אירוע בוקר של זכרונות ילדות עיראקיים במרכז מורשת יהדות בבל / גיא מרום

 

בוקר של זכרונות ילדות, חיבור לשורשים, לבית עם הניחוח העיראקי, המערוך, הכיפכיר והקדרה (כלי בישול עיראקיים), הנשים החזקות והגברים הנישאים על כפיים, נופיהן של הערים בגדאד ובצרה, גבורת הפעילים בתנועה הציונית, ההתפעמות שמחזירה אותנו לנתיב חיינו: כותבת ומוחקת אהבה, שירת הזדאב, באבא, ג'וליט ונאג'יה - הכל התערבב בתוך הבצק התופח של הבעבע בת'מר (מאפה תמרים עיראקי) יחד עם הדמעות והזכרונות.

כל אלה הרכיבו את מפגש התרבות, שחתם ביום שישי האחרון (16.6.17) את הסדרה "שיחה בשניים" לשנה הזאת, במהלכה התראיינו אנשי רוח וחברה בולטים מהקהילה היהודית העיראקית כמו יו"ר הכנסת לשעבר שלמה הלל, השר לשעבר רן כהן והסופר אלי עמיר. האירוע התקיים במוזיאון מורשת יהדות בבל באור יהודה באולם מלא מפה לפה.

 הסופרת ציונית פתאל-קופרווסר, שספרה "התמונות שעל הקיר" תורגם לערבית ועומד לראות אור בימים אלה בעיראק, שוחחה עם העיתונאית והסופרת ענת לב-אדלר, על אודות ספרה "כותבת ומוחקת אהבה", ועל מקום השורשים העיראקיים בכתיבתה. היא אירחה גם את המשורר טובי סופר על שירת השורשים שלו, ואת השחקנית והקומיקאית המוכשרת ענת אביעד, שגרמה לקהל לדמוע מצחוק. זה היה בוקר של כיף.

 

logo בניית אתרים