צילום: יותם גילאון 
אירוע   ספר הביוגרפיה על מאיר אריאל   בבית ביאליק / רונה נבון

 

ביום חמישי, ה23 לפברואר התקיים בבית ביאליק בתל אביב ערב מיוחד לרגל  הוצאת הספר-"ארול אחד: מאיר אריאל-ביוגרפיה ( הוצאת זמורה-ביתן). הקהל הרב שהגיע לאירוע נהנה משעתיים מרתקות ו ביותר.

כך,אין פעמים בהם הרצאה של מילים מתעלה על הרצאה העשויה מצלילים כמו מוזיקה.

לא כשמדובר במילים שיוצאות מפיו של ניסים קלדרון. במסגרת סדרת אירועים לרגל צאת ביוגרפיה על חייו ויצירתו של מי שקרוי משורר הפזמונים הגדול שידעה ישראל, מאיר אריאל, מקיים פרופ' ניסים קלדרון מפגשים העוסקים בתהליך יצירת הספר וביוצר עצמו.

 

קלדרון כתב את הספר בשיתוף פעולה סינרגי עם המוזיקולוג הנודע עודד זהבי, שילוב המעניק נופך רב גוני לביוגרפיה.

 

במסגרת הערב נשאו דברים הסופרים: אתגר קרת ועודד חרמוני כשזה האחרון עסק בהשוואה המדוברת בין מאיר אריאל לזוכה פרס הנובל האמריקאי, בוב דילן. 

 

ניכר ממחקרו המאלף של קלדרון, כי מאיר אריאל יותר מהכל היה יוצר. לפני היותו מוזיקאי, זמר או פזמונאי. הואיל ויצירתו טבועה באישיותו בכל אחת מהמילים שבחר להעלות בדיו, לספר ואחר כך  לשיר.

 

לא ניתן לרדת לעומק יצירתו של שיר כאב, מבלי להבין מה היה יחסו של אריאל לערבים, שמהם פחד אך ידידו הטוב שמכולם היה כזה אחד שיושב עם נרגילה בסוף כל משפט בעברית שאנחנו אומרים.

 

לא ניתן להינות למשעי מבס בבלון מבלי להבין על איזו ביצה מדובר ומה הקשר לבבל מבלי להכיר את קיבוץ משמרות בו גדל, דור החלוצים של אביו הציונות שהתקשתה לייבש ביצות ואיך זה מתקשר לסיפור בריאת העולם הבבלית, שבראשית, הכל היה ביצה. 'אנומה אליש' למי שיכביר בסקרנותו לגלגל.

 

 בסיכומו של דבר היה זה ערב שמומלץ  לכל מי שרוצה להיות יוצר או משורר או כל דבר אחר שיישאיר כאן בעולמנו, גם לאחר שיפסיק להיות בוץ מתוחכם ונושם.

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים