מופע מחווה ללהקת הפינק פלויד בהיכל התרבות/ מיכל דורון


בקור של  מוצאי שבת , ה12 לינואר האולם בהיכל התרבות היה חם ולוהט.  שתי להקות מחווה לפינק פלויד בריטית וישראלית, התאחדו והעניקו מופע איכותי  ומרהיב.  

הלהקה הבריטית -   UK pink floyd experience  שהוקמה במיוחד לשם שחזור להקת הפינק פלויד והלהקה הישראלית – echoes שהפליאה בביצועיה המוקפדים. 

בתחילת הערב  הלהקה הבריטית נראתה  קפואה  למרות שהכריזה על שלום חם. מאחורי הקלעים,  רוג'ר ווטרס איים עליה, הטיל ווטו, אך האמנות אל זמנית, ועצם הגעתה והתאחדותה עם הלהקה הישראלית היה ראוי לציון.    

שירי מוסיקת הפינק פלויד מאופיינים ברוק פסיכודלי , מקפיץ מרגש עם טקסטים מורכבים.

הטקסטים פילוסופים ופסיכולוגיים,  המציינים  בין השאר את המרד והניכור של האדם והביטוי האמנותי מהווה מוסיקה יפהפייה  מורכבת.לכן מוטיב הרוק הבעטני מחד הפסיכדלי וההרמוניה מאידך גיסא, יוצרים אמנות וקלאסיקה .

בכל העולם יש ללהקה מעריצים נאמנים המתרגשים ממופעי מחווה איכותיים.     

להקות המחווה יצרו שחזור מדוייק ונראה היה כי להקת הפינק פלויד קמה לתחייה. 

במופע  הציגו שתי  הלהקות איחוד מרגש,  התפאורה הייתה צבעונית, וסימבולית.

הם השמיעו שירים קלאסיים ביניהם:

",Us and them  ,", money.' ,  like Any Colour You

Brain Damage ',another brick in the wall

 

התפאורה סימלה בין השאר את הצד האפל של הירח, כמו גם תוככי הנשמה, את הלא מודע.

שירי "החומה " שימשה השראה לאמנים רבים, בוצעו בצורה טובה מאוד והקפיצה את הקהל.

חשוב לציין שלהקת המחווה הישראלית ה- ECHOES , מצויינים, מבצעים את שירי הפינק פלויד בצורה עצמתית והאפילו על הלהקה הבריטית.  מאחורי התפאורה הנפלאה התרחשה דרמה פוליטית : הלהקה הבריטית הייתה מנועה מלבצע את שירי הלהקה עליה חתום ווטרס אך הקהל היה נפעם  מביצוע איכותי של הלהקה הישראלית . להיטי הפינק פלויד שוחזרו במדוייק והאמנות גברה על המשחק הפוליטי .   

וכאשר המלים המהדהדות בחוזקה : "יש מישהו בראשי- אך זהו לא אני"- תרגום חופשי – מהאלבום המופתי של הצד האפל של הירח,   עם הגיטרות הצולבות, והצחוק המהדהד מכל עבר, השיגעון והשפיות והאמנות משוחזרים במדויק כמו היו פינק פלויד המקוריים בהיכל התרבות בחורף 2019. 

לסיכום  : מופע איכותי, אמנותי מומלץ ביותר .

 

 

טואול - בניית אתרים