שומרי הגלקסיה, במאי: ג'ימס גאן 137 דקות/ ראובן שבת 


שומרי הגלקסיה 2, אינו רק סאגה קולנועית מבריקה וגאונית. היא גם דגם לסיפור פילוסופי למציאות המלווה את חיינו המודרנים והפוסט מודרנים

ג'ימס גאן, בגיבוי "היקום של מארוול", פרוייקט ההפקה הענק ,המייצר סרטי מדע בדיוני באיכות גבוהה ובתכנים יפים, יצר כאן  סיפור המשלב סדרת הרפתקאות שמימיות עוצרות נשימה,  בעלילה דינמית, וויטאלית מאוד ובצידם הצגת שאלות נוקבות על מקומנו בעולם וביקום בכללותו.

חמשת גיבורי העל שבסרט, הכוללים כמו בסרט הראשון, את השיח היבש המוזר והגמדי, המסוגל רק לומר את שמו-"אני גרוט". אבל תפקידו הוא משמעותי, בהיותו בבואה לכך שחוסר אונים פיזי ולשוני, יכול להיות גם טריגר כלפי האחרים וגם עוצמה פנימית ( הוא בסופו של דבר מציל את כולם למרות המגבלה שלו, בגלל החלטה נכונה שנטל על עצמו)

הגיבור החייזרי ,דרקאס, שהמוחצנות וחוסר המנוחה שלו והעזת היתר שלו הם מסווה לפצעי עבר שאותם הוא מסתיר.

הדביבון הציני והמעט מרושע רוקט, המסתיר הומוסקאליות, ומצוי בהסתר תמידי שהמלחמה היא גם טריגר מובהק לכך.

הלוחמת הנועזת גאמורה, הפוחדת מקרבה פיזית יתרה מכיוון שעברה התעללות מינית מצד המורה/ אביה הרוחני

הלוחם הנועז, בן האנוש בחציו-פיטר, המחפש בעצם את זהותו האותנטית.

 

בחבורה אחת, הנטולה במתחים, במלחמות פנימיות, המלווים גם בלא מעט שקרים פנימיים, הם מצליחים להתעלות מעל כל זה ולהציל בעצם את הגלקסיה מפני מוחלטות אמונית שקרית של כוחות רשע המגולמים מחד על ידי מגלומן אינוודילסט קיצוני ודורסני, המבקש להשמיד את הגלקסיה על מנת ליצור עולם חדש שהוא עיצב אותו בדמיונו. ומאידך-אימפריה של ניכור וקור רגשי, הפועלת לפי קודים מאחדים מכאניים ריקנים בפנימיות שלהם.

לשם כך הם נעזרים בפתרונות מהירים שלהם ובדמויות נוספות המסייעות להם

סרט מעולה, עוצר נשימה, מבריק ובעל רמזים ברורים ומלאי עניין על חיים ובחירה והתמודדות נכונה במצבים אלו. 

טואול - בניית אתרים