עם אנסטסיה ואפילו עם "האצילים".

בדרך כלל אני לא אגיד כלום, לא בדיוק רומז על חוסר השוויון וכנראה שזו גם אשמתי, אולי חוסר הרצון להתעמת מול הצד השני, לכולנו יש נקודות לחיזוק באישיות שלנו.

אז למה אני הרבה יותר מכיל מאשר מוכל? פחד מנטישה? להישאר לבד? שוב? היכולת להכיל את הצד השני ללא ספק באה מהילדות שהייתי צריך הרבה יותר להכיל מצבים וסיטואציות שלא השאירו לי ברירה וכל זה בכדי לשרוד כמה איוונטים שרבים השירים שנכתבו עליהם. אז השילוב של מכיל ועושה למען האחר למול לקבל הרבה פחות במערכת היחסים מול הצד השני היא נושא שלפעמים מפריע אפילו מאוד.

בדברים הקטנים, אמנים שאני משדר ושידרתי ומעולם לא טרחו להגיד תודה או שלוקחים זאת כמובן מאליו, קולגות שרק מבקשים טובות ולא ממש נותנים בחזרה.

לא נפלתי למרה שחורה או מראה שחורה, סתם משהו שאני חושב עליו הרבה לאחרונה, האם לא הגיע הזמן להגיד לצד השני "הלו? חלאס לתת לך כל הזמן, מה איתי גוד דאם איט!?"

פעם אחת בחיי הוצאתי או התגרשתי מאדם כזה שכל מערכת היחסים הייתה ונטתה  אליו, לצרכים שלו, זה היה נורא, אחרי הופעה החלטתי שאני חותך ומוציא אותו מהחיים שלי, זה היה לפני שנים וזו הייתה החלטה מדהימה שבהרבה מובנים עזרה לי לגבש את הזהות שלי כאדם ובטח כמוזיקאי היום, יש עוד כמה שצריכים לקבל ממני ניעור אבל קודם אני אנער את עצמי ואתעמת אם היציאה מאזור הנוחות ואדרוש את מה שמגיע לי

כי פשוט מגיע לי, אם אתם מזהים את עצמכם בין השורות, אז תדעו שמגיע לכם ואסור לנו אף פעם לשכוח זאת.

 

אלו הנבחרים שלי שמגיע להם פרס נובל בחודש פברואר

 

1.יואל משה "נעליים חדשות"

טראפ גרובי על הנעליים החדשות של יואל, לא טקסט חיינו אבל יש גרוב מזרחי ברקע, גם אם יש מקומות שזה נשמע לא מהוקצע עד הסוף, זה זורם טוב, בטח בפתיחה של המדור.

להאזנה

 

2.יוני פוליקר "עזה 2"

אל תתנו לשם להטעות אתכם, זה לא שיר פוליטי, זה שיר אהבה עם גיטרות פאזז ושירה מחורחרת שנדלקתי עליה מההתחלה, רוק אמיתי ומלוכלך כמו כל מה שקרה בכתובת "עזה 2"

להאזנה

 

3.אודי ברנרד "אין זמן"

קודם כל יש לו קול נעים ורק מזה ממש נהניתי, לאחר מכן התגלתה בלדה שנוגעת כמו שצריך, שילוב קולות יפייפה של אודי ואלינור מור חיים, שיר מתוק ורגוע, הנגיעות של האבוב הן יציאה מדהימה שמזכירה סרט של וודי אלן, אחד הטובים ששמעתי לאחרונה.

להאזנה

 

4.Sheli "So Many"

קצבי ורך, מלודיה יפה וגיטרה ש"מסיעה" את השיר, הוק בפזמון והנה מתכון לשיר שיכול לעבוד בהופעות בלבונטין ומעבר לכך. הכל מאוד מאוזן, לא חזק מדי, רכות אמרתי? עדיין גרובי ואני חושב שאני בין היחידים שמכירים את ההרכב המגניב הזה

להאזנה

 

5.שחר צדיק "אוסטרליה"

רוק פולק ישראלי, משהו שמזכיר את מאיר בנאי בהפקה (לא בשירה) אוסטרליה רחוקה, חמה ומכילה יותר, אם פורטיס רצה אמריקה שחר רוצה אוסטרליה, חמוד מאוד ומגניב לאוזן

להאזנה

 

6.יעל מילר "00-08"

מהפתיחה יעל נשמעת טוב, הגרוב מטפס עם ליין ממכר, פנדר רודס מרעיד וקול אלטי נמוך שמייצר עניין, יש תחושה של פיצוץ קרב ובא, מוזיקה חכמה ואינטליגנטית מאוד, זה בא לידי ביטוי במקצב התופים וההרמוניה הפופ אלקטרונית, ליעל קול מאוד נעים שנישא מעל לשיר, אולי אפשר היה לעלות טיפה את הסולם ממש בחצי טון אבל עדיין מדובר בשיר שכיף ללמוד מי היא יעל, הטקסט מעניין ומעלה שאלות על הדמות שיעל מבקשת להציג, סה"כ עבודה יפה מאוד.

לצפייה

 

7.שי פרי "אל תאמרי להתראות"

פולק נוסף והוא משובח, טקסט ארץ ישראלי על רומנטיקה של פעם, יש תחושה של משהו ישן וטוב, קולות הליווי בפזמון פותחים את השיר, לא צריך יותר מדי בשביל לרגש, זה שיר למדורה, זה שיר לדייט אינטימי, זה שיר יפה

להאזנה

 

8.ליאור חדי "נפל כוכב"

ליאור שלח לי בעבר שירים שלו, זה השיר הכי טוב שהוא שלח לי, נתחיל מהתמונה המלווה את הסינגל שכבר תפסה את עיני, נמשיך לגרוב הרוק מזרחי שכאילו נלקח מארז לב ארי (נכתב כמחמאה) ותקבלו שיר מצויין, מעודכן עם טקסט נוקב שעוסק בחשבון נפש עצמי ולא מתפשר, ליאור תמשיך אם כאלו שירים.

להאזנה

 

9.גלעד בלום "אימא שלי תמיד צודקת"

טוב השם של השיר מסגיר הכל ועכשיו ברצינות, אמן ספוקן וורד שהפתיע אותי לטובה, המון שנינות וכנות במילים של גלעד, הקליפ המלווה את השיר מאוד מוסיף ומה שיפה שאימו של גלעד משתתפת בקליפ, כפי שגלעד אומר בשיר "זה שיר הודיה" וההמלצה שלי – שילחו לאימא שלכם את השיר.

לצפייה

 

10.גיא שני "Always On My Back"

גיא הוא אמן, רואים עליו שיש לו נפש של אמן, אמן ווקאלי המנגן בכלל כלי נגינה לא אופיינים, פופ אינדי אלקטרוני עשוי כהלכה, בסים עמוקים ותיפוף קליל מלווה בביט בוקס שגיא מייצר בעצמו ובגופו, מומלץ!

לצפייה

 

 

עמרי נובל - מפיק מוזיקלי, שדרן ומוזיקאי, מייסד ההרכב "עמרי נובל והאצילים"

עורך מדור מוזיקה - שחר כהן.לפניות/תגובות-


https://www.facebook.com/shahar.music


טואול - בניית אתרים