הצלחה לסרטי בית הספר לקולנוע "מעלה" בפסטיבלים ברחבי הארץ והעולם
/ מיכל ברקאי


סרטים רבים של סטודנטים, בוגרים, וצוות בית הספר לטלוויזיה, לקולנוע ולאמנויות "מעלה", מועמדים בתחרויות שונות בפסטיבלי קולנוע שיתקיימו בחודשים הקרובים.

הצלחה גדולה לסרטי בית הספר "מעלה" עם סרטים חדשים וישנים כאחד:

בפסטיבל דוקאביב 2017, התחרות הישראלית 11-20/5:

"קרן אור" (2017) סרטה הדוקומנטרי של ליהי סבג, זוכה פרס ראש עיריית ירושלים לסרט הטוב ביותר. הסרט עוקב אחר מיכל, ילדת רווחה לשעבר, שבגיל 18 נכנסה להריון לא מתוכנן והחליטה לגדל לבד את בתה. הסרט מלווה את חייהן בדירת הדיור הציבורי בעפולה, במאבק יומיומי של מיכל לפרנס את ביתה ולשמור על עצמאותה, תוך אמונה שיום אחד היא תוכל לחלוק את חייה עם בן זוג. 30 דק', הופק במסגרת הלימודים בבית ספר "מעלה". רבקה מיכאלי בתכניתה ברדיו 103FM ראיינה ליהי סבג הבמאית ואת גיבורת הסרט מיכל חיימי: https://goo.gl/rbKUsK  

"המחברות של אליש" (2017) סרטו הדוקומנטרי של גולן רייז. הסרט מביא את סיפורם של שבעה אחים ואחיות שמעולם לא זכו לחיבוק מאמם, שלאחר מות האם, מגלים יומנים שכתבה בסתר ונחשפים לרגשותיה ועולמה הפנימי. הפקה: חגי ארד ואלעד פלג.

"השדה" (2017) סרטו הדוקומנטרי של הרב מרדכי ורדי, ראש מגמת תסריטאות ב"מעלה". הסרט מספר על פלסטינים ומתנחלים בישוביי גוש עציון , היוזמים את פרויקט "שורשים" על מנת ליצור דיאלוג בין הצדדים ולקדם שינוי מחשבה ופתרון פוליטי. הפקה: מרדכי ורדי.

בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים תל אביב, 18-24/6:

 "כמו בבית" (2017) סרטה העלילתי של שירה מישר, בכיכובם של יבגניה דודינה ויואב הייט. זוכה פרס חביב השופטים בטקס הגמר מטעם קרן ירושלים 2017, ופרס הסרט הישראלי הציוני ע"ש אליהו רויכמן, 2017. הלנה שעובדת במסעדה, אמורה לצאת לחגוג את יום הולדת ה-50, אך מתעכבת בסגירת המקום. הזמן העודף במסעדה מספק לה מפגש מקרי עם גבר שאמו מתה, וילד שחווה בעיות בבית. ביחד שלושת הזרים מעבירים ארוחת ערב משותפת וחווים רגע של משפחתיות ואינטימיות. 13 דק', הופק במסגרת הלימודים בבית הספר "מעלה".

"קרן אור" של ליהי סבג ישתתף גם בפסטיבל הסטודנטים.

"התנגשות" (2016) סרטו של עמרי לוי, המנהל האקדמי של בית הספר "מעלה". סרט קצר בהשתתפות רננה רז ודן שפירא. מבוסס על פי תסריט של דקלה קידר, על לילה אחד מלא תהפוכות בתל אביב.

 

כמו כן שני סרטים ישתתפו בפסטיבלים בארצות הברית: 

"הדיקטטור הקטן" (2015) סרטם העלילתי של האחים נורית ועמנואל כהן. הסרט מועמד בשלוש קטגוריות בפסטיבל West Chester Film Festival, שיתקיים בסוף אפריל: הקומדיה הטובה ביותר, הבמאית הטובה ביותר, וסרט הסטודנטים הטוב ביותר. הסרט זכה בפרס ראשון לסרט סטודנטים בפסטיבל הבינלאומי Peace On Erath Film Festival, ומגולל את סיפורו של מרצה חסר כריזמה, שדווקא ביום ההולדת של הסבתא ניצולת השואה, מחליט לאמץ לעצמו שפם שמזכיר את שפמו של הצורר הנאצי. 28 דק, הופק במסגרת הלימודים בבית הספר "מעלה".

 

"הבת של הקברן" (2016) סרטה העלילתי של שירה גבאי. השתתף בתחילת אפריל בפסטיבל Through Women's Eyes/ Sarasota Film Festival בפלורידה- פסטיבל לסרטי במאיות העוסקים בסוגיות בינלאומיות הנוגעות לנשים. הסרט מספר על בחורה צעירה ממשפחה מרוקאית, שמתעקשת להמשיך את דרכו של אביה שהלך לעולמו, ולעבוד כקברנית בניגוד למוסכמות ההלכה והחברה. 18 דק, הופק במסגרת הלימודים בבית הספר "מעלה".

ובפסטיבל  SCENESליוצרים צעירים שיתקיים בהולנד במאי, ישתתף הסרט הדוקומנטרי "מה רודף סמ"ר" (2016), של חגי אדוריאן. הסרט עוקב אחר אריאל, בוגר חיל קרבי שלחם במלחמה האחרונה בעזה ומראות המלחמה לא עוזבים אותו. הוא מחליט לקנות רכב קטן ולצאת למסע בישראל מדרום לצפון, בחיפוש אחר שקט פנימי. 23 דק, הופק במסגרת הלימודים בבית הספר "מעלה"
logo בניית אתרים