פרס עגנון  לסמי מיכאל/ אלון צרפתי


הומור. יושרה חסרת פשרות. צניעות. אהבת אדם. אהבת החיים. כאב. כתיבה. ספרות. תרבות - אלה המילים שהתעופפו שוב ושוב בחלל בית הקונפדרציה בירושלים, שם נערך טקס צנוע ואיכותי ובו הוענק פרס עגנון לסופר סמי מיכאל על ידי בית עגנון, משרד התרבות ועיריית ירושלים.

יו"ר חבר הנאמנים של הפרס, נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית ביניש, פרופ' אריאל הירשפלד, נציג בית עגנון פרופ' מירון איזקסון, נציגת חבר השופטים פרופ' גלית חזן רוקם, נציגי משרד התרבות ועיריית ירושלים השותפים של בית עגנון לפרס ומנכ"לית בית עגנון אורית מיטל - כולם שבו והזכירו את חוויית העלייה לארץ, המשמעותית כל כך ביצירתו של מיכאל, כמו בכתבי עגנון. בוצ'אץ' ובגדד, ירושלים וחיפה, המילים הנכתבות כעדות נשמרות בזיכרון האישי ומוענקות על ידי הכותבים הלאה, לקוראים. את הערב הנחתה בכישרון ציפי גון-גרוס, עורכת ומנחת "ספרים, רבותיי, ספרים" בגלי צה"ל, פסיכולוגית וסופרת.

נכדתו של עגנון, ד"ר יעל בלאו, ונינו של עגנון, רועי בלאו, ריגשו את האורחים שגדשו את האולם כאשר העניקו תעודת הוקרה וזר פרחים לסמי מיכאל. שמחתו המעורבת בביישנות ובמבוכה עצומה העלתה חיוך על שפתי הנוכחים כשהתוודה: "הייתי משלם ברצון 1,000 שקלים מכספי הפרס לו יכולתי להישאר בבית".

logo בניית אתרים