אירוע השקת גג 40/ חגית בת אליעזר

 

ביום ג' 10.1.2017 נערכה בבית היוצר בנמל תל אביב השקת גליון מס' 40 של "גג" – ביטאון איגוד כללי של סופרים בישראל, בעריכתו של ד"ר חיים נגיד. כתב העת לספרות יוצא בקביעות למעלה מ- 18 שנה, מאז גליון מס' 1, שהופיע בקיץ 1998, אשר כריכתו עם הציור של מנשה קדישמן בולטת בפסיפס תמונות הגיליונות שמעטר את כריכת גג 40 החגיגי.

את האירוע הנחה פרופ' גד קינר (קיסינגר) בחן ובנועם של איש תיאטרון, הנהנה מכל רגע על הבמה. הנחייה המרהיבה והרוח החברית, המשתפת האופיינית לעריכתו של חיים נגיד, המזמין את כל היוצרים בישראל להתארח על עמודי הגג, השרו אוירה של קבלה אוהדת ורוחב אופקים.

תכנית הערב הייתה עשירה ושיקפה את מגוון הנושאים הרחב של הגליון.

גד קינר הנחה שיחה בהשתתפותם של זיוה שמיר, יהודית קציר ומירון ח. אזיקסון בנושא של מצב הספרות והסופרים, שמאמריהם הספרותיים-אקטואליים הופיעו בחטיבת "מצב הרוח" בגיליון. הדוברים הביעו דאגה מהצמצום בהוראת מדעי הרוח באוניברסיטאות והציעו שסטודנטים בכל הפקולטות ילמדו קורסי בחירה במדעי הרוח להרחבת אופקיהם.

הסופרת והמשוררת מאיה בז'רנו, שפרסמה לאחרונה את הרומן "חלונות הזמן של אביגיל", עליו כתבה יהודית קציר בגיליון, ועובדת על ספר שירים חדש, הביאה בהופעתה משב של אופטימיות: לפי התרשמותה, המחלקות לספרות באוניברסיטאות של תל אביב ובאר שבע  שוקקות סטודנטים צעירים נלהבים. מאיה קראה את השיר החדש "כאן, כאן וכאן" המצטיין בחידושים לשוניים ובנגיעות הומור. המוסיקאית דורין מרגלית, שהלחינה את שירה של מאיה בז'רנו "ממהרת אני", ביצעה אותו בחן משחקי שובב.

 

בערב השתתפות מוזיקאיות רבות: יערה בן-דוד – אמנית רב תחומית, אשר שיריה מתפרסמים בקביעות בגיליונות "גג", שרה מספר שירים בקולה האופראי, הרוקרית ירונה כספי ביצעה את השיר "גלפגוס" מאת ציפי שחרור בהלחנתה. נעמה אור ואליה סממה ניגנו ושרו את השיר "ריקות" מאת חיים נגיד מתוך ספרו "ימינה מסמטת גן-עדן". אליה סממה גם שרה את השיר "רגלים קרות" מאת ברכה רוזנפלד, אשר קראה את השיר "האופנוע" מספרה החדש "עבודת טלאים", בהוצאת "ספרא" של איגוד הסופרים, שהושק על במת בית היוצר לפני כחודש.

 

יוסי יזרעאלי - משורר ואיש תיאטרון פורה עלה במרץ על הבמה ואמר בנחרצות, שהמחזות אותם כותב ומביים אינם רגשניים, אלא עם רגש "יבש" - לאחר שיבשו הדמעות.

 

משוררים רבים קראו שירים ובפרט אשר רייך מתוך "ספר ההדים" העומד לראות אור בימים אלה בהוצאת "הקיבוץ המאוחד", ושולמית אפפל מספרה שבכתובים.

 

 

הערב הספרותי-תיאטרלי התאפיין ברום אינטלקטואלי, בעומק רגשי,  ובאווירה של תודות הדדיות.  מומלץ לקרוא בעיון את הסיפורים, השירים וכן את המאמרים הרבים של הגיליון החגיגי, אשר ברוח הפתיחות והשיתוף נגיש לכולם באתר של איגוד הסופרים
www.sofrim.org

במתכונת אלקטרונית חדישה המדפדפת מעצמה.

 

 

logo בניית אתרים