אירוע השקה לרומן אהבה זרה/ מארי רוזנבלום  

ב-16 בדצמבר 2018 נכחתי בהשקת ספרו של אבי גיל "אהבה זרה".

הספר יצא בהוצאת "ספרא" 2018.                                                                                       זהו הרומן השני של אבי גיל, ספר הביכורים יוצא הדופן שלו, "ואין חרוז למוות" ראה אור ב-2016 גם הוא בהוצאת "ספרא".

 

ההשקה התרחשה בקפה תיאטרון של תיאטרון "הקאמרי". מקום שכיף להיות בו, עמוס זיכרונות ותרבות.

 

אבי גיל עומד בפתח ומקדם בלחיצת יד ובברכה כל אורח וזה נפלא, מכבד ומוסיף לאווירה הקסומה שהייתה בערב זה. גם הכיבוד לא חסר דבר ודי ברור שהאיש הזה יודע לדאוג לך, לפינוקיך.

 

"אהבה זרה" מתאר באותנטיות את תלאותיהם ומורכבות חייהם של הפועלים הזרים בדרום תל-אביב, הנעים בין חדרי הלינה הצפופים, שוק האופנים הגנובים, דוכני התרופות והג'ינסים המזויפים, לבין געגועיהם למשפחתם, והצורך באינטימיות ובאהבה.

 

כריכת הספר מושכת את תשומת הלב ואי אפשר לפותחו בלי עצירה וכאב. אבי מספר על תושבי השכונה אבל התמונה בשער חסרת זהות ואפופת סוד.

 

 

"על רקע הפגנות זועמות נגד פועלים זרים ברחובות המנוכרים של שכונת נווה-שאנן בתל-אביב, בונים לעצמם טינה הליטאית ובאצ'אן מסרי-לנקה מרחב אינטימי משלהם, שוכחים לזמן מה את האהבות שהותירו מאחוריהם. בצד הרומן מלא התשוקה שנרקם בין השניים מנסה טינה לפענח את תעלומת היכרותה המוקדמת עם סיפוריו של הסופר החולה שהיא ובאצ'אן מטפלים בו.

כשמתברר מקור הסיפורים מבקשת טינה לברר גם את זהותו הנסתרת של הסופר. משעה שזו נחשפת משתנים חייהם של צמד האוהבים מן הקצה אל הקצה.

 

 

 

 

במקביל להתאהבותם של טינה ובאצ'אן, נרקם לו סיפור אהבה בין סגן ראש העירייה ליועצת הפוליטית שלו. השניים מנסים למצוא זמן לעצמם, אך מתקשים לעשות זאת מאחר והם טרודים בקמפיין בחירות תובעני וניסיונות למצוא פתרון להשלמת מנייני תפילה בבתי-הכנסת בנווה-שאנן המתרוקנת מתושביה הוותיקים.".

 

 

באירוע השתתפו:

המשורר  - רוני סומק

עורך מוסף הספרות של הארץ – בני ציפר

יערה בן דוד – סיפרה על העובדת הזרה, בוניבם,  שטיפלה באימה.

הסופרת - דורית זילברמן –סיפרה על מגוריה בשכונה.

המשוררת והשחקנית  - אלונה קמחי

השחקנית – שירה קוריאל

הזמר  - ערן צור  (בקטעי סיפור)

המוזיקאית  - עומר  מושקוביץ.

הסופר – אבי גיל 

logo בניית אתרים