דודו ברק ורונה קינן זוכי פרס ראש העיר ראשון לציון ליצירתיות בלשון העברית/ ענת גולן

פרס ראש עיריית ראשון לציון ליצירתיות בלשון העברית ע"ש מאיר אריאל, יוענק השנה בפעם החמישית. בפרס זכו השנה שני יוצרים בתחום המוזיקה הישראלית: הפזמונאי דודו ברק והמוזיקאית רונה קינן.

 

הפרס הכולל בסך 36 אלף שקלים נועד "לבטא הוקרה על יצירה אמנותית הגותית, אשר טבעה את חותמה והביאה לידי הנגשת השפה העברית ואוצרותיה לקהלים גדולים וחדשים".

 

חברי ועדת השופטים בפרס השנה- יו"ר: ד"ר רוביק רוזנטל. חברים: נעה ידלין, יואב קוטנר, ד"ר סמדר כהן ואליעז כהן.  מנימוקי הוועדה: "בחרנו להעניק את הפרס לשני זוכים המייצגים דורות שונים במוזיקה הישראלית, כדי להצביע על תפקידה המרכזי של המוזיקה לאורך הדורות האחרונים בעיצוב התרבות הישראלית, בשמירה על השפה העברית, בהנגשתה לקהלים רחבים ובמסירתה לדורות הבאים בלי לוותר על עושרה ומקורותיה."

 

דודו ברק הוא מן היוצרים הוותיקים החיים בינינו בתחום הזמר העברי. בשירי הזמר שלו שמר על שפה גבוהה ומוקפדת ועם זאת מתנגנת היטב בלחנים שחוברו לה על ידי טובי המלחינים. שיריו הם חלק מן הקלאסיקה של הפזמון הישראלי, והם מעניקים לבוש מעצים ומרגש לקורותיה וסמליה של מדינת ישראל.

 

רונה קינן היא אחד הקולות הצלולים והמרגשים של הדור החדש במוזיקה הישראלית. היא מעניקה בלחניה ובביצועיה פירוש מדויק ומוקפד ועם זאת שובה לב לשירים קלסיים מתקופות שונות, ולצד זה תרמה את קולה האישי בשירים רבים שכתבה והלחינה. כל מילה בשיריה של רונה קינן זוכה למקום ולכבוד הראוי.

 

logo בניית אתרים