אהבות של אמנות/ מארי רוזנבלום 

זה כבר מאוחר מדי. הכול נסגר היום. זה התחיל ביום חמישי, המשיך ליום שישי והסתיים אתמול. כל השמחה והסקרנות שלוותה את האירועים האלה בתל-אביב תמו.

הלוואי ויכולתי להזמינכם להגיע למקומות בהם הייתי אתמול, יום שישי ה-19 באוקטובר, היום ה-20 באוקטובר. כל כך הרבה שמחה וסקרנות לוו אותי בכל מקום.

 

זה התחיל בפרסום חוברת מקופלת עם המון מידע על אירועים בתל אביב ב-18 ועד ה-20 בחודש נובמבר על ידי צלילית בן נבט, מנהלת המחלקה לאומנויות, עירית תל-אביב.

חלק מהאירועים דיבר על :

- אירועי אומנות בשכונות: נווה שאנן, יד אליהו , נווה אליעזר ועוד.

- כניסה חופשית לחמישה מוזיאונים בתל אביב.

- עונת מעבר, אירוע תגובה למרחב עירוני משתנה-שוק לוינסקי. מרחב של יחסים; רחובות המסחר והחנויות רוקמים  מגוון קהילות שונות, חוויה אנושית, קעקועים, נדלן, זר בבית מלון,  ושוק ריק, פופ אפ, הבדלים בין יום ללילה ומה עוד.

- 150 אומנים פתחו את חללי היצירה שלהם לפגישות, שיחות ומפגשים מרתקים, לצד 30 גלריות.. ל"מקרר" ברחוב חשמונאים הוזמנתי לסדנת תחריטים. במרתפי המקום ששימש בעבר מקררי ענק של השוק הסיטונאי.

בתחתיות של "המקרר", במרתפים, ללא מעלית, ללא מזגנים, מחסור באוויר, המקום נראה צבוע בלבן אך מוזנח. בשעה 10.00 בבוקר, פתיחת האירוע, רבים מהאומנים טרם הגיעו. פגשתי את האומנית אילנה שניידר. אהבתי את עבודותיה. רצ"ב חלק מיצירותיה.

לחוברת האירועים צורפה מפה מפורטת עלפי גלריות, מוזיאונים, ביקורי סטודיו, פרויקטים מיוחדים, מפה מפורטת.

אז לאן אלך? מה עדיף בעיניי?

במוזיאון ביקרתי בתחילת השבוע ולכן החלטתי לפסוח על מסלולי השכונות שלא  פעילות בשבת. פספסתי. אז באו הגלריות וביקשו והתחננו ממני לבקרם. ניאותתי.

אבל, 150 גלריות.....לאן?

בחרתי אזור במפה שהוא רחוב שביל המרץ  1,2,3,4,5,6 .

 זכרתי את האזור, זה שמאחורי בית המשפט לתנועה , שהיה פעם מרכז טקסטיל סיטונאי, ישן, מאובק, משווע להריסה. הפתעה נעימה הייתה לראות את חללי הגלריות משופצים, חלקם מפוארים, נקיים, שירותים חדשים, כיבוד, מיזוג וחשוב מכל  אוירה של יצירה. פגשתי באחת הקומות משרד מפואר ששמו JOLT   - בית הספר של המאה ה-21 למידה של מדיה בקבוצות קטנות.

 

בכניסה לרחוב ראיתי מיצג רחוב מעניין של דדה. סטארטאפ  לפלסטרים. סימן ההיכר של דדה מתאפיין  בדימוי של פלסטרים המופיעים ברבות מעבודותיו ומכאן כינויו DEDE BANDAID . מעניין.

בשיטוטיי בין הגלריות פגשתי אומנים, נשים וגברים, השתתפתי בשיחות גלריה, התעניינתי ובשיטות עבודה. היו יצירות שנגעו בי, שאהבתי ואלה שפחות. חלקם צילמתי, חלקם ליטפתי והיו גם כאלה שחלפתי על פניהם.

פגשתי בגלריה חדשה ונוצצת שתפתח רשמית,  על ידי אבנר לוינסון, ביום ה' הקרוב,  מציגה תמונות מרשימות של אומנים ידועים.

 

 משלא יכולתי להכיל עוד, את העושר הזה,  חזרתי הביתה.

 

 

logo בניית אתרים