כנס נוער למען זכויות אדם במפגש באו"ם/ גיא מרום

חמישים ושניים פעילי זכויות אדם צעירים מארבעים ושתיים מדינות השתתפו במפגש הפסגה השנתי ה-14 באו״ם ב-24 עד ה-26 לאוגוסט. מנהלת הטקס, ד״ר מארי שאטלוורת׳ֿ, המייסדת והנשיאה של ארגון ״נוער למען זכויות אדם״ הבינלאומי, הציגה את משתתפי הפאנל אשר נכחו ודנו בהיבטים חשובים של המצב בעולם בכל הנוגע לחינוך לזכויות אדם, ביניהם נותני החסות לאירוע, השגרירה לורה פלורס, נציגת קבע באו״ם מטעם מדינת פנמה והשגריר מייקל גרנט, נציג קבע באו״ם מטעם קנדה.

נשיא קוסטה-ריקה לשעבר וזוכה פרס נובל, ד״ר אוסקר אריאס, היה מהדוברים העיקריים בטקס הפתיחה. מר פאביו אמיקרלי מהמשרד לזכויות האדם של כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית נתן את דברי הסיכום של הטקס מטעם משרדו, אשר תומך בפעילות מאז תחילתה לפני 16 שנים.

בין שלוש-מאות ושישים הנוכחים ניתן היה למנות נציגים ושגרירים של האו״ם מטעם מדינות רבות, ובכללן צרפת, אירלנד, איטליה, מקסיקו, מיאנמר, נפאל, סרי-לנקה, רומניה, גאנה, בנגלדש, קנדה, קובה, קפריסין, ונצואלה ועוד.

 

ביום השני לכנס, אשר התקיים גם כן במטה האו״ם, שני פאנלים של דוברים התמקדו בנושאים בוערים אל מול נציגי הנוער והאורחים הנוספים הנוכחים. הפאנל הראשון מבין השניים התמקד בסחר בבני אדם: על פי דו״ח משרד החוץ האמריקני, בין 600,000 ל-800,000 אנשים הינם קורבנות של סחר בבני-אדם כל שנה, מתוכם 80% הם נשים וחצי מהם ילדים. מריסול ניקולס, שחקנית הוליוודית אשר הקימה את המוסד Slave Free World, הציגה סרט אשר סיקר את פעילותה כסוכנת סמויה בשיתוף עם כוחות משטרה כדי לחשוף ולעצור סוחרים בנשים. גב׳ ננסי ריבארד, נשיאת הארגון Airline Ambassadors International סיפרה על הפעילות הענפה של הארגון לחינוך צוותי טיסות על כיצד לאתר, לדווח ולמנוע סחר בבני אדם. רוזי אורוסקו ממקסיקו, נשיאת הוועדה הלא-ממשלתית ״מאוחדים נגד סחר בבני אדם״ הראתה סרטון המסקר את זעקתם של הקורבנות של סחר בנשים ואחת מהקורבנות סיפרה את סיפורה האישי.

מר שבי גטניו, מנכ״ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת בישראל, לקח חלק בפאנל הדוברים מטעם ישראל ונאם על כיצד הלובי המסחרי בישראל פוגע בזכות לייצוג אינטרסים שווה בפני מקבלי החלטות בדמוקרטיה.

עו״ד אבי עומר, יו״ר הפורום למצויינות חברתית, אשר השתתף בכנס אף הוא מישראל, הציג בפני הנהלת ״נוער למען זכויות אדם״ את פרוייקט ״הנבחרים״ והוחלט כי תצורף משלחת ישראלית של ״נבחרים״ בכנס הבא באו״ם.

בנוסף הציגו את פעילותיהם קרלייל הולדר, הנשיאה לשעבר (עד לאחרונה) של National Council of Blacks in Criminal Justice וסומולי הנג, נציג משרד החוץ ושיתופי הפעולה הבינלאומיים של מדינת קמבודיה.

הפאנל השני לאותו היום כלל דוברים כגון בריאנט מקגיל, סופר ופעיל חברתי, וקארי קאסם, שדרנית רדיו וטלוויזיה אמריקנית ומייסדת המוסד Kasem Cares.

היום השלישי התקיים במרכז הקהילתי של כנסיית הסיינטולוגיה של הארלם תחת חסותה של ׳מלכת האם׳ ד״ר דלויס בלייקי, ״ראש העיר״ הלא-רשמית של הארלם. מהאמנים המופיעים נמנו מיס ניו-יורק, קאמיל סימס, ווויל סיברוק, מייסד ״Rock for Human Rights״.

שאר היום הוקדש לסדנאות ותרגולים של מיומנויות לשגרירי הנוער כדי לעזור להם בעבודתם להפצת המסר של ההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות אדם.

 

נוער למען זכויות אדם הוא ארגון בינלאומי שהוקם על-יד ד"ר מארי שאטלוורת׳ בתמיכת כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית ב-2001 כדי להפיץ את התוכן של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם של האו״ם (1948), בהשראת מייסד תנועת הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, אשר הדגיש כי חופש רוחני אינו בר השגה לאלה שזכויות האדם הבסיסיות שלהם מופרות. הארגון הפיק מערך שיעורים מלא המסתמך על חומרי קריאה קלים להבנה המתמצתים את תוכן ההכרזה, סרטונים על כל אחד מהסעיפים של ההכרזה וסרט תיעודי קצר על הרקע שלה אשר משמש מחנכים ופעילים לחנך מאות אלפים ב-192 מדינות בעולם. את החומרים ניתן להזמין ב-17 שפות ללא תשלום באתר הפעילות. לנתונים נוספים: http://www.scientology.org/how-we-help/human-rights.html

 

logo בניית אתרים