מבראשית עד אחרית הימים (מחווה לגבי שושן) / שחר כהן ותומר פישר


במלאת שנה למותו של גבי שושן יזם אחיו דני (הצ'רצ'ילים) ערב לזכרו. ואיזה ערב חיכה לנו, אפילו אנחנו האנשים שאוהבים ומעורים במוזיקה ישראלית לא ציפינו לשואו כזה.

ערב המחווה לגבי שושן התקיים במועדון הברבי המלא, אליו התקבצו מיטב האומנים בני דורו לחלוק כבוד לאחד המבצעים המדהימים במוסיקה הישראלית, והפך למפגן עוצמה של זמרי הדור הזה.התרגשנו מהביצועים של דני שושן ששר עם כל ליבו את שירי אחיו. מקולו המדהים של עוזי פוקס שנתן ביצועים מדהימים ל"ילדונת" ולשיר המיתולוגי של גבי שושן, "שש עשרה מלאו לנער". מהתזזיתיות והכריזמה של אריאל זילבר, שסחף את כל הקהל עם "ככה את רצית אותי", "הולך בטל" וביצוע א-קפלה של "להתראות במבול הבא". מהכנות של שלומי שבת שביצע יחד עם דני שושן, את "בראשית" וגם את "רק בגלל הרוח" שלו. מהקול האדיר של אבנר גדסי בביצוע בלוזי של "הגברים בוכים בלילה", מקול הבס הסדוק של אושיק לוי ב"זה מכבר", מהביצוע המינימלסטי של מיקי שביב ל"16 מלאו לנער" והמחווה של דני ולהקת קוליטיס בביצוע ל"Wish you were here". הרבה אהבה הייתה שם בערב הזה, כשאת כולו הפליאו ללוות שליחי הבלוז שהבריקו בנגינה מחשמלת ומלאת רוקנ'רול, במיוחד התבלט הגיטריסט צילי סיגלסקי (שהזכיר מעט את קלפטון במראה החיצוני וגם בסולואים שלו).
את המופע הזה הנחה בטוב טעם דודי פטימר, שהצליח לזקק רגעים מתוקים של אנקדוטות מעניינות. רגעי שיא נרשמו בביצוע של שלמה מזרחי ודני שושן ל"ילדה קטנה" של גבי, הסתבר ששלמה היה המעבד של השיר והוא הפליא לשחזר את נגינת הגיטרה במדויק. וגם כשמירי אלוני עלתה על הבמה. יחד עם שלמה, "ג'ימי הנדריקס הישראלי" ודני הם חידשו את אחרית הימים בשלושה שירים : "הנסיכה", "העץ הוא גבוה" בו הפליא מזרחי בסולו המיתולוגי של קלפטר וכמובן בלהיט "יש לי יום הולדת" שסיים את הערב, איך לא. דני בהתבדחות מלאה צער אמר שהוא מקדיש את השיר לגבי שזאת לו"יומולדת שנה".


עריכת סרטון:דוד "קוליטיס" סרוסי. קריינות: דני שושן

אז נכון, הסיבה להתכנסות היתה עצובה, אבל האירוע היה ברובו שמח ומלא במוזיקה מעולה שהזכירה לנו כמה נכסי צאן ברזל השאיר לנו הדור הזה, שכוחו עדיין במותניו ורוב מבצעיו עדיין מעולים. כל ההכנסות נתרמו לאמנים ותיקים שמתקשים להזדקן כאן בכבוד (מניחים שחלקם היו שם על הבמה), ואולי זאת התחלה של יוזמה נכונה, וכבר דובר שם על הקמת תחנת רדיו לאמנים ותיקים ועוד רעיונות. דני שושן אמר יפה ש"האמנים הותיקים לא באמת זקוקים לתרומות, אלא שיזמינו אותם להופעות"

זה היה ערב שבו חזרנו לרגע שיא של המוזיקה הישראלית על כל גווניה, כשרוק, בלוז, פופ ו"ים תיכוני" מתערבבים ומראים לנו כמה ההגדרות מיותרות.
חוויה אמתית וראויה, לזכרו של אמן פורץ דרך עם קול ענק שאחרית ימיו אולי החווירה מול נעוריו, אבל השאיר לנו במותו ציווי אנושי כלפי חבריו המוכשרים והחיים - לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית.


גלריית תמונות (לחצו להגדלה):

            


צילום סטילס: עמי ורדי

כתיבה: שחר כהן - מוזיקאי, מפיק ועורך מדור המוזיקה "בכיוון הרוח"

לתגובות/פניות למדור מוזיקה :  https://www.facebook.com/shaharole

לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוחטואול - בניית אתרים