מופע על אהבה ועראק בספריה המרכזית קריית אונו/ ראובן שבת

צילום: עמי ורדי

זו הייתה חגיגה אמיתית של ספרות. מוזיקה ותרבות.

הסופרת והעיתונאית ענת לב אדלר( מחברת רב המכר-"כותבת ומוחקת אהבה")  והיוצר המוזיקלי והזמר שחר כהן חברו יחד למופע מיוחד במינו ששילב היטב קטעים שאותם הקריאה ענת עם שירים שאותם ביצע שחר.

הקונספט של המופע חיבור עכשווי בין חוויותיה של ילידת הארץ , בת למשפחה יהודית-עיראקית לבין מוזיקה ישראלית, רוקיסטית ומודרנית עם גוונים מזרחיים, הוכיחה את עצמה היטב. המופע התקיים בספריה המרכזית בקריית אונו.

הקהל הרב שנכח באירוע, התכבד בניחוח של קטעי פרוזה, חלקם מצחיקים, חלקם רציניים שאותם כתבה ענת לב אדלר והם תיאורים של מנהגים, תפיסות, דרכי חיים של העדה היהודית-עיראקית, על כל גווניה, מילדות ועד זקנה.

שחר כהן ביצע בשיר ובנגינה, ובליווי נגן הגיטרה טל ארז, שירים מהרפרטואר האישי שלו, כמו "סולו עראק" "חייב שיהיה שוב שמח" ,"בראשית". היה זה ביצוע מהוקצע היטב שהמחיש את יכולותיו המוזיקליות של שחר ואת הזיקה שיש לו הן לרוק מודרני והן לשורשיו המשפחתיים.


במופע הצליחו השניים היטב למזג את הגעגוע לשורשים העיראקיים שלהם: לריח התבלינים ולמוסיקה, לעוד המתנגן בשירו של שחר "סולו עראק" ולזרועותיה של ננה ג`ולייט, סבתה של  ענת המופיעה גם בספרה- "כותבת ומוחקת אהבה".

זאת ועוד-המופע הראה ללא כל ספק כי חיבור יצירתי מעניין ואיכותי בין תוכן ספרותי מרתק לבין מוזיקה מעולה ,עושה את שלו וסוחף את הקהל.

 

logo בניית אתרים