אירוע לקראת ארוע הפילאטיס הגדול בעולם/ אסנת יששכרוף

 

שיטת הפילאטיס אשר פותחה על ידי ג'וזף פילאטיס בזמן מלחמת העולם הראשונה ושימשה בתחילה לצורך שיקום פצועי מלחמה,צברה תאוצה לאורך השנים והתפשטה בקרב פלחי אוכלוסיה שונים, כאשר בניגוד לשיטות אימון מסויימות המצריכות מאמץ גופני רב ולעתים אף מביאות לשחיקתו של הגוף, מדובר בשיטה הדורשת מינימום מאמץ ומותאמת לכל אדם באשר הוא ולכל מצב גופני,החל מנשים בהריון ועד קשישים,תוך איזון הרמוני בין הגוף,התודעה והנפש.

כפי ששגעון הפילאטיס הלך והשתרש ברחבי העולם, כך גם בישראל שיטה זו צברה  פופולריות רבה לאורך השנים כאשר את הקרדיט לכך יש לזקוף לזכותה של הכוהנת הגדולה של הפילאטיס בישראל- דליה מנטבר, אשר הפכה לבעלת מכון הפילאטיס הראשון בישראל לאחר שרכשה את הזכויות לשימוש בטכניקה והוסמכה כמאסטר בפילאטיס ע"י אלן הרדמן בשנת 1976.  

 

בימים אלה, כאשר בישראל מציינים 40 שנות פילאטיס כחול לבן ,מנטבר שוקדת על האתגר הבא פרי עמלה- העברת שיעור הפילאטיס הגדול בעולם בפני 5000 מתאמנים, בנסיון לשבור שיא גינס עולמי המוחזק כיום ע"י טורקיה (בה נערך בשנת 2013 ארוע פילאטיס בהשתתפות 3486 נשים), ובמטרה להפוך את ישראל למעצמת הפילאטיס הגדולה בעולם.

לקראת ארוע הפילאטיס הייחודי הצפוי להתקיים ביום שישי ה-5.5.2017 בספורטק צפון  בת"א ,ביום שלישי ה-21.3.2017, התקיים ארוע הכנה לקראת הארוע המדובר במרכז עלית לספורט באונ' ת"א, בו נטלו חלק יעל לוטן- בעלים ומייסדת משרד יח"צ  לוטן תדמיות, מנחת הארוע דליה מנטבר והמתעמלת האולימפית נטע ריבקין.

לוטן הדגישה בדבריה כי שיטת הפילאטיס של דליה מנטבר חשפה בפניה צוהר לתחום מרתק וחיוני אשר מהווה כיום חלק בלתי נפרד משגרת חייה.

מנטבר סיפקה פרטים בנוגע לארוע הפילאטיס הצפוי, תוך שהיא מספרת על אימפרית הפילאטיס בראשותה אשר הניבה עד כה עשרות אלפי מתאמנים, כאשר חלקם אף הפיצו את תורתה ומשמשים כיום כמורי פילאטיס עצמאיים. במהלך דבריה הדגישה מנטבר כי כוחה של שיטת הפילאטיס טמון באוניברסליות שבה וביכולתה להכיל את כולם תוך התאמה אישית לצרכיו של המתאמן באשר הוא ובהתאם לאורח חייו. בהקשר לכך מנטבר הסבירה  כיצד חמשת העקרונות המיוחסים לפילאטיס (שליטה, נשימה, מרכוז, דיוק, תנועה זורמת)  באים לידי ביטוי בחיי היום יום שלנו,אלמנט המדגיש את החיבור בין הגוף לתודעה ומאפשר  לנו שליטה מלאה על הגוף ותנועתו.

החלק המעשי של הארוע כלל חימום ומתיחות בהנחיית המתעמלת האולימפית נטע ריבקין  וכן- הדמייה של שיעור הפילאטיס הגדול בעולם, במהלכו מנטבר העבירה את רפרטואר התרגילים שיופיעו במהלך השיעור הצפוי.התנסות זו איפשרה לבאות הארוע להתוודע לסגולות הפילאטיס ולערך ההוליסטי והבריאותי הטמון בגישה זו,בין אם מדובר במתעמלות אדוקות או בטירוניות בתחום.

 

הארוע המדובר צפוי להתקיים ביום שישי ה-5/5/2017 בספורטק צפון ת"א במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב, ראש עיריית ת"א רון חולדאי ונציג גינס העולמי, ויכלול תרגילי מתיחות בהנחיית המתעמלת האולימפית נטע ריבקין, שיעור פילאטיס ייחודי הצפוי לכלול 5000 מתאמנים בהנחיית דליה מנטבר, והפנינג ספורט ואקספו מגוון וססגוני(אליו הכניסה חופשית), זאת תחת חסותה הראשית של  חברת delta fit  ובחסות- רונית רפאל, דו פונטו תכשיטים, מי עדן, CREMA ולאשה, ובתמיכת- עיריית ת"א ומשרד התרבות והספורט. מתחם הארוע יכלול בתי קפה, חנויות ודוכנים מרהיבים  בהם יוצגו  מגוון מוצרי ספורט אופנה ולייף סטייל. ההשתתפות בארוע לא מצריכה ידע מוקדם בתחום ומיועדת לכלל האוכלוסיה,כאשר אותם משתתפים אשר אינם בקיאים בשיטת הפילאטיס יוכלו להיעזר בסרטונים אשר יועלו ליוטיוב ולאתר הארוע לקראת השיעור על מנת להתעדכן בתרגילים המיועדים. בסיום השיעור יערך טקס מרגש בו יכריזו על שבירתו של שיא גינס.

מדובר בארוע ייחודי וחד פעמי אשר נועד להעצים ולהעשיר את חווית הפילאטיס ולמצב את ישראל כמעצמת פילאטיס עולמית, זאת לצד אוירה ספורטיבית קסומה ואנרגטית.


לפרטים ולהרשמה ,יש להיכנס לאתר הארוע- -http://pilatesrecordil.co.il/

 

 

logo בניית אתרים