צילום: ריקי זהבי 
אירוע סדנת הום סטיילינג בחנות הבוטיק
remelis  להלבשת הבית/ אסנת יששכרוף
 

תחום ההום סטיילינג צובר תאוצה בשנים האחרונות, אולם רבים מאתנו נוטים לבלבל בין תחום זה לעיצוב פנים, שכן מדובר בתחומים משיקים העוסקים בעיצוב חלל הבית. אך בעוד שעיצוב פנים מתמקד בעיצוב החלל הפנימי של הבית על כל המשתמע מכך-שבירת קירות ,שינוי צורת החדר, החלפת דלתות, שינוי מיקום החדרים וכד', הרי שהום סטיילינג-הלבשת הבית, הוא למעשה שלב הגימור של עיצוב הפנים, כאשר תחום זה מתמקד בתכולת הבית ובארגון מחדש של הרהיטים, תוך דגש על מספר יסודות- טקסטיל צבע ותאורה.

הום סטיילינג מתמקד בכל אותם האלמנטים אשר מקנים ייחוד לחלל המדובר: התאמה בין הצבעים השולטים בחדר, בחירת הבדים המתאימים, חידוש פריטים ישנים וכד', כך שבשונה מעיצוב פנים אשר  נועד לשנות כליל את פני  הבית ומצריך תקציב כספי לא מבוטל, כאשר מתכוונים לגבש קונספט עיצובי לבית באמצעות מומחי הום סטיילינג, אין צורך בתקציבי ענק, ולעתים גם השקעה מינימלית עשויה ליצור את השינוי המיוחל, תוך דגש על גימורים ואלמנטים שונים אשר יביאו לידי ביטוי את סגנונו של הלקוח, בין אם מדובר בשימוש בטפטים בעלי מרקמים שונים, כריות נוי או ריפודים בעלי הדפסים מגוונים.

 

ביום שני ה-19.6.2017, משרד יחצי הציבור 'לוטן תדמיות' יזם סדנת עיצוב פנים והום סטיילינג שהועברה על ידי המעצבת רוחה תורג'מן,בעלת  remelis (רמליס)- בוטיק להלבשת הבית.  חנות זו אשר התמקדה בתחילה בייבוא וייצור וילונות, הרחיבה במהלך השנים את תחום פעילותה ומציעה כיום מוצרים ואביזים שונים ומגוונים המסייעים לעיצוב והלבשת הבית, תוך הענקת פתרונות עיצוב קונספטואלים ללקוחות ויעוץ הום סטיילינג מובנה על פי צרכי הלקוח.

רוחה תורג'מן-  מעצבת פנים מובילה ומרצה בשנקר ובאונ' הפתוחה, משלבת בעבודותיה ידע מקצועי נרחב ורגישות רבה לצרכי הלקוח, תוך הקפדה על בחירת פריטים איכותיים ומגוונים המשרתים נאמנה את חלל החדר ורהיטיו, בין אם מדובר בספות, צבע הקירות, וילונות, טפטים או כריות. כלל האלמנטים הללו באים לידי ביטוי בחזות החנות המשלבת באלגנטיות רבה בין שלל פריטים ואביזרים המייצגים קונספטים שונים של עיצוב, וביניהם- רהיטים מחודשים, ריהוט קלאסי, רהיטי וינטאז', אלמנטים מודרנים פונקציונליים וכן עיצובים אקלקטים המשלבים כמה סגנונות עיצוב במקביל, בין אם מדובר בכסאות המשלבים ריפוד קלאסי לצד הדפסים מודרנים, או בטפטים איכותיים המשלבים אלמנט וינטאג'י לצד הדפסים מגוונים הניתנים להסרה בקלות, ועוד אביזרים שונים ומיוחדים.

 

במהלך המפגש אשר אורגן בטוב טעם ואף הכיל כיבוד איכותי ומגוון אשר התמזג  בסינרגטיות עם שלל הרהיטים והאקססוריז המעטרים את החנות, רוחה הסבירה על החנות בבעלותה ועל המוצרים השונים המצויים בה, וכן- העבירה סדנת הום סטיילנג יישומית במהלכה הסבירה על השלבים הנחוצים לצורך בניית קונספט עיצובי ללקוח.

 שיטתה של תורג'מן מתבססת על עבודה לפי שכבות, כאשר המרקם העיצובי הכולל של החדר מתהווה מהפריט הקטן ביותר ועד לפריט או החלל הגדול ביותר במרחב העיצובי המדובר. כך לדוגמא- בחירת הגוונים הבולטים בחלל הסלון יכולה להתבצע באמצעות מיקוד בצבעים המעטרים את כריות הנוי, כאשר לעתים גם הצבעים המינוריים ביותר יכולים להשתלב בחלל החדר ולהוות גוון בולט ודומיננטי. עם זאת, יש להקפיד על קונספט שכבתי ומותאם,כאשר הגוונים השונים מיושמים לסירוגין ולא נוצרת התנגשות בין שני חללים או אביזרים דומיננטיים במיוחד. הליך בחירת הצבע  משליך על בחירת החומרים והמרקמים השונים, זאת בהתאם לסגנון העיצובי המתבקש ועל פי רצונות וצרכי הלקוח, כאשר ניתנת חשיבות מרובה לגודל החלל ולאילוצים פונקציונלים שונים. כך לדוגמא- כאשר מתבקשים לבחור צבע לקירות, יש להביא בחשבון מספר גורמים, בין אם מדובר בהשלכת הגוון הנבחר על התפיסה המרחבית של החדר, או באופי האקלים באזור המדובר, כאשר צבעים כהים מדי עלולים לצמצם באופן משמעותי את חלל החדר, ואילו גוונים צהובים  לקירות אינם משתלבים עם האקלים הישראלי, זאת בשל השמש הקיצית החזקה המאירה רוב שעות היום.

 

במהלך הסדנא רוחה הציגה למשתתפים קטלוגים שונים המכילים מגוון רחב של טקסטורות, צבעים והדפסים,כדוגמת-  הטפטים המתקמבקים  המגיעים היום בשלל סוגים ודוגמאות, בין אם מדובר

בטפטים אקוסטים המתאימים במיוחד לבתים מוסיקליים המאובזרים בשלל כלי נגינה, או בטפטים טבעיים העשויים מבמבוק או משהם. מעבר לכך, ניתנו מספר טיפים אפקטיביים לבחירת אביזרים ייחודים אשר יעניקו לבית טאצ' ייחודי ויתרמו ליצירת מתח עיצובי, גם כאשר מדובר בקונספט עיצובי סולידי ומינימליסטי.

חלק מהסדנא הוקדש לחשיבות שבבחירת וילונות אפקטיבים,שכן מדובר באביזר דומיננטי ופונקציונלי המשפיע במידה ניכרת על המראה העיצובי המוגמר של חלל הבית, כך שבעת בחירת וילונות  חשוב לוודא כי מדובר בוילון המצוייד בבד עם נפילה רכה וטובה אשר לא נוטה להתנפח. כמו כן, חשוב שבתחתית הוילון תותקן משקולת ושהתקנתו תתבצע מקו התקרה, זאת על מנת למתוח ולהגביה את חלל החדר ככל שניתן . מעבר לכך, ניתנה התייחסות לטרנדים העכשוויים בתחום הוילונות בין אם מדובר בוילונות המצויידים במנועים חשמליים, או בוילונות המשלבים בדי האפלה לצורך החשכה,זאת כאשר החלון לא מאובזר בתריס.

 

סדנא זו וכן המפגש עם רוחה וצוות החנות, חשפו בפני המשתתפים צוהר לעולם ההום סטיילינג המרתק העמוס בצבעים, מרקמים ואביזרים ייחודים,זאת בנוסף להענקת כלים  וידע רב בכל הקשור לתהליך הכרוך בבניית  קונספט עיצובי לבית, על כל מרכיביו - גיבוש התקציב, הבנת צרכי הלקוח, ובחירת החומרים והאלמנטים הדרושים ליצירת חלל ייחודי ומלא השראה המשרה אוירה נינוחה ומיוחדת על באי הבית. שכן עבודת הום סטיילנג טובה ומקצועית מצריכה קשב רב  ורגישות, זאת לצד ראייה אמנותית קונספטואלית וחדשנית.

 

אתר החברה: http://www.remelis.co.il/

 

דף הפייסבוק: https://www.facebook.com/%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%A1-250482348702918

 


 

logo בניית אתרים