צילום: ליאת סלע 
אירוע השקה מוזיקלית לספר קטמון הישנה בבית היוצר/ גבריאלה מורז

בית היוצר נוצר בהיסטוריה שלו אירועים מרגשים רבים.
אחד מהם היה ערב השקת סיפרו של אביחי קמחי "קטמון הישנה"
זהו ספרו החמישי של המשורר ומהווה עוד נדבך המבטא את אהבתו הרבה לעיר בה גדל, אותה ספג בשנות נערותו ובגרותו, מתוכה הוא ספג את השראתו מלאת האהבה – ירושלים.
את בית היוצר גדשו אורחים רבים וניכר היה בעליל שבאו מתוך כבוד, הערכה ואהבה לאביחי קמחי, ליצירתו ולפועלו.
האירוע נפתח כאשר על הבמה יושב המשורר בשלווה הסטואית הכל כך אופיינית לו, והביע את הוקרתו לקהל שהגיע מכל קצווי הארץ וקרא את שירו התחדשות. לאחר מכן עלה לבמה דוד ברבי ,חבר, משורר, מלחין וטרובדור. דוד מבצע שיר שבהלחנתו ויורד מהבמה על מנת לחזור בשלב מאוחר יותר.
על הבמה עולה צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים, מדבר מעט בשבחי הספר ולא מעט על המשורר עצמו וקורא את שיר "גורל" אותו הוא בחר. הוא אינו שוכח להזכיר את שיתוף הפעולה בעבודתם המשותפת באגודה, שכן אביחי הינו סגנו.
האמן הבא העולה לבמה היא הדרה לוין ארדי, זמרת המלווה את עצמה בפסנתר. הדרה הינה חברת ילדות של אביחי שחזרה מניו יורק ,שם הופיעה רבות. בנוסף לשירים שקראה מתוך הספר, הדרה ביצעה שירים "מעולם אחר" בקול מיוחד ומפתיע. בין ביצועיה עולה רן יגיל, הבעלים של הוצאת "עמדה", מספר על תהליך הוצאת הספר, שיתוף גופים שונים במימונו ועל הספר עצמו.
לאחר שרן יגיל יורד מהבמה, אביחי מזמין שני אמנים יוצרים במוזיקה – חני דינור ורמי הראל. מבצעים תחילה שיר של יהודה עמיחי שעל פי אביחי היה מהמשפיעים ביותר על יצירתו. אביחי מציג כל אחד מהם לחוד ושניהם יחד וכל אחד מהם בנפרד מבצעים שירים שהלחינו משיריו של אביחי. חני גם קוראת מהספר ומספרת באהבה רבה על האיש ויצירתו והחברות שביניהם.
אחרון עולה – שוב חבר קרוב – ד"ר צדוק עלון, מספר קצת מתוך הפילוסופיה השפינוזית עליו עשה דוקטורט, קורא שיר ומספר בהומור שעליו מגיב הקהל בפרצי צחוק והנאה.
הערב הגדוש מוזיקה ומילים יפות וטובות לקראת סיומו. אביחי מודה לכל המשתתפים, התומכים והחברים שבאו מתוך אהבה ובראש וראשונה לאשתו חגית הצועדת לצידו "בטוב וברע" והייתה מושא  שירתו לא אחת.
לסיום, עולה דוד ברבי ומבצע את שירו "פראיות" אותו הלחין לשירו של אביחי, ונוהג לבצע כסיום לאירועים בהם הוא משתתף על מנת לתת טון שמח לסיום הערב היפה והמיוחד.
 

logo בניית אתרים