סקירת הסרט טובת הילד
/ מיכל דורון

במאי: ריצ'רד אייר 105 דקות


סרט מצוין וסוחף המתאר את חייה של שופטת המתמודדת עם דילמות הרות גורל. אמה תומפסון משכנעת  בתפקיד השופטת, וחושפת אותנו למקרה  מורכב בו עליה לקבל החלטה .היא מקבלת את ההחלטה ההגיונית והמקובלת, . ובמהלך הסרט נחשפים לצופה מרכיבים מדמויות מעורבות  מהמקרה. היבט נוסף של הסרט הוא יחסיה של הגיבורה עם בעלה השחקן סטנלי טוצ'י החש נדחק לפינה נוכח השקעתה הבלתי פוסקת בתיקים על חשבון חייהם המשותפים.

הסרט מתבסס על הספר רב המכר של איאן מקיואן ומטיבם של תסריטים, התיאורים פחות מעמיקים אך הסרט משובח ואיכותי ומתפתח בהדרגה. השופטת יוצרת קשר עם נער שהוריו מתנגדם לטיפולים כימותרפיים. דילמה זו מעלה  עוד ועוד שאלות חברתיות: תמיכה סוציאלית בצעירים שמצויים בתלישות ובבלבול, צורך בעזרה במשפחות לאחר שמערכת האמונה שלהם מתערערת עקב נסיבות הפסיקה במשפט.  קיים אלמנט ההעברה הפרודיאני בסרט של הנער  לשופטת  הבא לידי ביטוי בבלבול תפקידים וטשטוש גבולות. מה שמעמיד את השופטת בסערת רגשות, מצב שיוצר עבורה תחושות של כאוס  והרגשה שעולמה המובנה מתמוטט.

בעקבות הקונפליקטים והשאלות הרבות שאין עליהן תשובות חד משמעיות,  היא נאלצת להתמודד עם רגשות אישיים ועם חלקים רדומים בנפשה.

 

 

logo בניית אתרים