נגני הפילהרמונית ניו יורק ניגנו את היצירות של הילדים מאור יהודה/ אורן קורנפלד

 

שיתוף הפעולה הייחודי בין התזמורת הפילהרמונית ניו יורק, מהמובילות בעולם, לבין קונסרבטוריון אור יהודה נמשך עם ביקור של שבעה מוסיקאים צעירים בארצות הברית. יצירותיהם הושמעו מעל הבמות המכובדות ביותר

 

משלחת של שבעה מוסיקאים צעירים (בני 9-15) מהקונסרבטוריון באור יהודה הפועל במסגרת המתנ"ס חזרו בשבוע שעבר ממשלחת בניו יורק שבמסגרתה הם עברו סדנת מלחינים צעירים כחלק מאירוח של התזמורת הפילהרמונית ניו יורק, אחת התזמורות הטובות והמוכרות בעולם. מדובר בהמשך ישיר ליוזמה שנולדה בשנה שעברה, אז אירחה אור יהודה את ריצ'רד קאריק, מלחין התזמורת הפילהרמונית ניו יורק לסדנה דומה.

 

במסגרת המשלחת אותה הובילה ד"ר חנה אג'יאשוילי, מנהלת קונסרבטוריון אור יהודה, התקיימו מדי יום כיתות אומן ושלושה קונצרטים מרהיבים בהשתתפות תלמידי הקונסרבטוריון שביקרו בין השאר בלינקולן סנטר ופגשו את המוסיקאים הגדולים ביותר בעולם. במהלך הקונצרטים, נוגנו על ידי התזמורת הפילהרמונית ניו יורק עשר יצירות חדשות של תלמידי אור יהודה שעליהן הם החלו לעבוד בארץ והמשיכו אותן עם המוסיקאים בניו יורק.

 

הקהל הרב שנכח בקונצרטים החמיא בדרכו עם מחיאות כפיים סוערות ליוצרים מאור יהודה, והרהיב בקריאות "בראבו ישראל" לאחר מכן. גם המלחינים האמריקאים והנגנים התפעלו הרמה הגבוהה שהפגינו הצעירים מישראל. כמו כן, ביקורה של המשלחת יצר תהודה בארצות הברית כאשר רשת i24 news סיקרה את שיתוף הפעולה הייחודי שמתחיל להפוך למסורת.

 

חנה אג'יאשוילי, מנהלת הקונסרבטוריון אור יהודה, מציינת: "זו גאווה גדולה להשתתף במשלחת כזו. ייצגנו את אור יהודה בכבוד בבמה הכי מכובדת שיש. אנחנו פועלים כדי להמשיך את היחסים החמים שיש לנו עם התזמורת הפילהרמונית ניו יורק מכיוון שמדובר ביוזמה ייחודית שאין שנייה לה בארץ והיא מביאה הרבה כבוד לאור יהודה ולמדינת ישראל. לא בכל יום זוכים תלמידים צעירים לראות את היצירות שלהן מתנגנות על ידי טובי המוסיקאים בעולם, וההדים שהביקור שלנו עשה מציפים בנו הרבה מאוד התלהבות להמשיך בכך".

 

טואול - בניית אתרים